Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz budapesti, és felsőfo...

A Fidesz budapesti, és felsőfokú végzettségűek körében történő erős zuhanása okozhatja azt, hogy Budapest még gyűlöltebb régió lesz, a felsőoktatás pedig még lejjebb csúszik a fontossági sorrendben?

Figyelt kérdés
1-2 hete már harsogják a hírek, hogy mennyire csökken a Fidesz népszerűsége bizonyos körökben. Engem ez keserű érzésekkel tölt el, mert a Fidesz reakciója lehet, hogy nem az lesz, hogy ezeket a csoportokat valahogy visszacsábítsák, hanem sokkal valószínűbb, hogy elengedik őket, mert a biztos 2 milliós szavazótábor így is megvan.
2017. máj. 21. 08:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Ez eddig is teljesen logikus volt.

A budai oldal amúgy szerintem még mindig erősen fideszes.

2017. máj. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%

Nem hiszem, hogy köze lenne a kettőnek egymáshoz. Budapesten pont hogy az ilyen lakótelepes,paneles pesti oldalon lévő kerületekben gyenge a fidesz, ami hát lássuk be, hogy nem elsősorban a diplomások bázisa.

Budai vagyok, a XII. kerületnem lakom, arányaiban itt a legmagasabb a diplomások száma az egész országban. S egyúttal ez a legfideszesebb kerület, bár ennek túl sok köze nincs az oktatáshoz. A budai oldal(a lakótelepi részeket leszámítva) egész biztos, hogy abszolút fideszes fog maradni. Mivel az MSZP azt hirdeti ,hogy "fizessenek a gazdagok" "akinek 100 millió fölötti vagyona van, 1 millió fölött keres' azokat jól meg akarják adóztatni. Na most itt a budai oldalon a lakosság egy jó része beleesik ebbe Botka által "gazdagnak" hívott a kategóriába. Na most annyira senki nem hülye, hogy saját maga ellen szavazzon, tehát ezek az emberek(legalábbis akiket én ismerek) mennek majd ezerrel a fideszre szavazni, akármennyire is nem szeretik. Ceu, oktatás stb. fideszes rossz húzások ide vagy oda, amíg a módos középosztályt a baloldal vagyonelkobzással fenyegeti, addig ők ezerrel szavaznak inkább a fideszre.

Szóval a baloldalnak továbbra is csak a pesti kerületekben van esélye, ahol korábban is.

A Jobbiknak meg ugye tudjuk ,hogy nincs a fővárosban különösebb támogatottsága.

Szóval lehet, hogy jelentősen megcsappant a fidesz szimpátia a diplomások körében, de ettől függetlenül ezek az emberek egy jó része simán lehet, hogy mégis elmegy a fideszre szavazni. Egyébként a fidesz szavazó ismerőseim 80%-a nem azért szavaz a fideszre, mert egy cseppet is szeretné őket, hanem csak azért mert utálja az MSZP-t.

2017. máj. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

# 2


Ne haragudj, de nem bírom megállni, hogy ennyire kétpólusú legyen a hozzáállásod. Basszus, nem csak a Fidesz és az MSZP van a rohadt országban. Lehet ezért tartunk itt a rendszerváltás óta? Mert mindenki fel van feszítve erre a tengelyre, és az olyan tök természetes, hogy ha a Fidesz támogatottsága csökken, akkor az MSZP támogatottságának nőnie kell? Nem kétpártrendszer van nálunk tudtommal. Hát baromi értelmes a budai elitünk, a mi kis gazdag diplomásaink, ha ennyire egybites rendszerben tudnak csak gondolkozni.

2017. máj. 21. 09:41
 4/13 anonim ***** válasza:

Nyilván nem ilyen egysíkúan gondolkodnak (én pl. múltkor az LMP-ra szavaztam), csak egy kicsit leegyszerűsítettem a dolgot.

