Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nagycsaládosok jobban...

A nagycsaládosok jobban rászorulnak a kedvezményekre, mint a gyermeküket egyedül nevelők?

Figyelt kérdés

A véleményetekre lennék kíváncsi.

Az Orbán-kormány alatt több kiváltságban is részesítették a nagycsaládosokat. Szerintetek jogosan? Édesanyám két gyermeket nevel egyedül, miután édesapám meghalt. Az hogy igazságos, hogy pl. 3 gyermeket nevelő 2 szülőnek "minden" jár, 2 gyermeket nevelő egyedülálló szülőnek pedig szinte semmi? Gondolok itt az kedvezményes étkeztetésre, az ingyenes tankönyvre, az emelt családira (1500 Ft-tal több gyermekenként egyedülálló szülő számára, ami elég nevetséges), családi adókedvezményre stb. Jobb, ha az árvaellátás és az özvegyi nyugdíj összegéről már említést sem teszek.

Nem panaszkodom, mert mi jól megélünk, de tudom, hogy sok hasonló helyzetben lévő család nélkülöz, épp hogy megélnek, mert apuka vagy anyuka nélkül vannak. Ti mit gondoltok? Ez így fair?


2017. ápr. 12. 14:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%

Ha bevezetnék, holnaptól mindenki egyedülálló lenne.

Papíron.

Valójában meg menne a sumák.

2017. ápr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
14%

Jobban rászorulnak.


Ha ennyire sem lennének támogatva a családok, akkor már lehet cigányország lenne itt,azok ha kell ha nem szülnek.

2017. ápr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Megértelek kérdező. Igazad is van.

Ezért hülyeség a jelenlegi családtámogatás. A családi pótlék az egyetlen igazságos elem, mert az minden gyereknek ugyanannyi. (remélem ez még nem változott)


Igazából úgy lehetne ezt a rendszert jól csinálni, hogy megnézzük a család bevételét, elosztjuk az eltartottak számával és ezt az összeget kiegészítjük egy kívánatos szintre.


Így aki gazdag az nem kap semmit, aki meg szegény az kap. És akkor mindegy, h hány gyerek van.

2017. ápr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%

"

Így aki gazdag az nem kap semmit, aki meg szegény az kap. És akkor mindegy, h hány gyerek van."


Nem támogatom az ilyen elképzelést, mert így sokan azért fognak gyereket vállalni, hogy kapjanak egy kis lét, de normálisan felnevelni nem tudnák. A mostani rendszer se igazságos, de legalább a középosztályt támogatja (meg a gazdagot...) ami a maga módján érthető...

2017. ápr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

# 4

és egészen addig így is fogod gondolni, amíg nem leszel munkanélküli. mert akkor majd rájössz, hogy az adókedvezmény ugyan nem jár már, álláskeresési támogatás se valami sok, de a gyerek ugyanannyiba kerül, mint ezelőtt.


Akkor majd egyből igazságtalan lesz a rendszer.

2017. ápr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
12%

"amíg nem leszel munkanélküli."


Ezt meg lehet oldani máshogy, kapja a kedvezményt a munkanélküli járulékból is vagy valami, aztán helló.

A családi pótléknak semmi értelme, rajtam állna, azonnal megszüntetném.

2017. ápr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

Inkább az egyedülállókat kellene segélyezni a nagycsaládosok helyett!


Aki nagycsaládot akar,tartsa el maga!Az luxus,ha valaki sok gyereket akar,nem értem miért az államnak kell őket eltartani.


Ellenben az egyedülálló emberek társ nélkül fizetik a lakbért,a rezsit,stb,nincs társuk.


Arról meg senki nem tehet,hogy megszületett,de arról igen,dönthet,hogy hány gyereket vállal.

Miért a többi ember felelőssége az,hogy mások olyan buták,hogy 1 gyereket sem tudnak felnevelni,de akkor 4-5 gyereket vállalnak?

Azért,mert az állam segélyezi őket.


Az egyedülálló szülőknek én is hamarabb adnék bármit is,mint az együtt élő nagycsaládosoknak,akik az egész társadalmat lehúzzák,főleg azok,akik nem is szorulnak rá,de van képük felvenni,meg beadni mindenféle segélyre a kérelmet,közben,mert minimálbérre vannak bejelentve,a valóságban meg több 100 ezreket keresnek..

2017. ápr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
6%

Három gyerekes anya vagyok. Soroljátok már fel azt a "mindent", ami jár!

