Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményük a baloldaliakn...

Jeffrey Spender kérdése:

Mi a véleményük a baloldaliaknak Linder Béláról, amikor Károlyiból is próbálnak hőst faragni?

Figyelt kérdés
2017. máj. 21. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Az hogy tanulj róla ki volt Károlyi. Nem csak az a verzió létezik ám róla ami a Horthy alatt megszületett. Van attól hitelesebb is, nem istenítő, de hitelesebb. Úgy nagy vonalakban. Hőst senki nem akar belőle sem faragni. És nem véletlenül Horthyt írtam. Mert ha őt is objektíven akarnánk vizslatni azzal semmi bajom nem lenne, de ma egyesek nem objektív képet akarnak róla, hanem kultuszt.
2017. máj. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem szoktam szidalmazni Károlyit, de ő volt az ország vezetője akkor, nem? Tehát a leszerelés nyilván nem a háta mögött történt meg, hanem az ő akaratára. Az, hogy konkrétan más adta ki a parancsot, az nem számít. pl. Hitlert tartjuk felelősnek a Holokauszttért, pedig nem ő szervezte meg, csak az ötlet tőle származott. Ugyanígy tudtommal Károlyi pacifista politikája miatt szerelték le a hadsereget. Linder Béla meg gondolom csak kiadta a konkrét parancsokat. Ha nem így volt, elnézést kérek.
2017. máj. 21. 19:19
 3/3 anonim ***** válasza:

De a lényeg hogy a gyanú csak terelődött tudtommal Károlyi felé, és konkrétumként nem lehet beszélni róla. Linder Béla felől is. Mert a Tisza gyilkosság közepette meg egyéb tisztázatlan ügyek közepette a miniszterelnök személye került előtérbe. Ha mégis van olyan tanulmány amiben konkrétan bizonyítva vannak a dolgok, akkor azt nem olvastam bevallom, de szívesen veszem és el fogom olvasni.


A Hitleres párhuzam jó, kivéve hogy ott nincs mit bizonyítani.

2017. máj. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!