Mert a tisztánlátás végett itt Budapesten egész egyszerűen a két legerősebb oldal fidesz és a baloldal. A Jobbiknak itt szinte semmi támogatottsága nincs, az LMP sem ér el olyan százalékot, hogy azzal bárkit megszorongasson.

Minden kerületben a fidesz és az MSZP között dől el, hogy ki lesz a végső győztes, hiába a többi párt.

Az ilyen Dk, Együtt, Liberálisok, MOMA, Párbeszéd stb. ezek össze akarnak fogni(régebben is összefogtak) az MSZP-vel,szóval az emberek akarva akaratlanul is kénytelenek egy kalap alá venni őket.


Na most hiába szimpatizál valaki mondjuk leginkább az LMP-vel. Ha elsősorban azt szeretné, hogy a baloldal ne kerüljön hatalomra, ezt jelenleg csak úgy tudja megakadályozni, hogy olyan pártra szavaz, amely képes maga alá gyűrni a baloldali összefogást, jelenleg pedig a fidesz az egyetlen ilyen párt sajnos.

2017. máj. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

"Budapest még gyűlöltebb régió lesz, a felsőoktatás pedig még lejjebb csúszik a fontossági sorrendben"


Sajnos, bármekkora őrültségnek tűnik ez, ez pontosan egybevág a Fidesz logikájával. Aki nem nyal be nekem az a haza ellensége! Hány és hány olyan kommentet láttam, ahol komplett Budapestet lebuz*zzák. Gőzük sincs hol lennének Budapest meg az értelmiség nélkül.


Amit pedig #2 fejtegetett itt a dicső budai lakosokról, az egyenesen undorító. Hogy valaki átlátja a Fidesz mocskos húzásait, mégis pár százalékkal kevesebb adóval meg lehet venni. Ne érdekelje ám véletlenül se, hogy ha az adójának egy jó részét utána ellopják, vagy ostobán használják fel. Ezért tart ott az ország ahol. Mert a többség megalkuszik, a többség elhiszi, hogy a kisebb rossz közül lehet csak választani. A többségnek még mindig Orbán, vagy Gyurcsány, vagy MSZP van, mikor azóta alakult vagy 3-4 életképes párt, akikkel ki lehetne az összeset takaríttatni innen. Aki azért szavaz a Fideszre, mert utálja az MSZP-t az semmivel sem jobb egy saját hátsóját féltő MSZP-snél! Tessék már kiszorítani a hitelüket vesztett arcokat a parlamentből.

2017. máj. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%

"1-2 hete már harsogják a hírek, hogy mennyire csökken a Fidesz népszerűsége bizonyos körökben."


lol 7 éve harsogják koma! :D

tudod mint a rendszeres keddenkénti államcsődöt, a szerdánkénti kivonuló külföldi cégeket, a csütörtökönként minket most már tényleg végleg kivágó EU, vagy a pénteki rendszeres megszűnő TB


a valóság ezzel szemben az, hogy még most is magasan vezet a fidesz

2017. máj. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Le lehet pontozni, de én nem a személyes véleményemet fejtegettem, csak objektíven leírtam amit az ismertségi körömben látok.

Ha érdekel, én jövőre egyik tetves pártra sem fogok szavazni.

2017. máj. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nyilván ez egy hülye mentalitás ez a "kisebbik rossz"választása, de attól még ez így van, sajnos így működnek az emberek. Ez nem vélemény, hanem tény.
2017. máj. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

# 6


Magasan vezet, ezt nem is cáfolta senki. De erősen átrendeződtek a viszonyok, és az tényleg igaz, hogy a budapestiek, és a felsőfokú végzettségűek körében csökkent a népszerűség.

2017. máj. 21. 11:52
 10/13 anonim ***** válasza:
"Ha érdekel, én jövőre egyik tetves pártra sem fogok szavazni." Azért légyszíves ne dobd el totál a szavazatod, ez se jó taktika.
2017. máj. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!