Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hibáztatják sokan Orbán...

Miért hibáztatják sokan Orbán Viktort a saját rossz anyagi helyzetükért, amikor minden nemzet olyan vezetőt kap, amilyet megérdemel?

Figyelt kérdés

Minden nemzet olyan vezetőt kap amilyet megérdemel. Ilyen címmel, és ebből a témából rengeteg elismert és bizonyított valóságtartalmú könyveket írtak. Azt vettem észre, hogy a magyarok olyanok mint Orbán, csak kicsiben. Egészen lentről kezdve. A boltos dolgozó is záráskor sokkal olcsóbban kiméri magának a húst, zöldséget, tehát lop. A közalkalmazott nem végzi rendesen a dolgát, de ha csurran cseppen valami pályázat, a minőség fejlesztésére, azt mind lenyúlja magának. A vállalkozó annyi adót csak amennyiért még éppen nem kapják el, vagy tán ismer valaki olyan kisboltost, kocsmárost aki mindig beüt mindent amit fogyasztanak? Aki bejutott az állami szférába és vannak kapcsolatai, azok is a saját haverjaikat juttatják igazságtalan pozíciókba, vagy a saját fiúkat ültetik vezetői pozícióban, holott lenne más aki sokkal okosabb és alkalmasabb lenne arra a feladatra. Tehát a korrupció, a lopás már egészen mindenhol megtalálható az országban. Még egy falusi polgármester is mini-Orbán, maga és a haverjai alatt harácsol, nem a falu érdekeit nézi.

Akkor miért csodálkoznak sokan azon, hogy Orbánnak is strómanja van és csak a lopás és a haverjai érdeklik, amikor ilyenek a magyarok? Mi ilyen vezetőt érdemlünk egész egyszerűen. Ezt a szakkönyvek is megírják.


2017. máj. 15. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Engem az döbbent meg, hogy nem hogy a magyarok, de még a határon túli magyarok is ilyenek. Ha nekik csurran cseppen a nemzet egésze a többi ember már őket sem érdekli. Nagyon kevésben van annyi becsület, hogy nem megy el szavazni arról, aminek nem viseli a következményeit csak azért, hogy a focicsapat jövőre is megkapja az egymilliárd támogatást.


És ez ugyanígy működik hazai fideszeséknél körében is. Ó én jól élek nekem van munka, nekem emelkedett a fizetés, akkor minden oké mert engem a többi hétmillió magyar az hol érdekel.

2017. máj. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Én nem a rossz anyagi helyzetemért hibáztatom Orbánt, hanem azért, mert nem kormányoznak, hanem helyette propagandát terjesztenek, a velük egyet nem értőket göbbelsi módon ledegradálják, mellette pedig szorgosan bontogatják a jogállam fékeit. Ezek jóval nagyobb problémák, mint a keresetek az országban. A korrupció szerintem ezektől független dolog, abban igazad lehet, hogy a társadalom sem ítéli el megfelelő mértékben a korrupciót, ezért nincs hatása a szavazatszámokra a mutyiknak.
2017. máj. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

A fő probléma hogy a másik oldal nem kínál alternatívát.


Azt már tudjuk hogy mennyit loptak el a 4es metróból azt még nem hogy mennyit az autópályapénzekből.

Lelkesen támogatják az arabok és a négerek betelepítését és ha jól emléxem 2008-ban csak egy brutális kölcsön mentette meg az országot a csődtől 8%os gazdasági vissza esés közepette.



No már most, ha van két rossz akkor azért kéne a rosszabbikat választani mert a másik is rossz?

2017. máj. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

# 3


"Másik oldal"? Nem csak 2 oldal van. Hol élsz te?

2017. máj. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Annyi szinten hülyeség ez a kérdés, hogy nem is tudom hol kezdjem.


"Miért hibáztatják sokan Orbán Viktort a saját rossz anyagi helyzetükért"


Nincs rossz anyagi helyzetem, de lehetne jobb is, ha mondjuk az állam nem nyúlná le mindenki fizetésének a 2/3-át. Talán ne legyen semmi felelőssége valakinek, aki az emberek fizetésének a többségét elveszi azzal az ígérettel, hogy visszaforgatja, aztán ehelyett meg nem? Ez így szimpla szabadrablás. Megmondják mennyit vesznek el, azt szépen elveszik, és megtartják. A maffia nem venne el ennyit, és jobb szolgáltatásokat nyújtana, mint a magyar állam.


