Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy maradhat valaki kormányon...

Hogy maradhat valaki kormányon, ha hazugságokkal nyeri a választást, és ezt be is ismeri?

Figyelt kérdés
2008. okt. 15. 09:00
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Én azt hittem, egy demokráciában a népnek kell dönteni, nem egy embernek. Lényegtelen, hogy szerinte, akárki szerint jó az országnak, vagy nem. Ha a nép az adócsökkentést látná megoldásnak, és erre szavazna, vagy szavazott volna, ha Gyurcsány nem hazudott volna. Akkor miért dönt helyettünk ő? Mi ez, ha nem diktatúra?
2008. okt. 15. 09:09
 2/27 anonim ***** válasza:
69%
A nép csak azt döntheti el, hogy ki legyen az aki majd helyette döntéseket fog hozni. Olyan nem létezik sehol a világon, hogy mindenkinek jó legyen. Mindenki hazudik. Van aki beismeri, van aki nem. Ez nem változtat semmin.
2008. okt. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
71%
Azért lehet mág kormányon,mert ők lettek megszavazva,és még nem járt le a mandátumuk.Időközben demokráciában nincs varia,mindegy,hogy bejön e mindenkinek.De talán egy puccsal megoldható lenne a változtatás,és megoldódna pár ember gondja,csakhogy akkor vége a demokráciának!Türelem!
2008. okt. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Szóval szerinted az a normális, ha valaki hazudik, csak azért, mert mindenki azt csinálja? Vannak ügydömtő népszavazások is!
2008. okt. 15. 11:02
 5/27 A kérdező kommentje:
A közvéleménykutatásokból, és a népszerüségi adatokból is kiderül, hogy nincs meg a társadalmi támogatottsága. Gyurcsány ezt miért nem veszi figyelembe? Tényleg azt hiszi, hogy ő jobban tudja, mi a jó nekük, mint mi magunk?
2008. okt. 15. 11:06
 6/27 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem néztél volna még ki az ablakon akkor elmondom neked, hogy egy gazdasági válságot él meg éppen a világ.

Az a helyzet, hogy a kórházaktól kezdve az iskolákig mindenre ráférne egy rakat plusz pénz és te kevesebb adókat akarsz.

Oké, rendben. Mától nem kell senkinek adót fizetni.

Ha beteg leszel majd találd ki mi bajod van, operáld meg magad és szedj a betegségedre tictacot.

Ha iskolába kell vinni a kölyköd akkor majd ne lepődj meg hogy bezárt az összes iskola és éjszaka jól zárd be az ajtót a fosztogatók elől, mert rendőrség meg bíróság nincsen.

A kevesebb adózás nem egy járható út, mert semmiből nem lehet egy államot fenttartani, a jelenlegiből is nehezen.


Szerinted ki lenne alkalmasabb a kormány vezetésére? Mindenki ugyanúgy hazudik, csak valaki be is ismeri, a sarkára áll és sajnos magára vonja az ostoba plebsz haragját.

Nem állok egyetlen hazai párt mellett sem, vicc amit mindenki csinál, de nem tudom indulatok nélkül hallgatni amikor valaki azt hiszi hogy ő tudja a frankót mert egy politikus szájából elcsipte azt a szót hogy hazudtunk.

Egyébként az ellenzéki párt választási kampánya (rosszabbul élünk mint négy éve :( *sírásra gördülő száj*) szín tiszta hazugságokra épült. Nézz utána a dolgoknak mielőtt beleszólsz a hasonló ügyekbe.

2008. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%
A nép sokmindent akar,kolbászból kerítést,alacsony árakat,több fizetést,enyhe telet,hogy kevesebb legyen a gázszámla,egészséget,világbékét,zabálva lefogyni 20 kilót.Ha ezt Nekem valaki megigéri akkor azt mondom,hogy kezeltesse magát!De ha valaki ezt meg is teremti akkor azt hiszem,hogy már a mennyországban vagyok!Kedves vállalkozók tessék MINDENKINEK,ADÓT FIZETNI LÉGYSZI,én is ezt teszem 48%-os járulékot vonnak tőlem,ami évi 1 milka.Ha valaki előad nekem egy fodrászt,vagy vízvezeték szerlőt aki ennyit fizet mint én,akkor az varázsló!Pedig ők még sokmindent le is írhatnak az adójukból Velem ellentétben!Ha majd ezt fel tetszenek ismerni akkor majd lehet követelőzni!!!
2008. okt. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%
Ó, és utolsó kérdésedre válaszolva. Igen, sajnos elképzelésed sincs, hogy mi jó neked és az emberek 85%-ának elképzelése sincs hogy mi jó nekik. Ezért nem lehet egy választást megnyerni tényekkel és konkrét programmal, ezért kell milliárdokat elkölteni demagóg kampányra, szép színes napocskás állatos plakátokra, mert az egyszerűbb nép ezekből ért.
2008. okt. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem az éppen aktuáli kormányra kell haraguni,hanem a népedre.Én ezt teszem!!!A vállakozókra akik nem jelentik be az embereket,vagy igen,de csak minimál béren,és nem adnak számlát.A minimálbérnek csak 32 ezer a táppénze,és a nyugdíjnál sem mutat jól!Birkák az emberek,hogy ezt elfogadottnak tartják,és az államtól várnak segítséget és azt szidják!A munkaadójuk meg zsebreteszi a tőlük elvont pénzt,és szintén az államot szidja!Tessék megadni a munkásnak a tisztességes bérét,és akkor lehet ,hogy nem 500 ezer lesz a havi haszon,csak 350 e,de ez is pont 4-szer annyi,mint amit én az eü-ben 15 év utánn kapok!!!!
2008. okt. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
65%

Más demokráciákban ha az ország valamely vezetőjét, korrupciós, vagy hazugság vád illeti lemondanak és időközi választásokat írnak ki.( lásd pl Olaszország, ott volt többször is kormány válság és ezért időközi választás.) Itt ennyi gerinc sincs a választott politikusainkban. mindegyik csak a maga hasznát nézi.

Nem az a fontos, hogy tudom-e nekem mi a jó. Hanem az,hogy egy államfő, egy miniszter tudja -e hol a helyem ,mi a feladata és érti -e a dolgát. Nem az a lényeg,,hogy pénzzel teletömjék a saját zsebüket.

S nem kell haragudni sem a vállalkozóra, sem a gazdára, sem az orvosra ,sem senkire, mert azok csak azt teszik kicsiben, (mert rákényszerítik őket) amit a nagyok nagyban. TI nézzetek ki az ablakon!!!


Nem igaz,hogy ilyenek miatt ami itt folyik nem lehet kiírni időközi választást, azzal a kifogással,hogy nem járt le a mandátumuk. Pontosan erről szól a választó jog, vissza lehet hívni őket. Ez nem a kommunizmus ahol addig ültek az első sorban amíg el nem hülyültek teljesen.


Lehet lepontozni.

2008. okt. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!