Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyes tanárok miért nem...

Egyes tanárok miért nem képesek felfogni, hogy már nem a rendszerváltás előtti idők vannak?

Figyelt kérdés

Húgom most fog érettségizni,de az osztályfőnöke előre kijelentette,hogy ő mit kér ajándékba az osztálytól.

Nem kis összegű dologról van szó.


Aztán azon megy a vita,hogy a megmaradt osztálypénzt mire költsék,szerinte minden tanárnak 3000Ft értékben kell ajándékot venni.

Na már most legalább 20-30 tanár tanította őket a 4 év alatt.


Miért nem fogják fel ezek a pedagógusok,hogy már nem az a jóléti világ van,mint a rendszerváltás előtt,hogy mindenkinek volt pénze ilyen gesztusokra?


Az emberek örülnek,ha megélnek,nem pedig ajándékokat vesznek az állam alkalmazottainak...


2017. máj. 1. 02:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert idióták.


Az én tanáraimnak nem voltak különösebb elvárásai. Amelyikük jól tanított, szerette az osztály, az kapott egy apróságot: egy csokrot, egy jó üveg bort, ilyesmit.

Ez amúgy 8 éve volt.


Ez az előre kijelentősdi iszonyú prosztó dolog. Ezek után én biztos nem adnék semmit.

2017. máj. 1. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

Ilyen nincs. Több mint tíz éve pedagógus pályán dolgozom de még hivatásom alatt nem hallottam ilyet. Ha mégis előfordul, az a pedagógus szégyellje magát.

Mellesleg a rendszerváltás előtt semmivel sem volt jobb a megélhetés mint most csak másként volt.

2017. máj. 1. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyet lehet tenni: A szülők többségi döntése alapján ésszerűbben elkölteni azt a pénzt, ami a tiétek.
2017. máj. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi csokit meg bort adtunk a tanároknak. Nem kell megvenni azt a drága cuccot úgy se tud már betenni nektek hisz a bukottak kivételével jövőre már nem lesztek ott.
2017. máj. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%

"Aztán azon megy a vita,hogy a megmaradt osztálypénzt mire költsék,szerinte minden tanárnak 3000Ft értékben kell ajándékot venni.

Na már most legalább 20-30 tanár tanította őket a 4 év alatt."


30*3000 = 90 000 Ft Ő pedig kér legalább egy 10 ezer forintos ajándékot, tehát kb 100 ezer forintértékben kell MINDEN EGYES diáknak ajándékot vennie. Szerintem itt hatalmas gondok vannak. Ennyit senki sem fog költeni.

2017. máj. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Andizsuzsi ***** válasza:
32%
Érdekes iskola lehet az, ahol egy osztályt 30 tanár tanít, mert ez feltételezi, hogy minden tárgyat minden évben más tanár tanítson. Ettől függetlenül a tanár azt kér, amit akar, az osztály pedig szintén azt vesz, amit akar. Amúgy mit kért az ofő?
2017. máj. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Andizsuzsi ***** válasza:
78%

"30*3000 = 90 000 Ft Ő pedig kér legalább egy 10 ezer forintos ajándékot, tehát kb 100 ezer forintértékben kell MINDEN EGYES diáknak ajándékot vennie. "


Azzal azért tisztában vagy, hogy nem egyszemélyes osztályról van szó?

2017. máj. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

Én jó gimnáziumban érettségiztem 5 éve,a környéken elitnek számított.


És az érettségi szóbeli részénél baromira számított,hogy az osztály eszem-iszomot hozott össze a vizsgáztató tanároknak.

Ha nem lett volna, akkor 1 jeggyel rosszabbat kap mindenki.

2017. máj. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ilyen követelés után az lenne a legszebb ha simán nem kapna semmit...
2017. máj. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
Mi köze ennek, a rendszerváltás előtti időkhöz? Én '90-ben érettségiztem, de csak az osztályfőnök kapott ajándékot, de semmiféle elvárása nem volt ezügyben. Á többi tanár, virágot kapott.
2017. máj. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!