Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz-e, hogy Farkas Bertalanon...

Igaz-e, hogy Farkas Bertalanon kívül vannak még más élő magyar űrhajósok is, akiket valamilyen okból mellőznek?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 28. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem, ő volt az egyetlen egyelőre.


[link]

2017. ápr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Magyari Béla neve hangozhat még el a témában, hiszen ő volt a tartalékszemélyzet tagja, de ő végül nem jutott fel az űrbe.
2017. ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ismétlem: "Igaz-e, hogy Farkas Bertalanon kívül vannak még más ÉLŐ MAGYAR űrhajósok is, akiket valamilyen okból MELLŐZNEK?" Ugyanis sok év óta számos városi legendát hallottam már ilyenekről. Még az MTA titkosított adatbázisában a hadtudományi bizottsági tagok közt is találtam egy ilyent. De mivel az adatbázis titkosított részét csak olyan tudja megnyitni, aki tagja az MTA Köztestületének, s van hozzá saját jelszava, ezért a szóban forgó űrhajós nevét én itt és most nem közölhetem. Mindezért inkább arra lennék kíváncsi, hogy miért mellőzik az ilyeneket? Talán csak nem azért, mert nem tartoznak a csókosok közé?
2017. ápr. 28. 12:34
 4/7 Shai-Hulud ***** válasza:
74%

Persze hogy van, Pataki Attila. :-DDD


(Az "MTA titkos adatbázisában" sincs ilyen, már csak azért sem, mert az MTA-nak NINCS titkos adatbázisa. Magyarországon a titokvédelmi törvény (2009. évi CLV. törvény - a minősített adat védelméről) szabályozza, hogy ki minősíthet valamilyen adatot titkosnak, és azt milyen körülmények között kell őrizni. Az MTA-nak se minősítési jogköre, se megfelelően védett objektuma nincsen. Szóval nem kell hülyeségeket írni, mert hamar lebuksz vele.)

2017. ápr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy tudom, hogy Farkas Bertalan az egyetlen magyar űrhajós, aki járt az világűrben. Na, jó, talán még Anettka. Vagy majdnem.
2017. ápr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
#3: Városi legendák persze, lehetnek dögivel. Viszont, ha te ilyen titkosított adatbázisokat olvasgatsz, vagy legalábbis a "környékükön" jársz, akkor alighanem többet tudsz erről, mint az átlag, szóval nem hiszem, hogy itt sok újat tudhatsz meg.
2017. ápr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Manapság világszerte számos városi legenda terjed arról, hogy annak idején szovjet részről nem Gagarin, magyar részről pedig nem Farkas Bertalan voltak az első űrhajósok, akik a mai műholdakhoz hasonlóan néhányszor megkerülték a Földet. Az ilyen állításokat többnyire azzal a tudományosan is bizonyítható tényekkel támasztják alá, hogy róluk és más hasonló társukról csupa olyan filmet hoztak annak idején nyilvánosságra, amelyeken az állítólagos űrhajózásuk közben rádión beszélnek, továbbá nevetnek, esznek és isznak. Pedig a földi gravitációhoz szokott emberi szervekkel legfeljebb csak nyávogni lehet, enni és inni pedig egyáltalán nem lehetséges. És most jön a csattanó! Akkor mi másért csinálták ezeket a filmeket a szovjetek, ha nem a hidegháborús ellenségeik félrevezetésére? Ráadásul az adófizetők félrevezetésére hasonló filmeket csináltak az amerikaiak is az állítólagos Holdra szállásukról? A legendák szerint valójában nem csak az említett országoknak, hanem több más nagyhatalomnak is a valódi űrhajósai akkorra már a Naprendszer csaknem mindegyik bolygóját sokkal régebben gyarmatosították. Azok a nagyhatalmak pedig a hidegháború elmúlta óta nem titkoltan továbbra is szorosan együttműködnek a tényleges űrkutatásban. Ha pedig mindez igaz, akkor magyar részről miért lett volna az első magyar űrhajós éppen Farkas Bertalan? Vagy talán Gagarinhoz hasonlóan őt is csak egy reklámarcnak használták a sok közül?
2020. febr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!