Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol kezdődik a Hazaárulás és...

Hol kezdődik a Hazaárulás és hol a Szólás szabadság/demokrácia?

Figyelt kérdés

Most végig néztem EU Parlamenti ülést és nem értem...

Régen azt amikor valaki a saját országa ellen tett hazaárulónak hívták.

Vagy ez most neki a Szólás Szabadság?


*Ugye konkrétan volt olyan ellenzéki magyar politikus aki konkrétan büntetést/szankciót kért saját hazája ellen*


Ez az első politikai/nemzeti kérdésem, nem szeretnék vitát csak szeretném, ha valaki leírná nekem, hogy ez miért nem tekinthető Hazaárulásnak


2017. ápr. 27. 20:20
1 2
 1/13 Shai-Hulud ***** válasza:
85%

Nem tett senki az ország ellen.

A KORMÁNNYAL van probléma, és annak egyszemélyi urával.

De úgy néz ki, az Unióban kissé bekeményítenek.

[link]

2017. ápr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

144.§. (1) Az a magyar állampolgár, aki abból a célból, hogy a Magyar Köztársaság függetlenségét, területi épségét, vagy alkotmányos rendjét sértse, külföldi kormánnyal vagy külföldi szervezettel kapcsolatot vesz fel vagy tart fenn, bűntettet követ el, és öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés tíz évtől tizenöt évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságvesztés, ha a hazaárulást

a) súlyos hátrányt okozva

állami szolgálat vagy hivatalos megbízatás felhasználásával

c) háború idején

d) külföldi fegyveres erőnek behívásával vagy igénybevételével követik el.

(3) Aki hazaárulásra irányuló előkészületet követ el, bűntett miatt egy évtől öt évig, háború idején két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Mint láthatod, azért nem számít hazaárulásnak, mert nem veszélyezteti az ország függetlenségét, területi épségét vagy alkotmányos rendjét.

És az, hogy te nem érted miért jó a Fidesz korrupciójának megállítása, nem jelenti azt, hogy egy nagyon súlyos állam ellenes bűncselekményt követ el minden gerinccel rendelkező ember.

2017. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Remélem az megvan kérdező, hogy a fidesz kezdte az EU-nál a feljelentgetősdit...
2017. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Az elmúlt hetek eseményei miatt, arra kérjük az Európai Bizottságot, hogy vonja meg a támogatási pénzeket Magyarország diktatórikus rendszerek eszközeivel élő kormányától. -mondotta volt Orbán Viktor 2006 őszén.
2017. ápr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudtam, köszönöm a válaszokat!


Elég gyenge ez a törvény akkor, módosítani kéne, hogy az ember mindegy melyik pártban ne tehessen az országának keresztbe.

2017. ápr. 27. 21:01
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
NEM tettek az országnak keresztbe, amikor a kormánt bírálták! Éppen azt akarják elérni, hogy a kormány se tegyen keresztbe az állampolgárainak.
2017. ápr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

"Elég gyenge ez a törvény akkor, módosítani kéne, hogy az ember mindegy melyik pártban ne tehessen az országának keresztbe"

Szerintem ne álljunk meg félúton! Nyugodtan minősülhet hazaárulásnak minden olyan tevékenység, amely során az ember nem helyesli elég lelkesen a Nemzetvezető-Főtáltos-Félisten Úr elképzeléseit. Ebbe azért elég sok olyan dolog belefér, ami manapság még sajnos előfordulhat és gátolja a Magyar Nemzethy Fejlődést. Kizárhatóak lennének holmi korrupciós vizsgálatok és egyebek is, amelyek csak gátat vetnek mindenféle csodálatos ötletek megvalósulásának.

2017. ápr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező! Van különbség hazaárulás meg kormányellenesség között, Magyarország nem a fidesz és nem is Orbán Viktor kormánya.


Mind a magyar EP képviselők mind a Fidesz korábban a regnáló kormány ellen beszélt, nem az országuk ellen.

2017. ápr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
Az egy érvénytelen jogszabály mivel már nincs Magyar Köztársaság, illetve fel lett függesztve. Magyarország van már
2017. ápr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:

"az ember mindegy melyik pártban ne tehessen az országának keresztbe"


És akkor egy nem kormánypárti politikus nem szembesítheti az ottani politikusokat, hogy a hazájában szerinte milyen negatív folyamatok mennek keresztül és szólalhat fel, hogy milyen uniós/demokratikus jogokat sértenek szerinte a jelenlegi kormány és hogy szankcionálni kellene?


[Fidesz-KDNP politikájával nem egyetérteni nem egyenlő a hazaárulással, mint ahogyan ezt a Fidesz-KDNP politikusai használják]


(Mikor pár évvel ezelőtt Orbán Brüsszelben járt, megnéztem a közvetítést a neten.


Nem értettem őket és Orbánnak adtam igazat.


Viszont mostanra olyan hihetetlen dolgokat csinált Orbán, hogy teljes mértékben fordult a kocka.


Volt is egy nagyon jó beszéd(2/3 többségről volt benne szó), talán zöld-párti volt és Belgiumot képviselte.)

2017. ápr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!