Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha jó kormány lenne, a gazdasá...

Ha jó kormány lenne, a gazdaság is jobb lenne? Mennyivel?

Figyelt kérdés

Lehet így elsőnek hülyének tűnik ez a kérdés, de tegyük fel, ha felbukkanna a semmiből egy kiváló párt és miniszterelnök akinek az a célja, hogy rendbe tegye az országot, nullázná a korrupciót és nem a saját zsebére (zsebeire) hajtana, akkor Magyarországot fel lehetne zárkóztatni nyugathoz?

És hány évbe/évtizedbe telne az országot élhetővé tenni?


Ez a kérdés csak azért jutott eszembe, mivel eddig lehetett bárki a miniszterelnök, mindegyik csak lopott és rontott a helyzeten. Senkise volt jó. (Mások szerint. Nem én szerintem, mivel én nem értek a politikához, nem tudom mi hogy működik.)


Példának:

Nem tudom ki lehet a világ legjobb elnöke, de tegyük fel, hogy ő kezdené el vezetni Magyarországot. Mi történne? Araszolgatnánk még évtizedekig, vagy hirtelen megugrana a gazdaság?

Jó politikusokkal megoldható minden?



2017. ápr. 22. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Sokkal.
2017. ápr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

ahhoz, hogy jó pályára állítsuk a gazdaságot, kellene vagy 2-3 év. Ahhoz, hogy annak (látványosabb) eredménye legyen, kellene még 10.

Szóval, ha holnap valaki munkához látna, 20 év alatt szerintem elérhető lenne a nyugati szint, de hát..

2017. ápr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Te is fordítva ülsz a lovon. A politikusoknak nem az a dolga, hogy megoldjanak mindent. Annyi a dolguk, hogy minél kevésbé korlátozzák az embereket abban, hogy megoldjanak mindent. Ha olyan politikusaink lennének, akik nem avatkoznak be túlságosan a gazdaságba, akkor gyorsabban fejlődnénk. A gazdaság maximum annyiban ugrana meg, hogy hirtelen sok befektető áramolna be. De ez nem lenne jelentős. Jelentős fejlődés utána lenne. És nem a politikusoktól, hanem az emberektől. A politikusok csak (ideális esetben) nem fognák vissza a népet.
2017. ápr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szerintetek ki lehetne a legmegfelelőbb párt a mostaniak közül?

Persze, szinte egyiksem jó, de mégis melyik lehet a legkevésbé rossz?


Olvastam valahol, hogy a Momentumnak lehet valami jövője inkább, mivel azt olyan fiatalok vezetik mint mi vagyunk és őket érdekli a jövő. Ebben mennyi igazság lehet?

2017. ápr. 22. 21:22
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A mostaniak közül egyik se lenne jó. Mindegyik posztkomcsi párt. Tervgazdaságban nevelkedtek. A szabad piac őrültségnek tűnik nekik. Talán a Moma tűnik a programja alapján kapitalistának, de Bokros a történelme alapján nem annyira. A Momentumról nehéz megmondani egyelőre.
2017. ápr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Ha elkergetné a helyi lakosságot és betelepítene pl. Németeket akkor nőne! Egyébként meg NEM!!!
2017. ápr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel a gazdasági helyzet. Engem most csak az érdekel, hogy hős vezérünk nyerje meg a csatát brüsszelel szemben. Mert most brüssszel, aljas lépésre készűl.
2017. ápr. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 Mire készül? Ad még pár milliárd segélyt, amit politikusaink nem tudnak beosztani?:)
2017. ápr. 23. 00:20
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
"Nem tudom ki ki lehet a világ legjobb elnöke..." Nincs is jelentősége. Egy fecske nem csinál nyarat. Olyan ez, mint a foci: hiába lenne Mourinho, Guardiola, vagy bárki, mondjuk, a Fradi edzője, nem tudna csodát tenni, ha a közeg nem változik.
2017. ápr. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapból a megközelítés téves: a politikusok egyik jellemzője, hogy szeretik mások sikerét sajátjukként elkönyvelni. A gazdaságra is jóval kevesebb ráhatása van (egy demokratikus berendezkedésű országban) a politikának, mint azt mutatni szeretné. Különösen igaz ez Magyarországra, amely nagy mértékben ki van szolgáltatva külső tényezőknek. A FIDESZ alatt ugyanúgy megviselt volna minket a 2008-as válság, és az MSZP alatt sem lenne kisebb növekedés most, 2017-ben. Persze sokat számít egy jó politikai program, és rengeteget lehet rontani autoriter intézkedésekkel, de alapvetően jöhet bármilyen menő politikus, attól még a Kovács család a helyi kereslet alapján fog vegyesboltot nyitni, és a Mercedes is addig marad, amíg a dolgozók nem fognak háromszoros bérért sztrájkolni. Ezzel nem azt mondom, hogy nincs sok probléma a magyar gazdasággal, amit meg kéne próbálni orvosolni központi szinten, de itt gyökeres szemléletváltásra lenne szükség minden területen, amit nem lehet egy vagy két ciklus alatt megoldani.
2017. ápr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!