Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az Magyarországon,...

Miért van az Magyarországon, hogy az emberek úgy fogják fel az egész életet, hogy az folyamatos harcból, küzdelemből és szenvedésből áll és ennek szükségszerűen így kell lennie?

Figyelt kérdés

Szerintem eléggé kegyetlen a magyarok világszemlélete. Ez világosan megmutatkozik abban, hogyan bánnak egymással.

Miért kell ennek így lennie? Miért nem lehet nyugodtan élni? Unalmas lenne vagy mi vele a baj?



2017. máj. 26. 14:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
mert a himnuszunk is ilyen "nyavajgós" meg az egész magyar mentalitás...
2017. máj. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az egyik kollégám például folyamatosan elhord mindennek mindenki mást. Mindenkit szid, de mindig csak akkor, amikor az illető nincsen jelen.

A legkedveltebb szófordulata, hogy "nem ér az a gyerek semmit!" és legyint hozzá egyet. A másik az életképtelenség, amit akkor szokott felhozni, amikor valaki jó magyar módjára nem tudja megtalálni valamiben a kiskapukat vagy nem tud valamit megoldani okosban. Biztos, hogy engem is szid a hátam mögött, mert mindenkivel ezt csinálja.


Erről a munkatársamról annyit kell tudni, hogy úgy 130 kiló lehet a 170 centijéhez és van neki egy 28 éves, értelmi fogyatékos lánya, aki körülbelül egy 4 éves gyerek szellemi szintjén lesz egész életében, amiről egy oxigénhiányos állapot tehet a születésénél.


Amikor legutóbb valakit szidott, már nagyon elegem lett belőle és megkérdeztem tőle, hogy "Józsi! Ha szerinted XY életképtelen, mert volt véletlenül egy autós koccanása, akkor a lányod az micsoda? Vagy te minek tartod magad a testsúlyoddal?"


Erre jól megsértődött és azóta sem szól hozzám. Na, erről ennyit. De amúgy ez nagy divat mifelénk, hogy a többi ember az mind hülye, csak mi vagyunk az univerzum központjai. Kicsit túl sok ebben az országban az önbecsülés szerintem...

2017. máj. 26. 14:31
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
A kollegád igencsak beképzelt lehet a leírtak alapján. Saját magát nagyon szokta fényezni?
2017. máj. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Ebben a világban mindenki szívóágon van, csak van aki még nem tudja.

A huszonévesek többnyire semmit nem tudnak semmiről. Az élet laza, az élet buli. Aztán jönnek a gondok betegségek, halál, fogytékos, beteg gyerek születése, válás. Ez a világon mindenhol így van. Itt viszont a nyugathoz képest még csórók is vagyunk, és széthajtjuk magunkat a munkahelyen. Így az ember, ha nem egy mákostészta, előbb-utóbb egy lelki szakadék szélén találja magát.

2017. máj. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#3


Persze, hogy szokta. Mindig azzal jön, hogy ő fiatalon így meg úgy a legkirályabb ász volt mindenben.

De nem ő az egyetlen, rengeteg ilyet ismerek.

2017. máj. 26. 14:56
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Te is nagyon intelligens lehetsz, ha egy sérült emberrel érvelsz... Gratulálok az emberségedhez!
2017. máj. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6


Te miről beszélsz? Szerinted normális az, amikor van egy önmagát mindenkinél magasabbrendűnek tekintő, dagadt, náci féreg, akinek van egy sérült lánya és mindenkit elhord mindenféle értéktelen söpredéknek, miközben önmagát az egekbe magasztalja?

2017. máj. 26. 15:10
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
7#: Mikor mondtam, hogy az a normális? De te is tükörbe nézhetnél, mert egy sérült embert bántottál a háta mögött, pont mint akiről te beszélsz. Ő pedig a se saját állapotáról se az apjáról nem tehet.
2017. máj. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Még egyszer valaki "magyar mentalitás"ozik...

Tényleg lehet hogy nem olyan a világszemléletünk, mint mondjuk pl. a nagy amerikai átlagnak, de ENNEK IS MEGVAN AZ OKA. Azért nézd már meg annak a népnek a múltját,gyökerét, meg a miénket. Igenis én hiszem azt, hogy van minden nemzetnek valamilyen 'küldetése', feladata a létben és a világtörténelemben.

Szerintem nem olyan szar a helyzet, mint amilyennek a külső hatalmak akarják láttatni. Nagyon sok értékes és nagyszerű ember él(t) hazánkban, csak nincsenek úgy előretolva,szponzorálva.

2017. máj. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem olyan szar a helyzet, mint amilyennek a külső hatalmak akarják láttatni."


Nem arról van szó, hogy a külső hatalmak mit akarnak láttatni. Arról van szó, hogy az emberek többsége nem bírja megállni, hogy ne mondjon valakiről valami rossz megjegyzést, hogy ne beszélje ki a másikat.

2017. máj. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!