Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok? A sok rossz...

Mit gondoltok? A sok rossz ellenére is a Fidesz a legkisebb rossz?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, egy embert sem ismerek, aki politikailag fanatizált.Szerintem ez a jelenség csak az interneten létezik.


A legtöbben úgy állnak hozzá,hogy a Fidesz a legkisebb rossz.


Vannak jó intézkedései is ennek a kormánynak. például a családi adókedvezmény.Ahogy számolgattam, ha megkapnám, majdnem 400 ezret is kézhez kapnék.Egyébként vidéki közlekedésmérnök vagyok.


A kérdésben megfogalmazott állításom akkor erősödik meg, amikor ilyesmiket látok:

[link]


Nálunk, amikor a város környékén épült egy migránstábor, hatalmas felháborodást keltett, komoly tüntetés is volt ellen.

Ami nem volt teljesen alaptalan, jó pár ki lett már tiltva a bevásárlóközpontokból mert gyakorolták a csodálatos kultúrájukat.

A feleségem a táskáját közelebb húzza magához,én pedig ellenőrzöm a pénztárcámat, ha ilyen "sokszínű" csoport közeledik.



Azt a hisztit sem értem, ami Budapesten van napok óta.Pár budapesti unatkozik és elkezdtek hisztizni.Amilyen zászlókat látni ott, éppen olyan szellemiségű a tüntető csoport, mint amit a 444-es linkben látni.

Nem mintha érdekelne az egész ügy, de társadalmi hasznosságuk erősen megkérdőjelezhető azoknak a szakoknak, amiket azon az ominózus egyetemen oktatnak.



2017. ápr. 16. 15:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
Nagyon sokan - köztük én is - gondoljuk úgy, mint te.
2017. ápr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

Most egyetlen egy megkérdőjelezhető, de fogjuk rá hogy jó döntés alapján akarod azt mondani hogy a fidesz jó párt?

A kerítés és a szigorú ellenőrzés jó ötlet volt, igen. De nem kellett volna szembe menni az EU-val csak azért, mert rosszul döntenek ( igen, az EU nagyon rosszul kezeli a migráns helyzetet, ez is igaz ). Javasolni kellett volna hogy mit hogy csináljunk jól, közösen, EU-s szinten. Tehát ez hiába volt jó lépés, elrontották.


Mellesleg hol maradnak a korlátozó intézkedések, a lopások, a korrupció, az egészségügy és az oktatási rendszer tönkre tétele ( nem az a hibájuk, hogy tönkretették, mert azt még az előző kormányok kezdték el. De az, hogy nem tették rendbe, nem akadályozták meg a hanyatlást és hagyták folytatódni a pusztulást már az ő hibájuk ), az adó emelések, a társadalom ketté szakadása ( középosztály megszűnése, nagyok sok szegény és kevés gazdag ), új hitelek felvétele, stb? Ezeket nem veszed figyelembe?

Nem egy döntés alapján kell megítélni a kormányt, hanem 4 ( jelen esetben majd 8 ) év döntései, a haladás mértéke és az életszínvonal változása alapján...

2017. ápr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

2.


Az első bekezdéssel nem értek teljesen egyet.

Racionalitás kell és két lábbal a földön állni.Amit az EU máig nem tesz meg.Ez nem a Szovjet Unió elméletileg,nem kötelező mindenben egyetérteni és mindent úgy csinálni,ahogy előírnak.

Magyarán, ha hülyeséget csinálnak, nem kell őket követni benne.


Véleményem szerint, az EU azokban a dolgokban túl nagy szuverenitást ad, amiben nem kellene.Ilyenek például a pénzügyek, nem figyelnek eléggé arra,hogy támogatások tisztán,korrupciómentesen és hatékonyan vannak-e felhasználva.

Viszont olyan piti,jelentéktelen dolgokban meg kevés szuverenitást adnak, ami többre lenne szükség.Például, a múltkor azon hisztiztek,hogy Szlovákiában szegregálják a cigányokat, Magyarországon meg milyen migránsellenes törvényt hoztak.

Ilyenekkel foglalkoznak a fontos dolgok helyett.

2017. ápr. 16. 15:53
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

"Racionalitás kell és két lábbal a földön állni."


És kijelented, hogy a fityisz a legkisebb rossz. A budapesti tüntetésekről meg hazudozol. Hát...

2017. ápr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
3%
nem, hanem a legnagyobb jó
2017. ápr. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

amúgy meg én nem 400 ezerért fogok gyerekeket vállalni, hiszen ez rövidtávú, anyagias gondolkodás, hanem azért, mert szeretem a barátnőm/feleségem, ő is szeret engem...ennyi


ha anyagiasan nézed, azt is kellene nézni, ha az a 3, vagy több gyerek pl egyetemista lesz, aztán később honnan lesz lakásuk, mert az állam azt már nem ad, mint a kominyizmusban adott

2017. ápr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%

tehát a lakásokat is a szülők veszik/vagy nem veszik meg a kölyküknek


és ez rossz

2017. ápr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

meg vagytok ijedve hogy ennyi Fidesz mosdató kérdés jelent meg?


Elárulok valamit: eljön a nap amikor senkit nem fog érdekelni a Gyurcsányozás, MSZP-zés, aki kormányváltást akar, mert lesz még mozgalom Magyarországon, lehet az előszele tart most éppen, de törődjetek bele.

Se Vona se Gyurcsány, az ilyenek sosem , de majd mi civil emberek akik ellen nyugi épp háború készül de megfogjuk buktatni csak várj nem lehet ,majd örökké megalázni minket lipsibolsikat.

2017. ápr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%

"Javasolni kellett volna hogy mit hogy csináljunk jól, közösen, EU-s szinten."


Most komolyan el tudod képzelni, hogy Merkelék el tudták volna viselni, hogy Orbán kioktatja őket?

Ha Orbán egy csúcsszuper, gazdaságos és humánus tervvel álló volna elő, ami mind a két oldalnak megfelel, akkor is lefikázták volna ezerrel meg azt nézték volna, hogy járassák le.

Elég megnézni, hogy mit műveltek az osztrákok.

Ők nem kerítést csinálnak, csak szárnyakat.

Azt nem voltak képesek beismerni, hogy na jó, mi is felállítunk valamit,mert van abban valami, amit Vitya csinál :D

Akkor ezek után??

2017. ápr. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

Neked lehet,hogy jó a családi adókedvezmény,de nem mindenki családos.

Sőt egyre több fiatalnak nincs gyereke,vagy ha van is,nem itthon.


Minek egy olyan országba gyerek,ahová senki nem akar adózni?

2017. ápr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!