Nincs ingyen tankönyv. Illetve van: minden alsó tagozatos gyerekeknek jár. Ingyenes étkezés sincs.

A családi pótlék 2000 forinttal több egy gyerekre, vagy talán annyival sem.

Adókedvezmény van: csak a nevetséges fizetések mellett nem tud élni vele az emberek többsége.

A CSOK feltételeit néztük: hát nem lesz plusz gyerekszoba abból se. Nem csoda, ha eddig ilyen kevesen kapták meg. (Egyébként egy gyerekre is jár ez is, csak kevesebb.)

Egyedül ami tényleg jó buli, hogy ha utazik az egész család, akkor 90% kedvezményt kapunk a vonaton.


Nem más farkával verem a csalánt: két évig neveltem egyedül két kisgyereket. Képzeld, nem éltünk rosszabbul, mint most.


De aki szerint három gyerekkel mindent hozzád vágnak, annak azt tudom mondani, hogy hajrá! Szüljél te is!

Ja, hogy arra nincs pénz...


Akkor most hogy is van ez?

2017. ápr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

3 gyerekkel már alig fizetsz adót(családi adókedvemzény) "nincs pénz"-feltételezem akkor neked van,és ezt jól ki is tudod használni.


Mellé pedig még családi pótlékot is kapsz,ami jövedelemtől függetlenül jár.

2017. ápr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Hogy tagadhatod le, hogy nincs ingyen tankönyv? Évek óta jár a három- vagy több gyermekes családoknak a közoktatásban részt vevő gyermekeknek.

Nem mondtam, hogy ingyenes a sulimenza. Azt írtam, hogy kedvezményes (konkrétan 50%).

A családi pótlék összege:

- 1 gyermekes család: 12.200.-

- 1 gyermeket nevelő egyedülálló szülő: 13.700.-

- 2 gyermekes család: 13.300.-

- 2 gyermeket egyedül nevelő szülő: 14.800.-

- 3 vagy több gyermekes család: 16.000.-

- 3 vagy több gyermeket egyedül nevelő szülő: 17.000.-

Valóban nincsenek hatalmas különbségek az összegekben, de sokaknak az a pár ezer forint is egy teljes bevásárlást jelentene!

A családi pótlékot egyébként nem pont a háromgyerekesek és az egyedülállók közti különbségek miatt hoztam fel, hanem hogy rámutassak, alig tesznek különbséget az egy- és kétszülős családok között.

A háromgyerekesek gyakorlatilag nem is adóznak, mi az, hogy nem tudnak élni vele az emberek? Egy jó ismerősünktől tudom - aki minimálbért keres -, hogy kb. 40-50 ezerrel több a fizetése ezáltal a vele egyenrangú, de nem nagycsaládos kollégáinál. A magasabb bérezésű személyeknél pedig ezáltal még nagyobb különbségek lehetnek.

A CSOK pedig ismét egy remek lehetőség - a nagycsaládosoknak. Komolyan van képed azt mondani, hogy egy gyerekre is jár, csak kevesebb? Nézzük a konkrét összegeket: új lakás vásárlása vagy új családi ház építése esetén: 1 gyermek - 600 000 Ft, 2 gyermek - 2 600 000 Ft, 3 gyermek - 10 000 000 Ft. Még hogy nincsenek hatalmas különbségek?!

És még hippokrata módon azt állítod, hogy a legjobb buli a háromgyerekeseknek, hogy egy alkalmi vonatúton spórolnak cc. 5000 ft-ot.

Azt mondod, két évig neveltél egyedül két kisgyereket. Feltételezem, kaptál gyerektartásit, ami megint más dolog.

A mi árvaellátásunk és édesanyám özvegyi nyugdíja jóval kevesebbre jön ki, mint a háromgyerekeseknek elérhető családi adókedvezmény-alap.

A zárómondatoddal pedig gyakorlatilag azt mondod, te az áldozata vagy a nagycsaládnak. Ki mondta, hogy szülj három gyereket? A te/ti döntésed volt. De mi vajon döntöttünk arról, hogy édesapám meghaljon vagy sem? Ha ő nem biztosított volna be minket kemény évek munkájával, mi is nagy szarban lennénk. A továbbtanulásom pl. eleve kérdéses lenne, hiszen a felsőoktatásban tanuló gyermek után már nem jár sem családi, sem adókedvezmény. Ez nyilván mindenkire vonatkozik, de egy kétkeresős családban csak megoldják könnyebben?!

2017. ápr. 12. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!