Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten hogy lehet megélni...

Budapesten hogy lehet megélni 110 ezer forintból?

Figyelt kérdés
Merthogy ennyit ajánlanak egy betanított munkásnak. Igaz, hogy "munkaerőhiány" van, tehát én is látok a belvárosban rengeteg cetlit kiragasztva, hogy eladót keresünk nettó 110 (max 120 ezer), sok ilyen ajánlat van, de az istennek nem ajánlanának többet mint vidéken. Jó igaz, az informatikusok meg tudják fizetni az emelkedett árakat, de egy mekis az ugyanannyit keres mint vidéken, a megélhetés, lakbér viszont sokkal drágább. Az ilyen emberek ott hogy boldogulnak?
2017. márc. 30. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Sehogy.

Ha nincs végzettséged, nem éri meg Pestre jönni.

2017. márc. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
külvárosi félszobát kiveszel, más emberrel élsz és fél-1 órát utazol a munkába.
2017. márc. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Max ha egy szobát bérelsz többed magaddal és azokból is az olcsóbból. Egyébként ennyi pénz maximum zsebpénz nem fizetés. Ha már mindent kifizettél utána már csak vegetálni tudsz.
2017. márc. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha nincs itt saját lakásod, akkor kb. sehogy.
2017. márc. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Hát egy szobát ha kiveszel akkor elvagy ennyi pénzből is, csak már félretenni nem igazán tudsz. Ahogy előttem is említették, ha nincs egy jó szakmád, akkor nem leszel megfizetve. Jobban jársz ha kimész külföldre, de azért ott sincs kolbászból a kerítés.
2017. márc. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Úgy hogy addig nyújtózkodsz, amíg a takaród ér. Ha 100 000 a fizud, akkor nem 250 ezres telefont veszel, hanem 20 ezreset. Én amikor felköltöztem, negyedmagammal laktam, most már csak ketten vagyunk egy lakásban.
2017. márc. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs meg a lakás a szülőktől akkor ma Magyarországon ebben a bérkategóriában az örök szobatárs élete vár rád. Nem értem azokat akik úgy gondolják, hogy ez így rendjén van és tanuljon többet aki normálisan akar élni. Szerintem jár a méltó élet bárkinek aki elvégzi becsülettel a munkáját. Annak is aki a wc- takarítja utánunk meg annak is aki egész nap a hambinkat csinálja. Mi lenne ha nem lenne aki elvigye a tanult informatikusok szemetét például? A társadalomban a munkáért kell járjon az élhetést biztosító bér egy analfabétának is ha a munkáját becsülettel megcsinálja.
2017. márc. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a vicc,hogy azért dolgozol,hogy még lakni sem tudsz valahol,hanem lakótárssal kell még egy garzont is bérelni.

Mintha kolis lennél


Mi különbözteti meg akkor a felnőtt életet a diákélettől?


Ez azért van,mert az emberek beletörődnek ebbe.

Ha nem menne el ennyiért dolgozni senki,akkor adnának többet,de vannak akiknek a párjuk ennél többet keres,vagy más támogatójuk,így nekik elég a 110 ezer is.


Mint ahogy a nagyszerű egykulcsos adó is arra volt jó,hogy burzsujok még többet fizettek az albérletért..

2017. márc. 31. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!