Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » El lehetne érni népszavazással...

El lehetne érni népszavazással, hogy ne legyen munkaszüneti nap a nagypéntek? Támogatnád?

Figyelt kérdés
Az oka, ami rengeteg embert bosszant az, hogy emiatt a húsvét előtti nagy bevásárlást vagy csütörtökön, vagy szombaton lehet végezni. Csütörtökön a munka után késő este ehhez sokaknak nincs kedve, így marad a szombat, amikor meg mindenki arra kényszerül, hogy aznap vásároljon be pl. pékárut, élelmiszert is így elmegy a szombat a sorban állással. Ha nem lenne munkaszüneti nap a nagypéntek, akkor vagy pénteken, vagy szombaton lehetne vásárolni és kettéosztódna a vásárló tömeg. Mindenki aszerint menne, ahogy neki kényelmes. Pénteken amúgy se kell sokáig dolgoznia a többségnek. Igazából az egész hasonlít a vasárnapi boltzárra, egy szűk rétegen kívül senkinek se volt igénye arra, hogy a nagypéntek munkaszüneti nap legyen, de csak azért is törvénybe iktatták.
2017. ápr. 12. 09:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%
Továbbra is csak egy egyszerű hiszti ez a részedről. Más megtudja oldani akkor ne mond már, hogy te nem tudnád. Ez ugyanolyan, mint amikor bevezették a vasárnapi boltzárat. Akkor is annyira bekkatantak az emberek, hogy a kazincbarcikai Tescoban olyan állapotok uralkodtak, mint USAban szokott a Black Fridayen. Nem, nem az, hogy mondjuk viszek két kenyeret, mert holnap nem lesz nyitva. Nem, inkább verekszek a 120cmes TVért, mert holnap nem lesz bolt. Az ember előre betud vásárolni, csak sokan el vannak kényelmesedve és azonnal akarnak mindent. Nem is tudom mi lenne veled kérdező olyan falvakban, ahol se délutánonként, se vasárnaponkét nincs bolt már 10-20 éve. Különös, az ilyen falvakban alkalmazkodni tudtak az emberek hozzá.
2017. ápr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
70%
ünnepeljen az, akinek két anyja van. de az, hogy nem kell menni melózni, az mindenképpen jó, akárhogy is nézzük. :)
2017. ápr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
80%
Így is kevés a munkaszüneti nap az évben... A vasárnapi boltzár eltörléséért mellszélességgel kiálltam, és közel sem vagyok egyházi ember, de ez bolondság.
2017. ápr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
52%

# 10/13 Időpont ma 10:16


A nagyszombat az ország nagyrészével kicseszés lenne, ezt azért lásd be. Lehetne mindkettő, csak akkor meg 4 nap zárvatartás azért túlzás lenne.

2017. ápr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
79%
#6: Azért ennyire már ne... Nekem 3 csaladtagom , közeli rokonom dolgozik a kereskedelemben és biztos lehetsz benne, hogy eszükbe sem jutna támogatni a kis ötletedet.
2017. ápr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Inkább december 24-ét kellet volna, munkaszüneti nappá csinálni.
2017. ápr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem támogatnám. De ha kereskedelembe dolgoznék akkor lehet jobban tetszene SZ-V-H munkaszüneti napként mint P-V-H. Én ma reggel korán mentem Tesco-ba, de már tele volt. Bár szinte mindig tele van mostanában, nem is értem miért akarnak (vagy már lehet nem is akarnak) kivonulni Mo-ról. Aki meg csak holnap jut be annak maradnak az üres polcok. Legalább is vidéken.
2017. ápr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
14-es: igen, ez jogos felvetés, akik alapból nem dolgoznak szombaton, azoknak valóban kicseszés lenne a nagyszombat, ebbe nem is értem, miért nem gondoltam bele. :D Viszont a december 24-e akkor is sokkal jobb megoldás lett volna szerintem, mint a nagypéntek, mert ez így elég kaotikus lett.
2017. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én támogatnám.
2017. ápr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Vazul1972 ***** válasza:
100%
Nem támogatnám és őszintén szólva, szerintem esély se lenne sikeres népszavazásra. Sőt, még a népszavazásig eljutni se.
2017. ápr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!