Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan akar Brüsszel a rezsics...

Hogyan akar Brüsszel a rezsicsökkentés ellen fellépni hazánkban?

Figyelt kérdés

Nehéz szavakba önteni a gondolatot, hogy ne tűnjön trollkérdésnek, mert nem az. Ma kaptam készhez a Nemzeti konzultációt és az az egyik kérdés, hogy "Brüsszel veszélyes lépésre készül : a rezsicsökkentés eltörlésére akar kényszeríteni minket". Előrebocsájtom nem vagyok nagyon képben napi szinten a politikában, ezért kérdeznék pár kérdést ezzel kapcsolatban :


1. Be van ígérve újabb rezsicsökkentés ? Mert annak eltörlésére ekkor lenne értelme beszélni


2. Miért akarja Brüsszel eltörőlni a rezsicsökkentést? Miért lenne jó neki, ha nekünk roszabb lenne? Milyen szándék van mögötte?


3. Miért lenne veszélyes lépés? Ha az EU többi tagországának ez jó lenne valamiért, nem tudom miért miért lenne számukra erre a kis országra ráerőltetni valamit a nagyoknak?


4. Konkrétan milyen EU-s dotrina megy a rezsicsökkentéssel szemben? Eddig miért lehetett rezsicsökkentés most meg már miért nem? Milyen nemzetközi szabály tíltja?


5. Milyen konkrét lépést akar az EU tenni a rezsicsökkentésünk eltörlésére? Mennyi lenne az a csökkentés?


Először is leszögezem, hogy nem vagyok top szinten tájékozott a politikában és hallottam olyat, hogy bizonyos mezőgazdasági termény az EU-nak ártott és azért adtak pénzt a gazdának, hogy ne termeljen olyat, azaz lehet valami ennek a rezsis hátterében is lehet, bár én nem tudom mi lehet. Ezt szeretném megtudni.Köszönöm a válaszokat.


2017. ápr. 10. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

1. Nincs.

2. Nem akarja eltörölni.

3. Nem veszélyes lépés.

4. Semmilyen.

5. Semmit.


A rezsicsökkentés csak egy marketingfogás, valójában a gáz és villanyár itt nagyobb, mint a legtöbb nyugat-európai országban. Az üzletekben is ráírják a dobozra, hogy 'akciós!' és egyből jobban veszik ugyanazt a szart, csak ráírnak a dobozra egy sokkal nagyobb számot áthúzva. Ugyanez folyik itt is. A nemzeti konzultáció meg irányított kérdések sokasága, ha nem tűnt volna még fel.

2017. ápr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
31%
Az EU-nak nem tetszik, hogy Orbánék hatósági árat, azaz felső korlátot vezettek be az energia árakra. Merthogy ez csökkenti a versenyt, és tönkreteszi az EU-alapító országból származó energiaszolgáltatók tualjdonosait (pl RWE -> német, EDF-Suez->francia, ENI->olasz, E.On-> német, de pl ENI már le is lépett, az RWE-nek meg más a neve, talán Innogy, amúgy az ELMŰ-ÉMSZ tulajdonosa). Egész pontosan csökkenti a nyereségüket.
2017. ápr. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

"Az EU-nak nem tetszik, hogy Orbánék hatósági árat, azaz felső korlátot vezettek be az energia árakra."


Erre van valami konkrét forrásod? Elmarasztolták Magyarországot? Vagy megbüntettek minket? Vagy felszólítottak bármire? Vagy valami? Komoly kérdés, nem kötekedés.

2017. ápr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem Brüsszel, magasról lexarja a rezsicsökkentést, ami ha volna...
2017. ápr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
2017. ápr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17%

"A rezsicsökkentés csak egy marketingfogás, valójában a gáz és villanyár itt nagyobb"


Hazudsz. Magyarországon a legolcsóbb:

[link]

2017. ápr. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az EU az egészséges piaci árverseny érdekében nem kedveli a hatósági árszabást nálunk. Hozzá kell tenni azonban, hogy a rezsicsökkentett gáz nálunk az utóbbi időben olcsóbb lett volna, ha a piaci áron kapja a magyar fogyasztó.


A rezsicsökkentés egy propaganda-kamu, amely összességében nem spórolt meg egy fillért sem a legtöbb embernek.

2017. ápr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utóbbi állításomra jellemző példa a gázár.
2017. ápr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Shai-Hulud ***** válasza:

"A rezsicsökkentés egy propaganda-kamu, amely összességében nem spórolt meg egy fillért sem a legtöbb embernek."


A külföldről vásárolt energiahordozóért minden esetben a piaci árat fizetjük meg. A kormány által "rezsicsökkentett" árhoz (ha az alacsonyabb a piaci árnál) még az adóból hozzá kell tenni, vagyis így is-úgy is ugyanannyit fizetünk érte, csak így a kormánypropaganda harsoghatja, hogy mennyivel olcsóbb nálunk a gáz... pedig nem olcsóbb, UGYANANNYIT fizetünk érte. Csak másik zsebből.

2017. ápr. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!