Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért nem akarják,...

A magyarok miért nem akarják, hogy Magyarország egy jóléti állam legyen?

Figyelt kérdés
Sorra lehet hallani, hogy a politikusok és a haveri körük már megint mennyi százmilliárdot nyúltak le, de ez nem igazán zavarja a magyar embereket. Pedig az az ő pénzük, amit ha nem lopnának el tőlük, akkor az övék lehetne és jobban élhetnének belőle, de nem igazán zavarja a magyarokat, ahogy én tapasztalom. Miért nem?

2017. máj. 4. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
11%

Mert a másik banda is ellopta azért. Mert volt ügynökökből azoknak az unokáikból trómanokból hazugládából áll az ellenzék. Akik nem itthon hanem külföldre lopnák a pénzüet lásd mszp képviselő ausztriai bankszámlája. Persze az csak a felszín. Tehát a kérdés itthonra lopják el a pénzem vagy külföldre.


https://www.youtube.com/watch?v=_sJOUdEGqTk

https://www.youtube.com/watch?v=YJ9VyZdPN_A

2017. máj. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem zavarja ez a magyarokat, csak annyira hozzászoktak már a jelenlegi és korábbi kormányoktól is, hogy belefásultak. Nem hiszik már el, hogy lehetne ez másképp is. És sajnos, lehet hogy igazuk is van.
2017. máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Azért,mert ahhoz tanulni kell,teljesítményt produkálni.

A magyaroknak meg megfelel a betanított,egyszerű munka is,amihez nem kell ész..

2017. máj. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Tessék, akarom. Mit tegyek?
2017. máj. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Tessék, akarom. Mit tegyek?"


Először annyi is bőven elég lenne, ha ezt minél többen felismernék és hangoztatnák, hogy a közbeszéd tárgya legyen.

De én azt vettem észre, hogy egyáltalán nem is foglalkoztatja a legtöbb magyar embert. Csak húzzák az igát reggeltől estig, egyik hónapról a másikra vegetálnak a kis fizetésükből és ennyi jó nekik.

De miért? Normális ember nem akarja az egész életét egy mocskos terráriumban leélni és végig azt a rohadt mókuskereket hajtani, amin letekerhet szerencsétlen akár 1000 kilométert is, akkor sem jut vele sehova, mert mindig csak ugyanott lesz egy helyben.

2017. máj. 4. 15:03
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Jó, hangoztatom: Magyarország legyen jóléti állam!


És? Van itt valaki aki azt hiszi, hogy nyugati életszínvonal lesz itt belátható időn belül, legyen bármilyen kormány hatalmon a jövőben?


Akkor mi marad? A hajtás, a küzdelem. Ha itt nem megy, ma már lehet menni külföldre dolgozni, magam is külföldön vagyok bejelentve.


Van itt valaki, aki azt hiszi, megbukik a jelenlegi vezetés, jön egy másik, amely nem fog lopni, és amit eddig elloptak, azt majd jól neki adják?

2017. máj. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Sorra lehet hallani, hogy a politikusok és a haveri körük már megint mennyi százmilliárdot nyúltak le"


Rossz híreket hallgatsz !

Elősző kormányok ennek 10x-esét nyúlták le és kevesebb hiszti volt. Miért is? Mert a média az ő kezükben van -.-

2017. máj. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt kb. hetente megkérdezed, pedig már többször el lett magyarázva, hogy amit kérdezel, annak köze nincs a jóléti államhoz. A jóléti állam nem azt jelenti, hogy akik dolgoznak, azok magas színvonalon megélnek a munkájukból. Hanem azt jelenti, hogy aki munkaképtelen (kismama, kiskorú, beteg, nyugdíjas) az is kap ellátást. Ezért Magyarország jóléti állam, pont ez is az egyik probléma. Hogy a lakosság kis százaléka dolgozik, a többi meg segélyt kap. Így aztán egyik fél sem él sehogy, mert a segély semmire nem elég, de a fizetésekből meg annyi járulékot levonnak, hogy már lassan nem érdemes elmenni dolgozni.

Szerintem ne legyen jóléti állam, vagy csak korlátozottan. Felesleges pl. a 3 év GYES. Mondom én úgy, hogy van 2 gyerekem. Nem kell elmenni korkedvezménnyel nyugdíjba 50 évesen. De aki dolgozik, az éljen meg a fizetéséből. Aki meg beteg, az meg kapjon olyan ellátást, hogy ne haljon éhen. Vagy ha nem, akkor a családtagjai kapjanak annyit, hogy pl. egy 3 gyerekes család képes legyen még a nagymamáról is gondoskodni. Mert ugye most ezt erőltetik, de minimálbérből elég nehéz.

2017. máj. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Dehogy nem akarom!


Ma is elmondtam, hogy "azt akarom, hogy Magyarország jóléti állam legyen", majd csettintettem is utána.


Vajon mit rontottam el?

2017. máj. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!