Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a világon...

Miért van az, hogy a világon szinte mindenhol támogatják a napelemek használatát, de nálunk plusz adót vet ki rá a kormány?

Figyelt kérdés

Pedig az lenne az ésszerű, hogy csökkentenék a környezetbarát technológiák adóját ezzel is népszerűsíteni azok elterjedését az építőiparban.


Akár állami támogatást is adni annak aki, napkollektorokat, geotermikus energiát és egyéb környezetbarát megoldásokat és alapanyagokat használ.


Szerintem jó ösztönzés lenne, de valamiért csak az elektromos autókat támogatják

...


Miért jó mindig szembe menni az árral?



2017. ápr. 15. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Mert ahova mi megyünk, oda nem kellenek napelemek.
2017. ápr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

A Főnök azt mondta,hogy komolytalan dolog környezetvédelemmel foglalkozni azért.

Egyébként is van urán,amit el tudunk égetni az erőműben.

Éljen a Párt!

2017. ápr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha támogatná a napelemeket, akkor nem kellene Paks 2.
2017. ápr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Mindenhol az a nem jó ami épp van.

Németeknél tüntetnek az atomenergia ellen, de a szomszéd faluban már láttam transzparenst hogy nem szeretnének a határban szélparkot. De gondolom azért villanyt meg fogyasztanának. Ki érti ezt...


Ja, és mit szólnátok, ha paks lekapcsolása után 30%-ot emelkedne a villanyszámla?

Csak mert németeknél kb annyit emelkedett, mióta átállás van.

2017. ápr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Fatal_3rror_ ***** válasza:
17%
Mert rezsi nélkül mi lenne a rezsicsökkentéssel?
2017. ápr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%

"Ja, és mit szólnátok, ha paks lekapcsolása után 30%-ot emelkedne a villanyszámla?

Csak mert németeknél kb annyit emelkedett, mióta átállás van."


Hát szörnyűséges dolog lenne, lehet, hogy nem mehetne egész nyáron a budiban is a légkondi?

30%-os villanyáremelést szerintem a háztartások többsége simán ki tudna gazdálkodni, ennek pedig az a magyarázata, hogy a legtöbb alap háztartási, hírközlési és informatikai eszköz fogyasztása jelentősen csökkent.

A LED izzó hatodát eszi az izzószálasnak, a LED TV úgy nyolcadát a CRT-nek, tornyos, CRT monitoros asztali PC is egyre kevesebb van, egy notebook fogyasztása a töredéke. A hűtők tekintetében még nem tudok nyilatkozni, mert azt még nem cseréltük le, de most a havi villanyszámlánk 4-5000Ft között van, simán bevállalnék egy 30%-os emelést, a szemétszállítási díj -ami pedig annyit jelent, hogy havonta négyszer elviszik a kukát- is van 3500. Gyakorlatilag a rezsikiadások közül az egykor rettegett villanyszámla vált a legkisebb tétellé. Mikor gyerek voltam nagyszüleim úgy kapcsolgatták maguk előtt meg mögött az izzókat, ahogy mentek végig a házon, mert "jaj nem bírjuk kifizetni a villanyt!" ma meg simán kivilágítom az udvart is LED izzókkal egész éjszaka.

2017. ápr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
# 6/6 Nem tudom te hogyan csinálod. Alap háztartási eszközök, led világítás, bár messze rossz a fénye, és nincs semmi extra, max egy laptop és egy asztali gép. Így havi 24 a villanyszámlám. Gondolkodok szigetes napelemen, természetesen Szlovák. Ne legyen 27% áfa rajta. Lassan, mindent onnan kell vennem.
2017. ápr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

# 7:


"em tudom te hogyan csinálod. Alap háztartási eszközök, led világítás, bár messze rossz a fénye, és nincs semmi extra, max egy laptop és egy asztali gép. Így havi 24 a villanyszámlám."


Elektromos fűtéssel szigeteletlen házban ~22 ezer forint a havi villanyszámla télen-nyáron. Szóval a # 6-ossal sem értek egyet, hogy emeljük meg 30%-kal, miközben pl. a gázfűtésre átállás ~1,5 milliós költsége nem támogatott Az otthon melege programban, de a te áramod meg lopják valahol.

2017. ápr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

# 8/8

Nem tudom,ki hogy csinálja. Nemrég ellenőrizte végig a szolgáltató, semmi gond nincs vele. Fűtés is csak hulladékkal, mert arra telik:( Tudom, nagyon szennyező, mérgező, azért, megfagyni nem akarok télen.

2017. ápr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk sajnos egyetlen szempont van, hogy minél több adó befolyjon. Márpedig ha nem fizetsz villanyszámlát, azzal egy csomó áfától elesik az állam. Így aztán ugyanazt az összeget valamilyen címen rádverik, ha napelemet használsz.
2017. ápr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!