Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » El lehetne érni népszavazással...

El lehetne érni népszavazással, hogy ne legyen munkaszüneti nap a nagypéntek? Támogatnád?

Figyelt kérdés
Az oka, ami rengeteg embert bosszant az, hogy emiatt a húsvét előtti nagy bevásárlást vagy csütörtökön, vagy szombaton lehet végezni. Csütörtökön a munka után késő este ehhez sokaknak nincs kedve, így marad a szombat, amikor meg mindenki arra kényszerül, hogy aznap vásároljon be pl. pékárut, élelmiszert is így elmegy a szombat a sorban állással. Ha nem lenne munkaszüneti nap a nagypéntek, akkor vagy pénteken, vagy szombaton lehetne vásárolni és kettéosztódna a vásárló tömeg. Mindenki aszerint menne, ahogy neki kényelmes. Pénteken amúgy se kell sokáig dolgoznia a többségnek. Igazából az egész hasonlít a vasárnapi boltzárra, egy szűk rétegen kívül senkinek se volt igénye arra, hogy a nagypéntek munkaszüneti nap legyen, de csak azért is törvénybe iktatták.
2017. ápr. 12. 09:43
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
69%
Éppen elég keresztény ünnep miatt áll le az élet az országban már így is, nem tudom, minek kellett még egyet bevezetni teljesen feleslegesen. A bevásárlás miatt mondjuk nem kell ennyit hisztizni, évente egyszer ki lehet bírni. Két napra vásárolunk szombaton, nem két hónapra, és előre gondolkodni-tervezni sem tilos. Ma még csak szerda van, mégis eszméletlen tömeg volt minden boltban, ahol délelőtt megfordultam. Lehet, hogy igazából atomtámadás van készülőben, csak nekem nem szólt róla senki.
2017. ápr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Szerintem megfogalmazható egy kérdés, amit hitelesítenének, de biztos vagyok abban, hogy nem tudnád összegyűjteni a szükséges mennyiségű aláírást. Ha mégis, nem lenne érvényes a népszavazás, szóval azt mondom, hogy nem.


Én tényleg baromságnak tartom, úgy gondolom, hogy ha már plusz egy nap, és keresztény is legyen valamennyire, akkor dec. 24.-e, azzal sokkal többen tudnak azonosulni, és megszűnne az a felemás állapot, ami most jellemzi.

2017. ápr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!