Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért elégednek meg sokan...

Miért elégednek meg sokan azzal, hogy Magyarország jobb a világ felénél?

Figyelt kérdés

Magyarország világviszonylatban jó hely. Biztonságos, békés, mindenkinek van lehetőség​e tanulni, sokan tudnak vállalkozni és viszonylag sok a munkahely, világviszonylatban pedig jók a bérek. Azaz jobbak vagyunk mint fél Ázsia, mint egész Afrika és mint a Dél-Amerikai államok többsége.

Na de ez miért elég? Az emberek többsége alig él meg a fizetéséből, az egészségügy nem elég jó, az oktatás nem elég jó, kevés a munkahely, Nyugat-Európához képest nagyon le vagyunk maradva.

Mégis miért elégednek meg sokan azzal, hogy jobbak vagyunk az afrikai országoknál?


2017. máj. 23. 22:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Mert nem afrikai ország vagyunk? Ha ugyanezekkel az állapotokkal Csád és Szomália között lennénk az picit más lenne azért :D
2017. máj. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha azt mondaná orbán, hogy jobb az egész világnál azt is elhinnék a fidesz kiskutyák.
2017. máj. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Nem tudom milyen most otthon az élet, de amióta Angliában élek( 9 éve) azóta visszasírom a magyar közegészségügyet. Ami itt Angliában az egészségügy az még a magyar egészségügy segge alatt van. Borzalmas ami itt kint megy. Az oktatásról meg ne is írjak, mert az egy másik téma..Gondolj bele milyen oktatás van itt, ha az én magyar fiam aki 1 éve járt még csak itt kint suliban, de az angol diákok tőle kérdezték az angol helyesírást. Érettséginél, meg ő javította ki az osztályzó tanárt aki el is ismerte, hogy tévedett.. A biztonságról meg mindig Tom Hanks világsztár jut eszembe.

Nem is olyan régen Magyarországon volt, és ő mondta, hogy amikor Budapesten este 10 óra felé látott nevetgélő, sétáló párokat, embereket, az jutott eszébe, hogy ilyen szépet otthon már rég nem látott. Náluk már sok éve nincs ilyen nyugodt éjszaka a városban.. Ez is mindent megmagyaráz.

Az igazság az, hogy az embernek mindig jobb és több kell ami van. Én amióta jártam több ázsiai, és afrikai országokban, megtanultam értékelni a dolgokat amikben most élek. Amióta voltam Indiában, megtanultam értékelni az egészségügyet, és mindegy, hogy magyar vagy angol. Sok esetben tényleg szerencsés az ember..(és én most nem a politikára gondolok, mert az is egy másik téma)

2017. máj. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Lazy Lover ***** válasza:
83%
Mert a proliknak nincs nagy igényük
2017. máj. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%

"Magyarország világviszonylatban jó hely."


Magyarország világviszonylatban a legjobb hely. Csak te még nem jártál a falud határán kívül, azért nem tudod értékelni. Elég csak Németországig elmenni és egy életen át köpködni fogsz. Se net, se mobilhálózat, se parkoló, csak tumultus és negyven millió idegbeteg.

2017. máj. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

"Ha azt mondaná orbán, hogy jobb az egész világnál azt is elhinnék a fidesz kiskutyák"



Normális embernek ehhez nincs szüksége orbánra, ráadásul én az egész fideszt rühellem.

2017. máj. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Mert nem abban az értékrendben nőttünk fel mint az afrikaiak. Itt kapitalizmus van, és ebben az értékrendben mi csődtömeg szar ország vagyunk.

Mennyire undorító dolog, amikor ide tolja a képét egy külföldi (magyar nőkre vadászó) minimálbéres és még az is mocskosul gazdag az itteni fizetésekhez képest.

Hát ezért iszonyú szar magyarnak lenni... áldozat vagyunk.

2017. máj. 24. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az az igazán vicces, hogy ugyanezek az emberek az MSZP alatt még köpködték a kormányt, hogy Magyarország miért csak itt tart, de amióta Fidesz-kormány van, azóta örüljünk, hogy mennyivel jobb itt, mint Ugandában meg Mozambikban. :D


Érdekes állat az ember...

2017. máj. 24. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#3


Akkor gyere haza fijattal!!! *.*

2017. máj. 24. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Talán azért, mert ahogyan te is írod, világviszonylatban, nem olyan rossz hely Magyarország. Persze, vannak jobb "helyek" is, de rosszabb, sokkal több. Ennek ellenére, sokan nem elégednek meg azzal ami van, ezért mennek nyugatra, "tömött sorokban".
2017. máj. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!