Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet a baj Vona Gábor...

Mi lehet a baj Vona Gábor mellényével egy liberális demokráciában?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy nem nagyon érdekel a Jobbik, de az igazságérzetemet nagyon bántja, hogy minden párt ezzel a hülyeséggel van elfoglalva.


Egyáltalán mi a különbség egy fekete mellény és egy gárdista mellény között? Gondolom az Árpád-sávos pajzs, nem (nem tudom, csak kérdezem)? És akkor az már félelemkeltő?:) Na ne már.. És ha van a pajzson egy korona, mellette meg egy hármas halom kettős kereszttel, akkor az már OK?


És amúgy kikben kelt félelmet? Mert bennem és egyébként a többségben, egészen biztos vagyok benne, hogy nem! Persze létezhet egy olyan (nem feltétlenül etnikai) kisebbség, akikben igen. Rendben.


De mi van azzal kisebbséggel (vagy inkább többséggel?), akikben mondjuk valami más kelt félelmet? Mondjuk ne adj isten a sötét bőr fekete hajjal? Persze az említettek nem szoktak félelemkeltően, alakzatban vonulni, ezt is értem. Ők csak úgy simán félelemkeltően szoktak vonulni, alakzat nélkül és közben rendszerint üvöltözve "beszélgetnek" egymással, a buszokat, villamosokat teleszotyolázzák (mit számít, majd a paraszt magyarok összeszedik utána, azért vannak végül is), kihangosítva saját ízléstelenségüknek megfelelő zenéket hallgatnak mobiljaikon, úgy, hogy mellettük a matrica figyelmeztet mindezek elkerülésére, az utazásból való kizárás lehetősége mellett.


Bár nagyon elkanyarodtam, csak azt akartam mondani, hogy mindig találhatnánk egy olyan réteget, akikben félelmet kelthet valami, ami amúgy másokat meg nem érdekel.


Én pl. a 8. kerületben lakom és tudnék mutatni nem egy sokkal inkább félelemkeltő elemet az utcán, nagy valószínűséggel minimum késekkel felfegyverkezve, főleg estefelé, mint egy szerencsétlen fehér inget fekete mellénnyel. Arról nem is beszélve, hogy Vona Gábor felteszem így egymagában nem igazán fog alakzatban vonulni.


Az én megítélésem szerint egy vélemény szabad országban abszolút nem kellene foglalkoznunk azzal, hogy ki mit rángat magára. Vagy akkor mondjuk ki, hogy igen, ez nem egy vélemény szabad ország, igen, itt nincs semmiféle teljes liberális demokrácia, akkor én ezt elfogadom és csendben maradok:)


2010. máj. 12. 22:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
26%
Ronda és nem illik egy ilyen komoly alkalomhoz.
2010. máj. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
42%
Mert egy betiltott szervezet mellényében akar diszelegni,a parlament első napján...,ugorjon öltönybe ne bohóckodjon itt,nem jelmezbál ez!!:D
2010. máj. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
36%
A politikusok egyenruhája a "pingvinruha". Ez asszem benne is van a házszabályban. Ha a drága Gábor nem öltözik a helyhez méltóan,akkor dorgálásban lesz része.
2010. máj. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
69%

az előző vagyok

egyet kihagytam.

Amíg a btk-t nem módosítják,addig sem Vona,sem az ételhordók és még a munkások sem viselhetnek gárdista mellényre emlékeztető mellényt...

2010. máj. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
69%

Egyrészt igaz, hogy a gárdáéra emlékeztető agy olyan mellényt nem szabad viselnie egy képviselőnek! A jogszabályokat be kell tartania ha egyetért vele, ha nem!


Az viszon nonszensz, hogy minden párt ezzel van elfoglalva ahelyett, hogy dolgoznának!

2010. máj. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
37%

Egy parlamenti képviselőtől elvárható,hogy tisztelje a törvényt,és betartsa a Biróság JOGOS ítéletét.

Az is elvárható tőle,hogy ismerje az illemszabályokat!

Vannak alkalmak,ahol nem lehet ingujjban,mellényben ( semmilyenben sem) megjelenni,mert az nagyfokú illetlenség. Pl. esküvő,üzleti tárgyalás,temetés,hivatalos rendezvények,egyes munkahelyek stb.A Parlament pedig különösen ilyen hely. Nem a Kossuth-téren tart beszédet a csőcseléknek,hanem az ország házában kell illő módon megjelennie. Ha nem a helynek és az alkalomnak megfelelően öltözik,akkor megsérti az Országház méltóságát és a magyar nemzetet is.

Egy Jobbikos gyűlésen olyan öltözetet visel,amilyent akar,akár bohocruhát is,de a Parlamentben nem.

Egy pártfüggetlen nő.

2010. máj. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
53%

Jogosan betiltott?


TE miről beszélsz? Már a Gárda betiltása se volt jogos, nem tudom milyen alapon tiltanak be egy hagyományőrző egyesületet, amely mellesleg segített sok embernek, az esetleges haláleseteket is megelőzhette. NEm tudom milyen alapon tiltanak be bármiféle ruházatot, amin nem szerepel semmiféle tiltott önkényuralmi jelkép. Milyen demokrácia ez? El lehet ezen gondolkozni.


Mellesleg szerintem tüntetésképpen veszi fel a mellényt, hogy felhívja a figyelmet hogy nem volt jogos a gárda betiltása, és ebben maximálisan egyetértek vele. Ennyi erővel tüntetni se lehessen már az utcán, mert az úgyse arra való, ott csak menni lehet nem pattogni...

2010. máj. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
23%
Tiltja a házszabály ennyi!!Kár itt most demokráciáról beszélni...,ennyit Vona Gáborról és az Ő etikettjéről!
2010. máj. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
73%

1. Alkotmànyellenes és igazságtalan a gárdát feloszlató ítélet. Ott segítettek ahol tudtak, ingyen, saját pénzüket és energiájukat beleölve. Egyértelmű a politikai nyomás.

2. Vona, kifejezve (egyébként teljesen jogos és érthető) szolidaritását, megígérte a Gárdának, hogy az ő mellényükben fog megjelenni az első parlamenti napon. Ő pedig be is tartja amit ígért. Tudom,

narancsosoknak ez szokatlan dolog.

2010. máj. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
81%

köszöjük pártfüggetlen nő,hogy majd 1000000 magyar embert lecsöcselékeztél,köztük engem is.

A parlamenti illem és protokollszabályzatra meg tesznek folyamatosan a képviselők pl a folyosón dohányozni tilos,ennek ellenére rendszeresen ott bagóznak TÖRVÉNYT SÉRTVE!amikor a sajtó pedzegette egyszerüen kitiltották őket.UGYANAZT CSINÁLJÁK ÉVEK ÓTA amit Vona most akar tenni,érdekes módon azzal semmi bajuk.tehát SEMMI ERKÖLCSI ALAPJUK NINCS TÁMADNI,ÉS ELITÉLNI ezt a gesztust a magyar gárda irányába.

2010. máj. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!