Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek milyen koalíció...

Szerintetek milyen koalíció fog kormányozni 2018-ban ha a Fidesz nem kap annyit, hogy egyedül meglegyen a többsége?

Figyelt kérdés
Tételezzünk fel három esetet: Fidesz 45%-49% között kap, Fidesz 34%-44% között, Fidesz 34% vagy alatta.
2017. máj. 21. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
A 45-49 százalék, már bőven 2/3-ot ér és a 34 százalék is elég a sima többséghez a parlamentben.
2017. máj. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A képviselők számára írtam a százalékokat. Mert ha azt írom, hogy 99 vagy annál kevesebb képviselőjük van akkor meg azért nem válaszolnak, mert senki se tudja, hogy 100 kell a többséghez.
2017. máj. 21. 18:55
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 [link]

itt egy számolt adat arra, hogy mire lenne elég 34%. (és ha nem ilyen kiegyenlítettre adod hanem azt feltételezed, hogy mondjuk a Jobbik leszerepel és a baloldaliak nem indítanak egymás ellen akkor még az is összejöhetne, hogy 34% listás mellett a Fidesznek alig lenne egyéni képviselője)

2017. máj. 21. 19:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyedül a 2/3 a kèrdès, egyèni mandàtunot csak Szegeden ès BP-n remèlhet a baloldal, de utobbiban SEM Biztos,ha a DK es az MSZP meg az egyeb baloldali egyletek külön indulnak, szoval simàn meglesz a fidesz többsèg
2017. máj. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jelenleg kizártnak tartom, hogy ennyire rosszul szerepeljen a Fidesz. Ha mégis, leginkább még mindig a Fidesz-Jobbik koalíciót tudom elképzelni. Vagy marad a kisebbségi kormányzás. Olyan még úgysem volt.
2017. máj. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#3: Igen, csakhogy baloldalon, nem nagyon megy az összefogás. Ráadásul, ha menne is, egyáltalán nem biztos, hogy a szavazataik összeadódnának.
2017. máj. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6 Ebben egyet értünk de nem is úgy néz ki, hogy megint le akarják magukat járatni ezzel a nagy összeborulással.


Országos listához elég 27 körzetben egyéni képviselőt jelölni. Simán megtehetik, hogy leosztják egymás között ki hol indul így elég sok körzetben tudna egy ellenzéki indulni a Fidesz ellen.


Ugyanakkor nem erről szól a kérdés az érdekel szerintetek milyen lehetséges koalíciók jöhetnek létre.


Fidesz-LMP ?

ha 45% alatt vannak akkor

Fidesz-Jobbik?

34% alatt Fidesz-MSZP?

esetleg MSZP-Jobbik-DK-LMP?

2017. máj. 21. 19:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Én igazából, csak a Fidesz- Jobbik koalíciót tudom elképzelni a felsoroltak közül. Vagy, mint írtam, akár egy kisebbségi kormányzás is érdekes lehetne...
2017. máj. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom! :D


Talán én is a jobbikkal való koalíciót látnám a legesélyesebbnek, aztán ki tudja.

2017. máj. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Orbán megszerzi a 2/3-t, és ha mégsem, akkor se lép koalícióra nyíltan egyik másik párttal sem. Úgy fog navigálni a politikában, hogy bizonyos kérdésekben maga mellé állítja a balosokat, más kérdésekben pedig a jobbikosokat.
2017. máj. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!