Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti szerettétek volna ha annak...

Ti szerettétek volna ha annak idején Dávid Ibolya lesz a miniszterelnök?

Figyelt kérdés

2006-ban nem ő hanem a hivatalban lévő Gyurcsány Ferenc nyert.

Sajna megalakult a rendszerváltás óta eltelt idő leggyűlöltebb kormánya. Nem kívánom itt elemezni sem megítélni Gyurcsány Ferencet, tegyünk most rá. De a Bajnai kabinet után ez a kormány alakult meg az Orbán kormány ami szerintem barniyln színvonaltalan volt a Gyurcsány kormány ez azért túl sok. Most épp a CEU-t tépik. És most nem üzengetünk Brüsszelnek, meg nem megüzentünk hanem megállátjuk.

Én az MDF-re szavaztam 2006-ban és így visszanézve mostani helyzetekből is igazán jó/jobb lett volna sztem. Szerintetek?



2017. ápr. 5. 15:24
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ez így igaz. De attól még maga a vád is egy vicc volt,a per meg kabaré. Még ő sem bírta ki röhögés nélkül..


Valahogy nehéz elhinni hogy a népszerűsége meg a hatalom közt nen volt olyan összefüggés ami ehhez a paródiához vezetett.


Ezért nem is írtam a kérdésben mert egy röhejnek tartom, nem fontos adatnak. És az ember azt gondolná ahogy múlik az idő ilyen színdarabokat meg se őriz a köztudat.

2017. máj. 2. 10:32
 12/15 anonim ***** válasza:
Dávid Ibolya kb. alkalmatlan volt közszereplőnek, nemhogy miniszterelnöknek. Az még hagyján, hogy eléggé "szembetűnő volt a kalapmániája, ami már-már fétis volt. De amikor a Népszabadságnak, és talán a többi sajtónak is hivatalos levelet küldött négy fényképpel, hogy csak azokat jeleníthetik meg az újságokban.
2017. máj. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

67% nem hinném hogy ez számít. A felfogása és értelmessége a fontos a politizálás szempontjából. Az egy dolog hogy én is úgy hívtam őt hogy a "kalapos nő". ;-D. De nem ez izgatott engem. Ha csak női politikusokra asszociálunk akkor pl Kunhalmi Ágnes, Dúró Dóra, Vadai Ágnes akárhogy öltözködhetnének, minden esetben borzalmasan falra kergető politikusok maradnak.



De vannak értelmesek is.


Viszont maradjunk Ibolyánál.

[link]

2017. máj. 3. 10:49
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem az az ellenérvem, hogy nő, vagy hogy kissé túlzottan is ad a külsőjére. Az én egyik legkedveltebb politikusom is nő.

Szerintem az a gáz, ha a hiúságát valaki nem képes a magánéletére korlátozni, közszereplőként is hangot ad ennek. Aki ezt nem tudja kezelni, az nem való az ország élére. Egy miniszterelnöknek számolnia kell azzal, hogy ellenfelei lejáratókampányt alkalmaznak ellene, és ha egy átlagos képtől kiakad, akkor mi lesz akkor, ha szándékosan a legrosszabb képeket publikálják róla? Ne mondd, hogy miniszterelnökként nem foglalkozna ilyesmivel. Dávid Ibolya már kiforrott személyiség, ilyen.

2017. máj. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Foglalkozna ilyesmivel szerintem, miért ne foglalkozna? A miniszterelnök külseje a közhiedelemmel ellentétben fontos, a megjelenése, pláne ha nő. Tehát olyan nem lehet hogy Merkel pl olyan hajjal, frizurával kel fel amilyen, és utána úgy fotózzák, le hogy látszik hogy így feküdte el, és akkor jönnek a szalagcímek, hogy 'A kancellár asszony olyan részeg volt hogy megfésülködni sem tudott." Ez a origo, index, ripost stílus.

Ezzel egy magyar politikus is számol, a miniszterelnök is, ha nő, is, ha Dávid Ibolya is. Vagy ha a vasladynek egyszer nem lett volna tökéletes a haja az sem számított volna? Hát dehogynem, azért változtatta meg mielőtt nyert, hogy kifogástalan legyen. Szóval az ilyesmi lehet ellenérv de van rajta hangsúly, az lehet igaz hogy csendesebben is tehette volna Dávid Ibolya.


De mint leírtam is, ettől még való politikusnak ha egy normális konzervatív , jobboldali alternatívát képez. Normálisabbat, mint Trump/Orbán pl. És nem is olyan mint Clinton/Gyurcsány.

2017. máj. 6. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!