Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol lehetne indítványozni,...

Akoos kérdése:

Hol lehetne indítványozni, hogy ezt az őszi óraátállítást töröljék el?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért jó az, hogy már fél ötkor elkezd sötétednim Az átlag ember du. 4ig dolgozik, és amire hazaér, már szinte sötét van. Ez nemcsak a villanyfogyasztást növeli meg, hanem az emberek közérzetére is kihat negatívan. Ez ellen szeretnék tenni valamit, tudom, hogy én egy senki vagyok, semmit sem ér a hangom, de azért megpróbálnám :) Szóval kinek kell írnom?

2015. nov. 11. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom hivatalban kéne feladni valamit... Bár nem tudom pontosan hogy hogy és mit... :/
2015. nov. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Uristen de utalom en is az atallitast
2015. nov. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Mennyi bajotok van.
2018. febr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

néhány ÉRV mellette is ellene is, meg egy jól összefoglaló táblázat az alábbi linken! ÉRDEMES megnézni!


[link]

2018. szept. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én határozottan a NYÁRIT választanám :)


nyilván van hátránya, hogy télen később lenne világos (kb. 2 hónapig),


de igazából ez 1db vállalható negatívum,


az emberek többsége egyébként is télen sötétben indul és sötétben ér haza, így legalább valószínű hogy bár sötétben indul DE világosban ér haza.


VISZONT


aminek nincs semmi értelme a télivel hogy


- nyáron 3:45-re nappali világosság lenne, az nagyon kevés embernek lenne csak jó, sőt aki nem tud normálisan besötétíteni és nem tud világosban aludni annak valószínűleg kialvatlanabb is lenne.


- az ember hazaér melóból és ahelyett hogy 9-ig azt csinálna amit akar világosban, már 8-kor közel sötét lenne, amivel szintén sokan szívnánk akik mondjuk 6-ig melóznak.


- Valószínű hogy az EU a nyárit tartja meg, és gazdasági szempontból előnyösebb ha mi egy időzónában maradunk velük, elsődlegesen az külföldre-ingázók meg a kamionosok, fuvarozók szívnának ezzel, plusz bárki akinek van az EU irányába bármi tennivalója.


A nyárival maximalizálhatjuk azt hogy ébren töltött óráinkban legyen világos.


- Végül, vannak akik azt mondják hogy mert a természetes az a téli mert délben delel a nap. hm, hát szerintem ennek mára már annyira semmi jelentősége nincs hogy az hihetetlen.


-------------


Összességében azért döntöttem a NYÁRI mellett, mert bár messze nem tökéletesebb, ellenben ez a kisebbik rossz vagy épp a nagyobbik jó, ebben van kevesebb hátrány avagy több előny, nem csak számomra de belegondolva az emberek többségének.


u.i.


nyilván a téli időszak más a panel-városiaknak és más a vidékieknek, vidékiként nekem fontos az is hogy ha este, munkából hazaérve van még ház körüli tennivaló akkor azt világosban megtehetem, ellenben a városiak bevásárolnak/elmennek a gyerekért, bemennek a meleg lakásba és semmi más teendő, tök mindegy hogy sötét vagy világos van este, úgyis a négy fal között lámpafénynél vannak, nos a vidéki élet ennél kicsit összetettebb.

2018. szept. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!