Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért erőlteti a kormány a...

Miért erőlteti a kormány a szakképzéseket, amikor nem felel meg a környezet nekik?

Figyelt kérdés

A szakmunkásoknak óriási problémáik vannak. Kezdjük eleve az oktatással. Elvileg a szakközépben általános képzést nyújtanak és mellé még szakmát tanítanak. Ez mind szép és jó, csakhogy ez az elmélet volt. A valóságban nincs megfelelő szakmaitanár, nincs megfelelő felszerelés és nincs elegendő gyakorlati hely. Ahol én lakok, évről évre előfordul, hogy nem tudnak menni nyári gyakorlatra az emberek. Most például unokahugom mesélte, hogy 23, fős az osztályuk, de az iskola csak 12 gyakorlati helyet tud biztosítani. A maradék 11 ember, köztük ő is, keressen magának. Ő innen 50 km-re, megyeszékhelyen talált helyet. A rossz képzés miatt kevés jó szakember kerül ki az iskolapadból.

A második, tegyük fel, hogy mindenkinek van gyakorlati helye, mindenki el tudja végezni az iskolát. Alul vannak fizetve. Ez amblokk Magyarországra igaz, majdnem minden dolgozóra, de ők nagyon alul vannak fizetve. Eddig bruttó 130, most már bruttó 160 ezer forint a szakmunkás minimálbér és az a baj, hogy évek múltán se keresnek sokkal többet. 200 körülire feltornázzák a bérüket, de bruttó 200 ezer forint ( egy egyedülálló felnőtt esetében kb nettó 130 ezer forint ) nem valami sok. Mondta egyik ismerősöm, hogy simán megkeresnek 4-500 ezer forintot. Néztem, hogy melyik álmában látott mérnöki fizetésért dolgozó szakmunkásokat. Hát Ausztriában, Dániaban, Németországban, sőt akár még többet is kereshet.... Én kérek elnézést, de Magyarországról van szó.


Miért erőltetik ennyire a szakképzéseket, ha se a képzési körülmények nem megfelelőek és elegendő fizetést sem adnak nekik?


2017. máj. 26. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Valószínűleg Mészáros Lőrincünk akar valahogy ebbe a bizniszbe is beszállni azért van ennyire erőltetve. Vagy, ha nem ő, akkor egy másik Orbán haver.
2017. máj. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Meg kell végre érteni, hogy Orbánék valahol 40-50 évvel ezelőtt élnek szellemileg, ha nem még régebben. A szavazóik úgyszintén.

Ha ennyit megértesz, akkor megérted az egész Fideszt, de ha nem, akkor továbbra is csak lesel, hogy ezeknek mi bajuk van.

2017. máj. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom, a kerdezo meg az eddigi valaszolok nem szoktak enni, inni, vasarolni, utazni, autot javittatni, hajat vagatni, lakast festetni, igy semmi szukseguk azokra, akik ezeket megfizetheto aron biztositani tudjak szamukra.
2017. máj. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3


De, szükség van rájuk. Éppen ezért írtam azt, amit írtam.

Ha Orbánnal visszamegyünk 50 évvel ezelőttig, akkor ezek az emberek mind el fognak innen menekülni.

Szóval szükség van rájuk? Igen. Akkor miért is lennék fideszes?

2017. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a szakiskola célja nem az, hogy ott tanuld meg a szakmát, hanem hogy elegendő tudásod legyen a szakmában fejlődni

10 év tapasztalattal fogod te tudni a szakmát


a szakmunkások színvonala azért alacsony, mert a társadalom legalacsonyabb rétegei kénytelenek ma szakmunkásnak állni, aki már legalább alsó középosztálybeli azt megpróbálják benyomni egy büfészakra, amivel természetesen nem tud majd elhelyezkedni, és középfokú végzettséget igénylő munkát fog ellátni



"Most például unokahugom mesélte, hogy 23, fős az osztályuk, de az iskola csak 12 gyakorlati helyet tud biztosítani. "


én jártam ilyen iskolába már jó pár éve, de mindenki tudott piaci gyakorlati helyet találni

2017. máj. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!