Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberálisok a keresztényekke...

A liberálisok a keresztényekkel miért nem liberálisak?

Figyelt kérdés
Valahogy úgy érzem, hogy minden vallást elfogadnak, de a keresztényt valamiért nem. Amikor megemlítem, hogy templomba járok, rögtön hanyagolnak, néha nyíltan kritizálnak.
2017. máj. 16. 07:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

Azért,mert általában a vallások sajátossága az,hogy korlátozni akarnak mindent és mindenkit.


Ez teljesen ellentétes a liberalizmussal.

2017. máj. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
71%

" fehér keresztény férfiakat leváltanák a napbarnított muzulmán férfiak. "


Hagyd már ezt a "fehér keresztény,barna muzulmánt"


Én fehér vagyok,és ateista,és azért,mert fehér vagyok engem ne vonj bele semmilyen vallási közösségbe,ha kérhetem!


A bőrszín egy genetikai jellemző,a vallás pedig egy kitalált dolog,aminek semmi köze a természethez.

2017. máj. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
24%
Mert csak a keresztényekkel szemben mernek intoleránskodni.
2017. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Azért, mert mind a keresztények mind a liberálisok meg vannak tévesztve. Nem látják, hogy a kereszténység lényege az elfogadás és a szeretet. Nem látják, hogy a kettő között kb csak az Istenben való hit a különbség. Egy keresztény ember elfogadó, és egy liberális is hiheti, hogy valakinek teremtenie kellett a világot. És liberalizmusban nem kell szégyellni a vallásod. Nem dicsekedsz vele, ne nyomsz el másokat, ennyi a lényeg.
2017. máj. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%

"Ez teljesen ellentétes a liberalizmussal."


Egy keresztény hívő saját magán gyakorolja a korlátozást, nem fog semmiben sem akadályozni másokat. Elfogadom, ha nem hiszel, ugyanez fordítva is igaz. Ha a liberalizmus meg akarja szabni, hogy miben higyj, akkor az hol liberalizmus? Látod, milyen könnyű a liberalizmust félreértelmezni, és máris azon lenni, hogy ezt meg azt megszabj másoknak, ami nem is akadályoz téged, csak "nem szimpi".

2017. máj. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem szeretnéd, ha a vallás megmondja mit csinálj, de te már megszabnád az embereknek, hogy miben higyjenek? Ahogy te sem szereted, ha alapvető emberi jogokat megszabnak, úgy mások sem szeretik. Látod, ezért kell a megfelelő liberalizmus, hogy az emberek megtanulják elfogadni egymást, mert észre sem veszed, és már átesel a másik oldalra, és alapvető dolgokat akarsz betiltani. Attól még hogy valami értelmetlen, még nem bűn! Nem kell betiltani, mert te furcsállod. Furcsa, és a liberalizmus még sok furcsa különös, de egyedi dolgot eredményez! Először furcsa lesz, de így színesebb a világ, így látsz, tapasztalsz olyan dolgokat, amiket előtte még nem. Örülj nekik, hogy vannak emberek, akik alap dolgokat fel mernek vállalni, pl hogy melyik nem tetszik nekik, vagy hogy miben hisznek. Ha még azt sem mondhatod ki, hogy melyik nemhez vonzódsz, vagy hogy miben hiszel, akkor az hol szabadság? A liberalizmus nem egy divat! Hanem az alapvető emberi jogok megadása! Hogy ne csak annak tudjad megadni, akitől félsz, hanem akárkinek! És akitől félsz, ne kelljen félned, mert nincs joga bántania!
2017. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Csak sok ember félreérti az egészet, mind jobb mind baloldalról. Amíg ezek nem lesznek világosak mindkét oldalról, addig nem fog bekövetkezni az igazi liberalizmus. Azért kell a liberalizmus, hogy ne azért ne bánts valakit, mert félsz és szorongsz, hanem mert alapvető emberi jog a szabadság, és nem bántok mást! És azért kell a liberalizmus, hogy ne szorongj, ne bántsanak, és legfőképpen megteheted azt, amiről tudod, hogy nem okozol kárt vele, de a társadalom megszabja, hogy nem szabad. De szabad! Csak most még félsz, mert nem jött el a liberalizmus. Most még a kétszínűség uralkodik, és ha valakitől félsz, akkor akármit elfogadsz tőle, akitől meg nem félsz, attól meg nem. Ez hol elfogadás? Sehol. Mindenkit fogadj el, hogy magadat se kelljen szégyellned.
2017. máj. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A liberalizmus magával hozza az elfogadást, és mindenfajta terrort és elnyomást ellenez, mind a családon belül, mind bármely más közösségen belül! Egészen más gondolkodásmódban nőhettek fel volna a fiatalok, ha nem értelmezik félre az emberek a liberalizmust. Nincs idő pártokban gondolkodni, az embereknek maguknak kell változniuk, ahogy a pártoknak is! Eldönthetik ki milyen gazdaság politikát folytat a jólét érdekében, de mindnek a jól működő liberalizmust kéne támogatnia (ami sajnos még külföldön sem valósult meg), mert az emberi szabadságjogokat senki sem veheti el!
2017. máj. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
80%
Fogalmam sincs, én római katolikusként, eddig nem tapasztaltam meg ezt.
2017. máj. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Van egy nagyon rossz közös ismérve a bigott kereszténynek, és a "liberálisnak". Egyik sem tud mit kezdeni a gondolkodó emberrel :D
2017. máj. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!