Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nagycsaládosok jobban...

A nagycsaládosok jobban rászorulnak a kedvezményekre, mint a gyermeküket egyedül nevelők?

Figyelt kérdés

A véleményetekre lennék kíváncsi.

Az Orbán-kormány alatt több kiváltságban is részesítették a nagycsaládosokat. Szerintetek jogosan? Édesanyám két gyermeket nevel egyedül, miután édesapám meghalt. Az hogy igazságos, hogy pl. 3 gyermeket nevelő 2 szülőnek "minden" jár, 2 gyermeket nevelő egyedülálló szülőnek pedig szinte semmi? Gondolok itt az kedvezményes étkeztetésre, az ingyenes tankönyvre, az emelt családira (1500 Ft-tal több gyermekenként egyedülálló szülő számára, ami elég nevetséges), családi adókedvezményre stb. Jobb, ha az árvaellátás és az özvegyi nyugdíj összegéről már említést sem teszek.

Nem panaszkodom, mert mi jól megélünk, de tudom, hogy sok hasonló helyzetben lévő család nélkülöz, épp hogy megélnek, mert apuka vagy anyuka nélkül vannak. Ti mit gondoltok? Ez így fair?


2017. ápr. 12. 14:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
41%

7es

Miért kéne az egyedülállókat? amikor az állam a (nagy)családokat támogatja akkor konkrétan a jövőbe fektet m a jövőbeli adófizetőket támogatja...

Felfogható egyfajta befektetésnek is.

Ezzel szemben az egyedülállókból mi haszna van?

2017. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#11

Szociális ellátás, jóléti állam meg ilyesmik?

2017. ápr. 12. 19:39
 13/17 anonim ***** válasza:
38%

12.


És ennek mi köze van a családosokhoz?

12 ezer forinttal kap többet meg az ingyen tankönyv.

Úgy dobálózol, mintha más ellátást kapna az orvosi rendelőben :D

2017. ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
6%
Ismét összejöttek a családellenes gyerekgyűlölők. Egyébként igazatok van tényleg érthetetlen miért nem kap családi adókedvezményt a gyermektelen egyedülálló. Érthetetlen. El kellene venni a támogatást a gyerekektől és odaadni az egyedülállóknak.
2017. ápr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Felsoroltam a teljesség igénye nélkül, "mennyivel jobb" a nagycsaládosoknak. :)

Utolsó, te valamit nagyon félreértettél. Nem a szinglikről volt szó, hanem a gyermekét egyedül nevelőkről. Vagy szerinted csak az számít gyereknek, akit két szülős családban él?

Sose kelljen megtudnotok, milyen teher egyedül nevelni a kölköket. Mindennel egyedül megbirkózni, akár az olyan jelentéktelennek tűnő problémával is, hogy ki menjen a szülőire.

2017. ápr. 12. 20:16
 16/17 anonim ***** válasza:
6%

Onnan tudom, hogy nincs ingyen tankönyv, hogy a héten adtam le az igénylést a jö évi könyvekre, 14580 jó magyar forint. Gimibe jár. A középső ingyen kapja, ahogy MINDEN osztálytársa, mivel alsós. Mivel kapok többet?


Egyébként ahogy írtam: neveltem őket egyedül. Nem sírtam az önkormányzatnál, hogy adjanak ingyen mindent.

Az árvasági megint más tészta​: annak az alapja az, amit az elhunyt szülő befizetett az államnak. Vagyis teljesen igazságos, hogy az hagy többet maga után, aki többet beleadott. Hol itt a gond?! (Testvérem még kapja apánk után, pontosan tudom, hogy nagyon szép összeg.)


De ha ennyire irigyled: miért nem vállalsz te is nagycsaládot? Elvégre anyagilag teljesen megéri! Az állam tartja el őket, neked dolgozni se kell!

2017. ápr. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

"2013. évi CCXXXII. törvény a nemzeti köznevelés tankönyvellátásáról 4. § (2) bekezdése alapján normatív támogatásban részesülhet az a tanuló, aki


tartósan beteg [szakorvos igazolja vagy a magasabb összegű családi pótlék],

a szakértői bizottság szakértői véleménye alapján mozgásszervi, érzékszervi, értelmi- vagy beszédfogyatékos, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos, autizmus spektrum zavarral vagy egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzd [szakértői bizottsági vélemény igazolja],

!!! három vagy több kiskorú, vagy eltartott gyermeket nevelő családban él [a megállapított családi pótlék igazolja], !!!

nagykorú és saját jogán iskoláztatási támogatásra jogosult [a megállapított családi pótlék igazolja],

rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő [az erről szóló határozat igazolja]."

Ez esetben jó reggelt, mert igenis jár az ingyen tankönyv. Az én nagycsaládos osztálytársaim is ingyen kapták végig, úgyhogy személyes tapasztalatom is van.

Az árvaellátás alapja: "gyermekenként annak a nyugdíjnak (vagy öregségi nyugdíjként számított összegnek) a harminc százaléka, ami az elhunytat halála időpontjában megillette, vagy megillette volna." Szerinted ez megfelelő kompenzáció? 2016-ban az átlagos öregségi nyugdíj 120 000 Ft volt. Ez 40 ezer Ft-ot jelentene gyermekenként, csak hogy eleve kevesebb munkában töltött évekkel sokkal kevesebbre jön ki az a nyugdíj, amit alapul vesznek. Az a szülő pedig éltében keresett mondjuk 3-4x 40 ezret, ha csak a minimálbért nézem! Harmad-negyedannyi pénzből, vagy pl. két gyerek esetén feleannyi pénzből (a legjobb esetben is) megnézném, mekkora lenne a szád. Senki sem sír az önkormányzatnál, hogy mindent adjanak ingyen. Azért dobtam fel a kérdést, mert kíváncsi voltam a véleményekre, hogy ki mint látja a helyzetet, erre te itt fröcsögsz, hogy akkor vállaljak én is hármat, brühühü, mert nagyon nehéz hárommal. Mint már írtam, ki mondta, hogy vállalj annyit? Ez a te döntésed volt, ha nehéz így élni, akkor nehéz. Nem mondtam egy szóval sem, hogy elvenném ezeket a támogatásokat a nagycsaládosoktól, de másokra is ki kéne terjeszteni, mert igenis vannak, akik legalább annyira megérdemlik. Az árvaellátás mértékét csak azért említettem, hogy rávilágítsak, milyen az egyedülálló szülőknek. Eközben anyagi helyzettől függetlenül a nagycsaládosok felvehetik ezeket a támogatásokat, akkor is, ha havi 1 millióból, és akkor is, ha 200 ezerből élnek. Mi szerencsés helyzetben vagyunk, de ettől még gondolok másokra is, neked is ezt kéne.

2017. ápr. 13. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!