Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a magyarok kevesebb mint...

Ha a magyarok kevesebb mint fele lesz keresztény, akkor elfelejthetjük végre a "keresztény ország" frázist?

Figyelt kérdés

A keresztények száma az utóbbi népszámlálásokon:

2001: 7 500 982

2011: 5 254 179


Elég valószínű, hogy 2021-re bőven kisebbségbe kerülnek a keresztények. A keresztény eredetű hagyományaink kétségtelenül megmarad(hat)nak, mint például a karácsony (ajándékok ünnepe) vagy a húsvét (locsolkodás és pálinkázás ünnepe). De miért lenne Magyarország keresztény ország, ha nemhogy a templomokban, de még papíron sincsenek többségben a keresztények?



2014. jan. 17. 21:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Az európai kultúra alapkövei között ott van a kereszténység is.


A jelentős többség, még ha nem is hívő a keresztény hagyományokat követi és nem Hanukát vagy Rós hásánát tart.

2014. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
El nem felejthetjük, csak tudni kéne a dolgot a helyén kezelni. A kereszténység egy kulturális alap, nem egy erkölcsi útmutatás a modern ember számára. De persze ebben az országban nem tudunk a helyén kezelni semmit, így ezen nem is csodálkozok.
2014. jan. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Keresztény örökségről van szó ...

Érdekes, hogy egyes arab országokat vádolnak keresztény üldöztetéssel, ahol már több ezer éve élnek békében különböző vallású emberek... Még a nyugati országok döntő többségében még 50 évvel ezelőtt is nemzet vallásokról beszéltek. xy csak ortodox, csak anglikán, vagy katolikus...

Az egyházaknak nem csak vallási feladataik voltak/vannak, tanítottak segítettek a kirekesztetteknek, segíti az emberek lelki egészségét, közösség tagja lehet, reklám nélkül indítanak missziókat a rászoruló országokban stb ...

2014. jan. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Jajj, hagyjál már ezzel a keresztény ország majomsággal.


A mi szűkebb családunk - 2 unokatestvérem, nagynéném és a férje, nagyanyám, keresztanyám és a férje és a két gyerekük és keresztanyám két szülője, valamint anyu, apu és én, az az összesen 14 ember - úgy lett katolikus keresztény a népszámláláskor, hogy csak 1 jár közülünk templomba, a nagyanyám. Csak hát ugye a nők töltötték ki a kérdőíveket és ők nagyon szeretik beírni a vallást, mer há meg vagyunk keresztelve!


A család többi tagjával jókat szoktunk nevetni a vallási bugrisokon (igen, még azokkal az anyákkal is, akik egyébként kereszténynek írták be az egész családot), csak unokatesóm és én megyünk el templomba karácsonykor, mert különben megsértődne az öregasszony, hogy nem vagyunk ott.


Na most ebből kiindulva el tudom képzelni, hogy mennyi igazi keresztény lehet az országban. Nálunk 14-ből 1 az arány...

Eltelik tényleg húsz év és kihal a mániákus, idős korosztály, aztán már teljesen befellegzett az egésznek.

2014. jan. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
39%

Ne tedd már fel még egyszer ezt a kérdést!

Ki kellene téged tiltani, hogy itt provokálsz.

2014. jan. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A Karácsony eredetileg nem keresztény, hanem pogány ünnep. Méghozzá a téli napfordulóé.


Miért zavar bárkit is, hogy papíron milyen ország vagyunk? Amíg nem akarnak rám eröltetni semmilyen vallást, addig magasról teszek rá, hogy Mo. keresztény vagy pl. muzulmán országnak mondja-e magát. Egyébként szerintem ez annak tudható be, hogy István király felvette a kereszténységet a környező országok nyomására.

2014. jan. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
remelem megver az isten a provokalasod miatt...
2014. jan. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%

Én például nem tartom magam semmilyen "felekezetnek" tartozónak!

Nekem az a sokféleség is csak gondot okoz, ha valahová szeretnék tartozni! Elborzaszt ez az ostoba vita! Elvileg ÉN semmilyen egyházhoz sem tartozom és gyakorlatilag nem járok templomba sem! De mégis! Hiszek Istenben! Akkor most mi van?

2014. jan. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
32%
Ez most lényegében csak attól függ, hogy neked mit jelent az, hogy hiszel Istenben.
2014. jan. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország akkor sem lenne keresztény ország, ha a lakosság 100%-a gyakorló hívő lenne. Modern államban nincs államvallás.
2014. jan. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!