Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy Magyarországon az emberek jelentős hányada EU-párti? Főleg így, hogy közben a Fidesz állandóan Brüsszellel hadakozik.

Figyelt kérdés

Szerintem érdekes, hogy miközben a kormánypárt médiabirodalma elég jól tematizálja a közvéleményt ebben a tekintetben akárhogy próbálkoznak nem megy nekik a lakosság többségének EU ellen fordítása. Ironikus módon ma nagyobb az EU elfogadottsága, mint volt néhány éve, pedig lassan nyolc éve csak a sarat kapja az Unió itthon.


Nekem olyan elképzelésem van, hogy nagyon sokan személyesen élik meg az unió előnyeit, tehát vagy dolgoztak vagy dolgoznak vagy akarnak dolgozni külföldön, vagy van olyan családtagjuk, aki érintett, és azt látják, hogy mennyivel könnyebb így a külföldi munka mint volt az 2004 előtt.


Meg rengeteg olyan uniós pénz jön, amivel közvetlenül találkoznak az emberek, tehát ha felújítanak egy orvosi rendelőt, bicikliutat vagy megszépül egy játszótér, attól nyilván a gazdaság nem pörög föl, de a tény, hogy erre az EU adta a pénzt, megint afelé löki sokak véleményét, hogy igenis jó dolog az EU.


De ez csak az én teóriám, de az tény, hogy a magyarok többsége nem akarja megállítani Brüsszelt.


2017. ápr. 28. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A könnyű külföldi munkavállalás,tanulás egy kelet-európai számára vonzóvá teszi az EU-t.


Míg egy nyugati, mondjuk brit nem igazán tudja értékelni, eleve magas az életszínvonaluk, jó az oktatásuk.Tehát, számukra nem annyira vonzó.

2017. ápr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Igazából a Fideszes többsége is EU párti, Viktornak is ez az érdeke, csak ő saját érdekeiből és szavazatokért EU ellenes. Súlyos károkat okoz így is, és nagyon rossz irányba mutat az EU ellenesség amit igazából ők generálnak.

Én EU párti vagyok, ennek köszönhetően dolgozhattam külföldön, én kaptam az EU-tól, és örülök hogy ide tartozunk nem pedig Keletre.

2017. ápr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
A gazdaság felpörgetésére is adott elég sokat csak rossz helyen landolt.
2017. ápr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
"ennek köszönhetően dolgozhattam külföldön" Már ne is haragudj, de aki akart az az Eu előtt is dolgozhatott külföldön, én 2003-ban 19 éves koromban jöttem ki Ausztráliában, itt nincs Eu és mégis itt vagyok
2017. ápr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazából, Viktorék is EU- pártiak, csak kell egy kis "cirkusz" is a népnek.
2017. ápr. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!