Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kisemberként érdemes vissza...

Kisemberként érdemes vissza nem térítendő Uniós támogatásra pályáznom vagy felejtsem el az egészet?

Figyelt kérdés
Ma voltam egy előadáson, amit egy fideszes államtitkár asszony tartott. A vissza nem térítendő uniós támogatások volt a téma. Állítólag 2014-2020-ig 12 ezer milliárd ft-nak megfelelő összegre pályázhatunk mi magyarok. Ebből most 2017-ben még 47 % elérhető, tehát kicsit kevesebb, mint a fele, az ő szavaival élve: "bőven van még felhasználható pénz!". Arra lennék kíváncsi, hogy én, mint kisember, akinek nincsenek kapcsolatai, nem ismer senkit, van esélyem elnyerni akár ennek az irdatlan mennyiségű pénznek akár egy csekély részét is? Érdemes megírnom az üzleti tervet, beadnom a pályázatot és várnom hónapokig reménykedve, hogy pozitívan bírálják el vagy ez hiú ábránd és ez is csak a kiváltságosoknak (csókosok) lesz majd kedvező? Őszintén szólva az elmúlt hónapok, évek eseményei (híresztelései) után, lásd Lőrinc úr, 4-es metró stb... nem igazán bízok abban, hogy ez a pénz is tisztességesen lesz majd felhasználva. Persze lehet, hogy nekem kellene pozitívabbnak lennem, jelenleg ezen vagyok, viszont érdekelne mások véleménye is. Szerintetek van esélyem rá, hogy kapjak némi támogatást, ha van egy jó ötletem vagy felejtsem el? Előre is köszönöm a válaszokat! 32/F

2017. ápr. 13. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egy pályázatíró céggel mindenképp fel kell venned a kapcsolatot. Egyébként természetesen van esélyed, feltéve, ha képes vagy megfelelni a pályázati feltételeknek. Ez a nehezebb része, mert pl. az eszközbeszerző pályázatoknál sokszor feltétel a 2-3 lezárt üzleti év, ami neked nyilván nincs meg. Sok esetben önerő is szükséges. Szerintem a GINOP-1.2 -ben érdemes körülnézni, talán ott a legtöbb a mikro -, kis -, és középvállalkozásra szabott pályázat.
2017. ápr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mészáros Lőrincre is nyugodtan ráígérhetsz...


Egyébként a kisember leginkább azért nem nyer ezeken a pályázatokon, mert alapfokon sem érti, hogy minek is kéne szerepelni a pályázatokon.

Magyarázom a vállalkozónak, hogy mi a költségoldali becslés, és néz rám, hogy minek az, világ életében úgy csinálta, hogy ahogy esik úgy puffan. Hát így nagyon nehéz lesz. Hiányoznak évekre visszamenőlegesen a portfólió értékű statisztikák kimutatások. Ami meg csináltak jó részt bemondásos alapon.

Mondjuk magán célra használja nagyrészt a céges kishaszont, aztán ebből mutassunk ki amortizációt, felelős céggazdálkodást.

2017. máj. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!