Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha tehetnéd eltörölnéd az...

Ha tehetnéd eltörölnéd az óraátállítást?

Figyelt kérdés
Vagy másik időzónába is mehetnénk,a kelet európaiba?

2017. ápr. 23. 13:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
eltörölném, a nyári időszámitást tartanám meg.
2017. ápr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Nekem oly mindegy. Egy biztos, a nyári időszámítás alatt, a teljesítményem, úgy 10-20 százalékkal csökken.
2017. ápr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%

#1


Már látatlanba megmondom, hogy nem reggel jársz dolgozni, tömegközlekedéssel.

2017. ápr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
Nem törölném el. Szeretek fényben közlekedni télen.
2017. ápr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen szubjektív, de nekem is a nyári időszámítás jön be. Valószínű azért, mert a szabadban dolgozom. Az valami rémes, amikor az őszi állításkor, fél öt után, hirtelen fél négykor sötétedik. Reggel meg így is, úgy is sötétben kel az ember.

Ha megszüntetnék az óraállítást, akkor mindenképp a fix. nyárinak lenne értelme. A fix télinél (ez az eredeti), még a mostani állítgatós is jobb. Az ilyen "egy városnyi energiát takarítottunk meg tavasszal" szöveg szerintem teljesen blőd, mert nem veszi figyelembe, hogy ősszel meg egy városnyi energiát bukunk, meg azt sem, hogy a 80-as évek óta teljesen megváltoztak a villamos energia fogyasztási szokások.

2017. ápr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%

Nem törölném el, a reggeli csúcsforgalom télen, csúszós utakon szaladgáló iskolásokkal, esetleg tükörjégen menjen teljes sötétben?


Így is életveszély tud lenni a közlekedés téli reggeleken világosban.

2017. ápr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Eltörölném, mert az átállítási héten mindig összezavarodok és az időérzékem totál leromlik, akár előre akár vissza állítunk teljesen mindegy. A téli lenne az eredeti azt mondják sokan, de én szerintem a nyári időszámítás lenne a jobb pont azért mert késő sötétedik és sokan akik állandó délelőttösbe dolgoznak sokkal jobb kedvük van ha sokáig van világos, most nem az áram fogyasztást veszem figyelembe mert nem ezen múlik, mert aki otthon este később kapcsolja fel az kora reggel így is úgy is felkapcsolja. Én személy szerint okosabbnak találom azt ha a nyári maradna meg sokkal tovább lenne világos, igaz hogy télen késő lenne világos de sokan akik hajnali 4-5 órakor kelnek azoknak így is úgy is sötétbe kellene utazniuk, forgalmas helyeken meg elég erősen megy közvilágítás így azzal se lenne szerintem gond. Persze erről a dologról nagyon sok különböző vélemény van, ha csak egy picit is végiggondoljuk nem lenne olyan opció ami az emberek többségének jó lenne.

Én még azt látnám logikusnak ha a télen 1 óra helyett csak félórát állítanánk vissza és az úgy is maradna , szerintem ez lenne az aranyközépút, egyszer kéne ezt megszokni és maradna úgy, és nem enne több állítgatás. Még egy másik időzóna sem lenne hülye ötlet, de ehhez nem tudok már úgy hozzászólni.

2017. ápr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Mégis azt olvasom hogy a magyarok 80%a eltörölné és végleg a nyárit alkalmazná,akkor télen délelőtt 9:30kor lenne világos az azért durva lenne.És állitolag mindenkit megvisel az óraállitás,de én nem érzek belőle semmit,ugyan annyit alszok,mivel hétvégére esik,igy délig is aludhatok.
2017. ápr. 23. 14:01
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Az a gond, hogy amíg nem marad pár évre a nyári időszámítás télen is, addig nem lehet felmérni, hogy az állandó sötétben mászkálás zavaróbb-e, mint a pár napos időérzék-zavar.

Nem tartom kizártnak, hogy miután eltörlik, 10 évre rá meg azon lesz a kampány, hogy hozzák vissza:D

2017. ápr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Az oroszok eltörölték az óraátállitást,és a nyári időszámítást alkalmazták.Pár év mulva a nyári időszámítást törölték el,és visszálltak a télire végleg.
2017. ápr. 23. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!