Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha elfogadják a fiúk a beterje...

Ha elfogadják a fiúk a beterjesztést akkor érettségiznem kell matekból?

Figyelt kérdés

Olvasom ezt a nagyszerü ( nincs hosszú ü, ) cikket, és látom, hogy 2018 augusztustól már osztályozhatnak BTM-es tanulókat is. Nos, keverem a számokat, nem tudok összeadni, kivonni meg egyéb müveleteket végezni, de mondjuk földrajzból,töriböl jó vagyok és szeretnék belőle továbbtanulni mert étek hozzá, akkor azért nem fog összejönni mert matekból soha nem fogok leérettségizni? Ezáltal a tudásom elveszik és egy nulla leszek... ezen nem tudnám magam túltenni. Amúgy én buktam is matekból 3 nÍvós tanárom volt, de mégsem sikerül, sőt a legjobb jegyem kettes volt matekból egész életemben, de az is geometriából.


[link]


Most vagyok középiskola másodikos, szerintem felesleges belekezdeni akár a következő évbe is, a negyedig úgysem sikerül. Marad a közmunka?


2017. máj. 8. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Ezzel a kormánnyal igen. Szisztematikusan rombolják szét még azokat a maradék kis lehetőségeket is, ami a hozzád hasonlóknak segítséget nyújt.
2017. máj. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez a törvényjavaslat még át lesz dolgozva.
2017. máj. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Úgy érzem nem fizikai munkára vagyok hivatott még akkor is ha egyenlő lenne a bérezés. Tudom, ez nagyon elitista szöveg, de ásni se tudok... Át lesz dolgozva, de a lényeg ugyan az, érettségiznem kell matekból, 7 éve nem tanultam matekot, tudom szánalmas, de igy is teljes életet élhetnék, tudok vezetni, sütni,főzni ügyeimet el tudom intézni és egyebek, de szögfüggvényeket, meg sinus koszinus cuccokat nem értem még le se tudom irni. Szóval akkor fene az eddigi tudásomba, ey tantárgy miatt kuka az egész életem, és ez csak egy , vannak nálam tehetségesebbek is, sokkal és mondjuk van akinek csak nyelvérzéke nincs, de matek zseni... akkor ő is cseszheti.
2017. máj. 8. 18:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Még egyszer leírom: Azért ez a törvényjavaslat még át lesz dolgozva.


Nem kell egyből egy cikk miatt leugranod a Szabadság-hídról.

2017. máj. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem mind a két gyerekem btm-es. A fiammal úgy indult, hogy enyhe a probléma, és inkább nevelési hiba. (Ja, azért nem beszélt még 5 éves korában, nyilván senki nem szól hozzá otthon.) Elvittem egy gyerekpszichiátriára bentlakásos táborba, ahol kaptam róla papírt, hogy komoly beszédfogyatékkal rendelkezik. Ezzel már kaptunk sni-kódot. A lányom figyelemzavaros, nála megkérdezték a Nevelési Tanácsadóban, hogy akarunk-e sni-kódot. Mondtam nem, ez csak egy bélyeg. Sajnos sok helyen így kezelik a tanárok, iskolát is nehéz vele találni. De sajnos a btm-es fejlesztések semmit sem értek, így aztán következő évben már kértem az sni-t. A tanárai azt mondták, hogy úgysem fogja megkapni 135-ös IQ-val. Megkapta.

Szóval miért írom le ezt neked? Mert a BTM és az SNI között csak egyetlen hajszál a választóvonal.

És ott dől el, hogy a szülők akarják-e vagy nem, harcolnak-e érte, vagy nem. Nem tudom te hogy kaptad meg, de a szülők általában megelégednek a btm-mel, mivel fejlesztések arra is járnak, és azért az még nem akkora fekete pont a gyerek életében. Az sni-t még szakmai körökben is fogyatéknak titulálják, holott a törvény szerint is van tartós fogyaték, amire jár emelt családi pótlék, meg van a nem tartós fogyaték, amire csak a szád jár.

Legközelebb ha mész felülvizsgálatra, akkor mondd meg a szüleidnek, hogy harcolják ki az sni-t, vagy rontsd el a vizsgálatot szándékosan. A suli is kérheti a státusz megváltoztatását, ha rendes az osztályfőnök, akkor beírhatja. SNI-re meg már jár a felmentés. Meg sok egyéb kedvezmény.

Amúgy valóban ez csak egy javaslat, és szakmai körökben nagy ellenkezést váltott ki. Sajnos ez nem biztos, hogy jelent valamit, mert tudjuk, hogy a mostani Kormány hogy hoz döntéseket, de azért még szerintem se ásd el magad. Reméljük, hogy átgondolják.

2017. máj. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Több vizsgálatom nem lesz, most volt 2 hónapja amin középiskola végéig van mentesítésem a jogszabályra hivatkozva, de ha változik akkor felesleges ezen görcsölnöm. Ha nem lett volna felmentésem 6. osztályban a matektanárom megbuktatott volna, mondta a tanáriba ( pont hallottam) " Sajnos nem tudom így megbuktatni" volt, hogy egy órán 3 egyest kaptam órai munka, felelet, röpdolgozat, akkor jött be a híd program, cigány iskolába akartak tenni oda ahol verik a magamfajta félős embereket. Ja és mellé megkaptam, hogy lusta vagyok. Lazán tönkretettek volna ha nincs felmentésem ami mellesleg jogos. Többi tantárgyból négyes-ötös vagyok a mai napig, ötödikbe meg is buktattak matekból, szóval nekem még trauma is maga a tantárgy név. És hány ilyen gyerek van még rajtam kívül? Csak a volt sulimba 5 gyereket tudok aki cigis lógós lett a matek miatt, mert fél a tanártól. Srác volt, hogy remegve ment órára mert tudta, hogy agyon lesz alázva és erre meg a fidesz még alá is játszik azzal, hogy ezeket a pszichopata tanároknak ismét lehetőséget ad. Jó, lehet felesleges a kirohanásom , félelmem, de én amin keresztül mentem nem kívánom senkinek, ha meghallom a tanár nevét leblokkolok, és félek. Sőt nem is beszélve arról, hogy folyton keverem a számokat ami durva. Van bankkártyám és párszór már fordítva írtam le a pinkódot. 1234 pl. 2134, és én így érettségizzek majd?
2017. máj. 8. 20:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Köszönd anyukádnak a sok vakcinát. ;)


ha meg igazi híreket akarsz, akkor ne olvass ballib szennyet, mint a hvg.

2017. okt. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Amúgy nem lesz para mert még rám nem érvényes a taigetosz törvény, de nem irigylem a mostani elsősöket mivel nekik ilyen már nem lesz, szóval sok sok kitaszított lesz. Viszont most következő évben X a Jobbikra, direkt ezért. :) HAJRÁ JOBBIK.
2017. okt. 8. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!