Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetek adószámos magánszemély?

Lehetek adószámos magánszemély?

Figyelt kérdés
Ha elmúltam 18 éves,de nappali tagozatos tanuló vagyok akkor lehetek adószámos magánszemély? Illetve ha igen akkor mi van abban az idő intervallumban amíg középiskolából átmegyek egyetemre.Tehát amikor egyik helyen megszűnik a tanulói jogviszony, de a másik helyen még nem jött létre a hallgatói jogviszony.

2017. jan. 11. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért akarsz adószámos magánszemély lenni, mivel akarsz foglalkozni?

Egyébként szerintem lehetsz; pl. gyerekszínészek, modellek is ebben a formában adóznak a bevételük után.

A tanulói jogviszonyod egyébként addig érvényes, amíg a diákigazolványod, illetve utána még 45 napig passzív módon biztosítottnak számítasz. Tehát, ha végzel a középiskolában és a következő tanévben rögtön megkezded az egyetemet, a jogviszonyod folyamatos.

2017. jan. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sok lehetőség felmerült bennem, de az még nem biztos, hogy ebben a formában csinálhatom.

Néhány példa amikre gondoltam: könyv írás, affiliate marketing, makett készítés...stb

Egyik tevékenységet sem üzletszerűen végezném csak amikor nagyon ráérek, egy kis "zsebpénz kiegészítésnek".

2017. jan. 12. 20:09
 3/3 anonim ***** válasza:
A könyvírás mint művészeti tevékenység és a makettkészítés pl. megbízási szerződés alapján mehet adószámos magánszemélyként, az affiliate marketinghez viszont szerintem vállalkozónak kell lenned. Abból valószínű, rendszeres jövedelmed is lesz, ha minden jól megy.
2017. jan. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!