Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nyomatják...

Magyarországon miért nyomatják a politikusok ennyire ezt a "keresztény ország" szöveget, amikor az emberek többsége már rég ateista vagy csak "kulturálisan keresztény? "

Figyelt kérdés

Egy embert nem ismerek személyesen az országban, aki minden vasárnap eljárna a templomba, vagy házasságig szűz maradna, mert a Pápa azt mondja, vagy mert ezt érzi vallási kötelességének. Nem a Biblián alapozzák az erkölcsüket, nem hisznek szó szerint például abban, hogy valamikor a jövőben Jézus újra el fog jönni és jön majd a háború az angyalok és a démonok között az antikrisztussal meg a sárkánnyal, mint ahogy a Jelenések Könyve írja.


Szerintem már a 19. század is ilyen volt, erre a legjobb bizonyíték az, hogy például megjelenhetett Madáchtól az Ember Tragédiája.


A legtöbb ember, még falun is, annyival letudja a vallásosságot, hogy Húsvétkor, Karácsonykor meg esküvőkkor elmegy a templomba és a temetéseket a pap tartja, meg megkeresztelik a gyerekeket, városokban meg a fiatalabb generáció körében meg aztán végképp nem igazán lehet kereszténységből eredő vonásokat felfedezni, maximum abban a szűk rétegben, akik csatlakoznak valami amerikai-stílusú egyházhoz pl. Hit Gyülekezete vagy Jehova Tanúi akik szó szerint értelmezik a Bibliát.



Akkor meg mi értelme ennek az egésznek?



2017. ápr. 12. 21:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%
6-os, te nem mondhatod komolyan, hogy akit fél éves korában megkeresztelnek és soha semmilyen formában nem érintkezett vallással, az keresztény. Igen, 54% vallotta magát kereszténynek. Például apám is, aki 5 éves korában volt utoljára templomban, mert az anyja belökte oda. Azóta annyi a kapcsolata a vallásokkal, hogy ócsárolja, hogy mekkora baromság. De meg van keresztelve, ergo vallásosnak írja be magát a népszámláláson. Szerinted ez így jó? Lehet erre alapozni? Ne légy már ostoba..
2017. ápr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
7%

Már megbocsáss utolsó, de édesapád ezzel saját magát köpte arcon, mivel nem volt kötelező válaszolni erre a kérdésre, valamint meg is tagadhatja a vallást. Nem kötelező dolog.

Bármennyire is ócsárolja, bármennyire is gyűlölködik a vallás iránt, mégis felvállalta, holott megtagadhatta volna. Ez igazából legbelül (talán tudat alatt) mégis sejtet egy kis vallásosságot, istenfélőséget.

2017. ápr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
84%

12, persze, hogy magát köpte szembe! De pont ez a logika a lényeg! "Megkereszteltek, tehát ehhez a valláshoz tartozom". Ennyi. Rengeteg ember ezen nem lép túl, de igazából nem is érdekli. És ez a felfogás elég általános. Ezért nem reprezentatív az 54%.

54% közel 5 millió embert jelent. A szombat esti Jezsu8-ason kívül hol van az országban olyan, hogy tele a templom? Rengeteg helyen haldoklanak a gyülekezetek, mert hiány van hívőből. Kőbányán a református templomban az esti istentiszteleten általában 5en vagyunk összesen. Jártam olyan helyen ahol a netes tájékoztató ellenére nem tartanak misét, a templom zárva, még a toronyóra is megállt, olyan szinten nincs ott senki. Ha lenne gyülekezet, akkor lenne aki fenntartja a templomot..

Hol van akkor az az ötmillió ember?

2017. ápr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
15%
A templomba járás megint egy más tészta szerintem. Én hívő vagyok, kereszténynek vallom magam, de templomba csak 1-2-szer járok az évben. Most megyek majd húsvétvasárnap az esztergomi bazilikába, mert ez a kereszténység legnagyobb ünnepe, plusz még karácsonykor is szoktam menni. De egyébként csak különleges alkalmakkor (gyászmise, stb.). A sima évközi misékre pusztán azért nem járok, mert vagy nincsen rá időm, vagy szimplán lusta vagyok és örülök, hogy vasárnap végre pihenhetek az egész heti meló után. Szerintem sokan vannak így. Attól még lehet hívő valaki, hogy nem jár templomba. Amúgy én úgy veszem észre, hogy nálunk (falun lakom, vidéken) azért még jobban él a hit, mint a nagyvárosokban. A templomunk persze nincsen tele, de azért mondhatom, hogy sokan járnak és még saját papja van a községnek. Hogy országos szinten ez hogy oszlik el, arról persze fogalmam sincsen, de biztos utána lehet nézni valahol valamilyen statisztikában erre.
2017. ápr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

14es, ez meg már inkább azt a kérdést veti fel, hogy mi számít hívőnek. A harmadik parancsolat az, hogy az Úr napját szenteld meg, és ez vitathatatlanul a templomba járást is jelenti. És a katolikus felfogás szerint aki kihagy egy vasárnapot és nem gyónja meg, az nem áldozhat.


Kérdés, hogy mi tesz hívővé egy hívőt. A leírtak tényként kezelése, vagy a hit aktív gyakorlása? Esetleg az állandó boncoglatás, kérdések feltevése? (nyilván nem megtagadásról beszélek, hanem a miértek kutatásáról)

2017. ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A katolikus tanítás szerint az az ember, aki egész életében hátat fordított a vallásnak, nem hívő és megtagadja a vallást, de nem is követett el halálos bűnt élete folyamán, a végítéletkor az utolsó pillanatban ha mégis elfogadja Jézust, az megbocsátást nyer és üdvözül Isten országában ugyanúgy, mint aki hívő volt egész életében.

Ez így persze eléggé igazságtalannak hangzik. Ezekre a kérdésekre én nem tudom a választ, de egy pap biztos meg tudná magyarázni.


Hogy mi tesz hívővé egy hívőt? Ez nagyon jó kérdés, de szerintem nem az állandó boncolgatás, kérdések feltevése, mert szerintem egy hívő ember nem bizonytalan, nincs oka kételkedni. Az egyház szerint az aktív hit gyakorlása, de az egyház sok mindent ferdít véleményem szerint. Én szerintem mindenkinek önmagában, legbelül kell éreznie azt, hogy hívő-e vagy sem és ehhez viszont nem kell sem templom, sem pap, csak a puszta hit.

2017. ápr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!