Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet a baj Vona Gábor...

Mi lehet a baj Vona Gábor mellényével egy liberális demokráciában?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy nem nagyon érdekel a Jobbik, de az igazságérzetemet nagyon bántja, hogy minden párt ezzel a hülyeséggel van elfoglalva.


Egyáltalán mi a különbség egy fekete mellény és egy gárdista mellény között? Gondolom az Árpád-sávos pajzs, nem (nem tudom, csak kérdezem)? És akkor az már félelemkeltő?:) Na ne már.. És ha van a pajzson egy korona, mellette meg egy hármas halom kettős kereszttel, akkor az már OK?


És amúgy kikben kelt félelmet? Mert bennem és egyébként a többségben, egészen biztos vagyok benne, hogy nem! Persze létezhet egy olyan (nem feltétlenül etnikai) kisebbség, akikben igen. Rendben.


De mi van azzal kisebbséggel (vagy inkább többséggel?), akikben mondjuk valami más kelt félelmet? Mondjuk ne adj isten a sötét bőr fekete hajjal? Persze az említettek nem szoktak félelemkeltően, alakzatban vonulni, ezt is értem. Ők csak úgy simán félelemkeltően szoktak vonulni, alakzat nélkül és közben rendszerint üvöltözve "beszélgetnek" egymással, a buszokat, villamosokat teleszotyolázzák (mit számít, majd a paraszt magyarok összeszedik utána, azért vannak végül is), kihangosítva saját ízléstelenségüknek megfelelő zenéket hallgatnak mobiljaikon, úgy, hogy mellettük a matrica figyelmeztet mindezek elkerülésére, az utazásból való kizárás lehetősége mellett.


Bár nagyon elkanyarodtam, csak azt akartam mondani, hogy mindig találhatnánk egy olyan réteget, akikben félelmet kelthet valami, ami amúgy másokat meg nem érdekel.


Én pl. a 8. kerületben lakom és tudnék mutatni nem egy sokkal inkább félelemkeltő elemet az utcán, nagy valószínűséggel minimum késekkel felfegyverkezve, főleg estefelé, mint egy szerencsétlen fehér inget fekete mellénnyel. Arról nem is beszélve, hogy Vona Gábor felteszem így egymagában nem igazán fog alakzatban vonulni.


Az én megítélésem szerint egy vélemény szabad országban abszolút nem kellene foglalkoznunk azzal, hogy ki mit rángat magára. Vagy akkor mondjuk ki, hogy igen, ez nem egy vélemény szabad ország, igen, itt nincs semmiféle teljes liberális demokrácia, akkor én ezt elfogadom és csendben maradok:)


2010. máj. 12. 22:07
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
76%

mutasson már nekem valaki valami hiteles forrást, hogy a parlament tiltja a nem öltöny zakó viseletet. ilyet nem fogtok találni.


mellesleg alkotmányjogászok szerint sem lehet semmi belőle, semmi törvénysértő nincs ebben, szóval pattogjatok nyugodtan!


még teljes gárda ruhában is bemehet, mivel csak közterületen van betiltva.

2010. máj. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
19%
Mit különcködik itt??
2010. máj. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
69%
Hat akkor a parlamenti szabalyzatban nincs benne,hogy idegenek a MAGYAR parlamentböl ne csinaljanak cirkuszt?!!!!!!!!Gondolok arra,amikor a zsidok ott bohockodtak zenevel,sippal,dobbal Ellie Wiesellel vagy kicsodaval.Elfoglaltak az egesz parlamentet!Az volt az igazan felhaborito!!!!!!
2010. máj. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
21%
Feltűnési viszketegség. Egy jöttment senkiről beszélünk meg egy szar mellényről a választások után. Ezért tartunk itt. De biztos zsidó vagyok és húzzak haza Izraelbe.
2010. máj. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

A válasz írója 50%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:18


nem, egyszerűen csak végtelenül hülye

2010. máj. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

"Tiltja a házszabály ennyi!!Kár itt most demokráciáról beszélni...,ennyit Vona Gáborról és az Ő etikettjéről!"


ez egy hatalmas baromság.

2010. máj. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Nem tudom ez pl. miert nem zavar senkit sem? Ellepik a zsidok a magyar parlamentet, torvenyt hozatnak a "honatyakkal", meg bohockodnak ott furulyával meg gitarral.


[link]


de ez senkit sem zavar

2010. máj. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Fú, micsoda indulatok:)


Nem igazán vagyok tisztában az erre vonatkozó szabályokkal, de úgy gondolom, hogy Vona Gábor büntetése legfeljebb annyi lehetne, ha akármilyen ruhában is jelenik meg, hogy meg lesz róla az embereknek a véleménye. Sokaknak rossz, másoknak meg jó véleménye.


Igaz, én bár nem szimpatizálok a Gárdával, szimplán nem érdekelnek, de nagyon nem értek egyet a bármilyen viselet betiltásával. Az egy szabad demokráciába egyszerűen nem fér bele! Az USA-ban még horogkeresztes felsőt is húzhatok, maximum mindenki hülyének fog nézni, bizonyos kerületekben esetleg meg is vernek:) De az már az én bajom lenne.


Persze, ne vonulgassanak alakzatban, ok. Én értem, hogy sok olyan cigányban is félelmet kelhetnek egy adott faluban, akik senkinek sem ártottak, miközben a "merdzsós-bömös-fuxos", "uzsorás-emberrabló-rabszolgatartó" valódi bűnöző cigányok meg magasról tesznek a Gárdára - ebben a formában, hogy még a rendőrök is ellenük vannak -, talán még ki is nevetik őket...


De egy öltözet? Egy emberen egy ruha, egy akármilyen mellény? És mi az, hogy "emlékeztető"? Honnantól számít valami "emlékeztetőnek"? Milyen árnyalatok, milyen szabás?!


Az a rossz érzésem van, hogy Vona Gáboron bármilyen mellény a gárda ruhájára emlékeztethetne, míg Schiffer Andráson egy autentikus gárdaruha is csak annyit jelentene, hogy pincérnek öltözött, esetleg hagyományos népviseletbe:) Szóval ez így eléggé megfoghatatlan, eléggé szubjektív és szubjektív megítélésre alapozni bármilyen szabályt pedig eléggé veszélyes és inkább diktatúrába illő...

2010. máj. 13. 09:39
 19/30 anonim ***** válasza:

1. a házszabály nem ír elő semmiféle kötelező öltözetet, díszmagyarban is nyugodtan be lehet menni.

2. egy női kosztüm is hasonlít a gárdamellényre, jobban hasonlít, mint egy zsák krumpli. Ki határozza meg a hasonlóság mértékét?

3. az egyenruha viselése van megtiltva, a mellény önmagában nem egyenruha nadrág, bakancs, sapka nélkül.

2010. máj. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

egyenruha is csak közterületen tudtommal.


holnap megpróbálom élőben figyelni mi folyik bent. nagyon kíváncsi leszek.


ha vonát kivezetik, akkor az baromi nagy balhét fog generálni. jogilag meg sem tehetik, ha valóban szabálysértést követ el, akkor sem.

2010. máj. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!