Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az milyen ha valaki kommunista...

Az milyen ha valaki kommunista dolognak nevezni ezt?

Figyelt kérdés

Olvastam egy kérdésnél azt hogy "Szabadság! Egyenlőség! Testvériség!"

Egy válaszoló közölte hogy az egyenlőség és teestvériség az kommunizmus.


Mi lenne ha ezt előadnánk a márciusi ifjaknak vagy a reformkor nagy alakjainak?


[link]


[link]


[link]


Én ezt szánalomnak tartom és szerintem súlyos ha iylen a tarsadalmunk egy része. Ti?



2017. ápr. 7. 12:12
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Eszerint máris engedtünk a 48-ból.
2017. ápr. 7. 12:13
 2/20 anonim ***** válasza:
22%
Csak szívinfarktust ne kapj a nagy idegeskedésedben.
2017. ápr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Magyarországon sokan kommunista-fóbiások lettek. Akár egy piros vászondarabról is a vörös hadsereg jut egyesek eszébe. Észere sem veszik hogy átestek a ló túlsó oldalára, vagyis annyira fóbiásak lettek hogy közben vadkapitalizmus jött létre. Az jobb? Például a nemzet gázszerelőjének 93 000 Ft-os órabére éjjel-nappal az ő adójából? Az elvtársak kevesebbet loptak, az sem baj?
2017. ápr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%
A szabadság, egyenlőség és testvériség a három nagy eszme, ami a felvilágosodással megjelent: liberalizmus, szocializmus és nacionalizmus.
2017. ápr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

"Az elvtársak kevesebbet loptak, az sem baj?"


Az elvtársak csak félholtra verték a parasztokat, hogy önként lépjenek a TSZ-ekbe, meg katonasággal vették el a gyárakat, tényleg nem loptak sokat.

2017. ápr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Fatal_3rror_ ***** válasza:
66%

"Az elvtársak kevesebbet loptak, az sem baj?"


Az elvtársam nem loptak, hanem szimplán elvettek mindent.

2017. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
42%
Na jó, valóban nagy tolvajok voltak az elvtársak. Az én szüleim földjeit is elvették és egy életen át a TSZ-ben robotoltak. De akkor a mai kapitalisták miért nem különbek? Nem vettem észre hogy a mai kapitalisták különbek lennének, legfeljebb nem erőszakkal lopnak hanem sunyi módon. Lehet hogy egy lopásnál sem midegy hogy erőszakkal rabolnak ki vagy sunyi módon lopja el a pénztárcát például egy metrón alvó utastól. Az eredménye ugyanaz.
2017. ápr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ooké ne szakadjunk el a tématól. :-) Hogy az elvtarsak meg az Urak mennyit lopnak és ez miben hasonlítanak az egy dokog.

A lényeg hogy nagyon kétlem hogy a kokardás marciusi ifjaknak van köze a vörös zászlóhoz.


74% érdekes a filozófiád. Bár kicsit ijesztő de.. :-D érdekes.

2017. ápr. 7. 12:52
 9/20 anonim ***** válasza:
Na és honnan jöttek azok a kapitalisták?
2017. ápr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
7-esnek szólt.
2017. ápr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!