Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » El lehetne érni népszavazással...

El lehetne érni népszavazással, hogy ne legyen munkaszüneti nap a nagypéntek? Támogatnád?

Figyelt kérdés
Az oka, ami rengeteg embert bosszant az, hogy emiatt a húsvét előtti nagy bevásárlást vagy csütörtökön, vagy szombaton lehet végezni. Csütörtökön a munka után késő este ehhez sokaknak nincs kedve, így marad a szombat, amikor meg mindenki arra kényszerül, hogy aznap vásároljon be pl. pékárut, élelmiszert is így elmegy a szombat a sorban állással. Ha nem lenne munkaszüneti nap a nagypéntek, akkor vagy pénteken, vagy szombaton lehetne vásárolni és kettéosztódna a vásárló tömeg. Mindenki aszerint menne, ahogy neki kényelmes. Pénteken amúgy se kell sokáig dolgoznia a többségnek. Igazából az egész hasonlít a vasárnapi boltzárra, egy szűk rétegen kívül senkinek se volt igénye arra, hogy a nagypéntek munkaszüneti nap legyen, de csak azért is törvénybe iktatták.
2017. ápr. 12. 09:43
1 2 3
 1/22 Csiß ***** válasza:
85%
Szóval jól értem,hogy azért dolgozzunk ezen a pénteken,mert pár embernek pont csak ezen a napon van kedve bevásárolni?
2017. ápr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
45%
Miért zavar ennyire, hogy vannak még keresztények, akik ünnepelnék? De azért április 4 meg november 7 legyen ünnep, ugye komcsikám?
2017. ápr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%

Jaj, de rossz dolog, hogy nem akkor tud bevásárolni az ember, amikor akar. Igaz, hogy az országban nem marad fiatal, nincsenek munkahelyek, a legtöbb embernek el kell dönteni, hogy a fizetéséből kaját vesz magának vagy befizeti a számlákat, de a legfontosabb tétel akkor is az, hogy Nagypénteken eltudjanak menni az emberek a Tescoba megvásárolni 20x annyi kaját, mint amennyit máskor szoktak. Zorbán takarodj! Zorbán takarodj! Tescoba akarok menni úgyhogy Zorbán takarodj!

Röhejes ezt a hiszti most komolyan. Elítélem a Fideszt, elítélem Orbánt, utóbbit börtönbe is csukatnám, de most komolyan ilyen miatt kellene népszavazás mikor vannak sokkal fontosabb dolgok is?

2017. ápr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%

Ezen most én is sirva röhögök.


Azért dolgozzanak a boltosok, mert te képtelen vagy hetekkel elötte a tartós élelmiszert megvenni. Ès csütörtök vagy szomabton képtelen vagy a pékségbe és a husboltba lemenni.


Mondok neked valamit. Hívd fel a pékséget és a húsboltot és rendeld meg a cuccaidat. Ma egy rakat bolt 10 óráig nyitva van, menj el és vedd meg a többi dolgot.

Pénteken, meg aludjál 10 óráig, majd pattanj bicajra és csinálj egy napos bicaj túrát. Keress egy szép tísztást és kefüdj ki a napra. Pihenj és mondogasd közben, de jó, hogy nagypéntek ünnep nap.

2017. ápr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
Sőt, a húsvétot is el kellene törölni. Meg a többit is, igy nem kellene előre be vásárolni.
2017. ápr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"Azért dolgozzanak a boltosok, mert te képtelen vagy hetekkel elötte a tartós élelmiszert megvenni."

Röhöghetsz, de a kereskedelmi dolgozókat is zavarta annak idején a vasárnapi boltzár. Nekik más a munkaidejük, sokat dolgoznak egy nap, de vannak szabadnapjaik hétköznap is. Aki szabadnapos lett volna pénteken, de szombaton még be kell mennie dolgozni és csütörtökön is dolgozott, azt jól megszívatták, mert nem tud kényelmesen bevásárolni pénteken, esetleg valami ügyet intézni még aznap, stb.

Szerintem te még sose dolgoztál, azért találod annyira viccesnek ezt a kérdést. Majd megtudod, hogy még hivatalos ügyet intézni is mennyire nehéz normál munkaidő mellett, pláne 12 órázással. Alig jut valamire az embernek ideje.

2017. ápr. 12. 10:05
 7/22 Alain Delon ***** válasza:
75%
Várható volt, hogy kavarodás lesz a dologból, de én úgy vagyok vele, ahogy Hofi Géza is volt, hogy "minden nap ünnepnap, mikor nem kell dolgozni". Ki fog rá alakulni az emberek rutinja. Bár a bevásárlás miatt a kisebb településeken lakó lesznek megszívatva, mert ha nagyon muszáj, én még késő este is el tudok menni a csütörtökön várhatóan éjfélig nyitva tartó Tescoba. A kistelepülésen meg este 6-kor bezár a bolt, utána gondolom szombaton kinyit délig-egyig vagy míg van vásárló.
2017. ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
25%

Ebben a formában nem támogatnám, de azt igen, hogy készüljön egy életszerűbb ünnepnaptár. Rengeteg ünnep gyakorlatilag már kihalt, ennek ellenére szabadnap jár utána, míg mások esetében nem.


Pl. ünnepli itt bárki is a Pünkösdöt vagy március 15-ét? Ellenben nem lenne jó ha nem kéne december 24-én és 31-én dolgozni?

2017. ápr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%
Manapság a házadhoz, az orrod elé is rendelhetsz cuccot a Tescoból például.De, vannak még élelmiszer kereskedések, amik kínálnak ilyen szolgáltatást.
2017. ápr. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem is hülyeség, inkább a nagyszombatot vagy december 24-ét kellett volna munkaszüneti nappá tenni. Anyám kereskedelemben dolgozik, és ő is meg a kolléganői is ezen az állásponton vannak.
2017. ápr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!