"amikor minden nemzet olyan vezetőt kap, amilyet megérdemel?"


1) A kettő között nincsen logikai kapcsolat. Orbán felelőssége nem lesz nagyobb vagy kisebb attól, hogy mit érdemel a nép.

2) Népek nem érdemelnek semmit. Ezt kollektív felelősségnek nevezik, és mi itt a XXI. században nem szeretjük túlságosan. Emberek érdemelnek dolgokat.


"Azt vettem észre, hogy a magyarok olyanok mint Orbán, csak kicsiben."


Én azt vettem észre, hogy a magyarok különbözőek. És ez vonatkozik a boltosra, a vállalkozóra és a kis falusi polgármesterre is. Meg minden másra is.

2017. máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
40%
A legtöbb ilyen ember azt hiszi, hogy a vezetés a hibás. Kb 40 évvel ezelőtt élnek, legyenek akármilyen idősek is. Hogy a vezetés így. Meg a vezetés úgy. Ezeknek bárki lehetne a miniszterelnöke, ugyanakkora senkik lennének, ugyanúgy nyomorognának. Nem képesek észrevenni, hogy a körülményeken kívül a legtöbbet ők hibáztak, és ezt konstans folytatják is. Aki ezt megmondja nekik, abból ellenség lesz, meg pont annak a bérence, akit éppen hibáztatnak. Pedig igazából tökéletes fidesz szavazók is lehetnének, akkora az egyetértés köztük meg Orbán közt, hogy más a hibás azért a szarért, amiben úsznak. Azaz pont az a baj, hogy nem úsznak, meg se próbálnak kimászni belőle, csak kortyolgatják és kortyolgatják. És arra várnak, hogy majd az "állambácsi" kihúzza őket. De az a kor már elmúlt (sőt, igazából az a kor sosem volt).
2017. máj. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Én, egyáltalán nem hibáztatom Orbán urat. 2010-től idáig, gránitszilárdságúra erősítette bennem, hogy becsületességgel, igazmondással, semmit nem lehet elérni.
2017. máj. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Ez a mondás nem igaz, már csak azért sem, mert a szavazattal bíró állampolgárok az egész világon khmmm... elég egyszerűek. Svájcban pl. nagy eredmény volt pár éve, mikor leszavaztak valamilyen fizetésemelést, és betiltották a mecsetépítést. De az egy nagyon felvilágosult, hazaszerető nép, a legtöbb még azt a szintet sem éri el. A magyar nép választott már meg abszolút többséggel 56 leverésében részt vevő komcsit, milliárdos, túlmozgásos, magyarellenes komcsit, III/III-as komcsit, stb ugyanúgy, ahogy most Orbánt. Ráadásul Orbán nem az a tipikus magyar, egészen más a személyisége, családi háttere.

Amúgy én például nem szoktam lopni, ahogy állítod, és szerintem a többség így van ezzel. Adót csalni meg minden országban szoktak. A németek se olyan multikultiimádó, nemzetellenes komcsik, mint a vezetőik, az amerikaiak se olyan háborúzó gazemberek, mint akiket meg szoktak választani.

2017. máj. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bokros egyszer azt nyilatkozta: "Aki pusztán csak a villamoson akar bliccelni, az ne szavazzon ránk.


Példás összefoglalása a jelenlegi helyzetnek ez, pedig nem most mondta. Ergo a korrupció a társadalom minden szintjére begyűrűzött olyannyira, már már a normális működést gátolja. Nem kapsz számlát a fodrásznál, nem jelented be az albérletedet, "számla nélkül" veszel igénybe szolgáltatásokat, csempész cigit szívsz, bliccelsz a vonaton, ez mind mind a korrupció egy-egy formája.

Szerinted ezek a fent említett dolgok a lakosság hány %-át fedik le? Erős a megérzésem, hogy igen jelentős részét, teljesen természetes hát, hogy a hatalmon lévőkkel szemben is megvan a tolerancia, az elfogadás a korrupcióval szemben. Itt tartunk sajnos :(

2017. máj. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
4-es, mindössze 7 éve szerzett kb. 15%-ot a "nem rossz" párt, később volt 2. legerősebb is, valószínűleg jövőre is az lesz 20% fölött. Talán a jót kéne választani, nem a rosszat és még rosszabbat. A Jobbik az egyetlen őszinte, a nép érdekét képviselő párt, a többi párt még a problémák felismeréséig sem jutott el.
2017. máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!