Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs Magyarországon...

Miért nincs Magyarországon egy normális újbalodali párt? Ennyire le lennénk maradva a nyugattól?

Figyelt kérdés

Nyugaton nem csak a szélsőjobb erősödik, hanem az újbaloldal is kinőtte magát. Amerikában Bernie Sanders és Jill Stein, az angoloknál Jeremy Corbryn, görögöknél a Syriza, spanyoloknál a Podemos, olaszoknál az 5csillag, horvátoknál a Zivi Zid és még sorolhatnám. Ezek mind kritikusak a NATO-val, az EU-val (vannak köztük akik ki is lépnének), kritizálják az amerikai demokráciaexportot, békülni akarnak az oroszokkal.

Nálunk pedig hiába jelenik meg havonta egy új magát újnak hazudó baloldali párt (Új Kezdet, Momentum, PM, Együtt) az összesből süt az oroszgyűlölet, úgy gondolkoznak, mint a legszélsőségesebb neokonok, ha tehetnék kirobbantanák a 3. vh.-t, 0 kritikájuk az EU és a NATO irányába, sőt Európai Egyesült Államokat szeretnének. Mi a baja a magyar baloldalnak?


2017. márc. 26. 16:07
 1/7 anonim válasza:
13%

Ezek az általad felsorolt pártok még sokkal rosszabbak, mint az ún. "szélsőjobb", azaz a nemzeti radikális pártok.


Sugárzik belőlük a lázadás, anarchia szítása, a káosz, stb.


Én szerintem a Front National, AfD, FPÖ, stb. tudna normális jövőt biztosítani Európának.

Nem azért jobboldaliak, mert a gazdagokat támogatják a szegényekkel szemben, hanem azért, mert fontos számukra a nemzettudat, ugyanúgy támogatnák az alacsony jövedelműeket, közbiztonsági, kulturális szempontból is rendet, fegyelmet teremtenének.


Nem mondom, hogy nincsenek rossz ötletei a Linkének, Szyrizának, Podemosnak, Mélenchonnak nincsenek rossz ötletei, de isten őrizz, hogy hatalomra jussanak.


Egyébként újabban az MSZP is beleállt ebbe a baloldali populizmusba, igaz csak olyan szinten, mint egy esélytelen párt kétségbeesett ígérgetése.

Pl. alapjövedelem, 65 éven felülieknek ingyen gyógyszer, stb.

2017. márc. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért nem örülnék, ha ilyen típusú "újbaloldal" termelődne errefelé is. Maradjunk e témában annyiban, hogy ezek csak használják a "baloldal" szót, az sem biztos, hogy ismerik a jelentését, de hogy nem aszerint akarnak cselekedni,az viszont biztos.


Magyarországon a propaganda és néhány más, kevésbé átlátszó intézkedés (ami sok év alatt történt, és nem mind a Fidesz hozta) azt eredményezte, hogy ma a közszemlélet a "baloldal" szót szitokszóként használja. Márpedig egy politikus eredményes akar lenni elsősorban (értsd: eredmény = bejutni a parlamentbe és nagy pénzeket felmarkolni). E céllal akkor fog valaki politizálni, ha előbb megérti, aztán átlátja, és utána alkalmazni kívánja akár kezdeti erős ellenszélben is.


Kérdező, amit az utolsó bekezdésben írtál, az pontosan az a propagandaszöveg, amit te is magadévá tettél, bár semmi értelme. Nem tudod miben új, ha valami új. De pocskondiázod, miközben el sem gondolkoztál azon, van-e bármi új gondolatuk. Persze hogy nem, hiszen egyiket sem ismered. Más. Meg kellene tudni különböztetni azt, ha valaki bármit gyűlöl, attól, hogy mást jobban szeret. Én például nem eszem spenótot, de nem gyűlölöm, nagyon kedves növénynek tartom, és megértem, aki szereti. A világháború egyelőre azok szándékoznak (öntudatlanul) kirobbantani, akik propagandáját ennyire szereted. Azon túl, ha vennéd a fáradságot, és megnéznéd mi a különbség a kritika és a mocskolódás között, hasznos lehetne számodra.

2017. márc. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Engem az érdekelne, mikor jön végre egy olyan jobboldali párt, ami nemcsak ideológiájában, de gazdasági szempontból is jobboldalinak tekinthető.
2017. márc. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Nálunk jelenleg minden nagyobb párt (a Fideszt és a Jobbikot is beleértve) csakis baloldali demagógiát nyomat.
2017. márc. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"békülni akarnak az oroszokkal."


Szerintem nálunk sem akarna senki az oroszokkal balhézni a baloldalon,minden a borzasztóan előnytelen paksi hitelről szól csakis, szeretnének megvédeni minket, amit inkább köszönnöd kéne nekik, hisz te is az a magyar ember vagy akinek még az unokáját is eladósították. Melyik általad felhozott országban léptek még egy ilyen akciót úgy, hogy az embereknek még afelett is szemet kell húnyni, hogy a részleteket titkosítja előlük a kormány?

2017. márc. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az Új Kezdet Gémesi szerint jobboldali párt, nem tudom, honnan vette a kérdező, hogy baloldali. (Egyébként Gémesi antallista MDF-es volt, soha nem volt baloldali.)


A Momentum sem definiálja magát baloldalinak, inkább liberálisok.


Viszont ez a "Fizessenek a gazdagok" című kampány amit Botka nyomat, inkább jellemző a kérdező által felsorolt európai pártokra.

2017. márc. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe a Párbeszédet. Karácsony Gergely főpolgármester a társelnöke. Első dolga az volt, hogy felülvizsgáltatja az önkormányzati hatáskörbe tartozó kilakoltatásokat.
2019. nov. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!