Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van hálapénz az orvosok...

Miért van hálapénz az orvosok körében? Miért nincs normális bérezés?

Figyelt kérdés

Ismerősöm kiköltözött Dániába. Nemrég beteg lett, kórházba került, orvos ellátta, minden rendben volt. Jó magyar szokás szerint adta volna oda a borítékot az orvosnak, mire az megkérdezte tőle hogy miért akarja kirúgatni. Merthogy nem fogadhat el hálapénzt. Kirúgják őket és nem praktizálhatnak, nem éri meg az a kis plusz pénz hogy utána munkanélküli legyen. Nálunk meg lassan elvárják, van olyan eset hogy tarifa van, megsúgja az asszisztens hogy ennyit "szoktak" ( hangsúlyozva ) adni. Persze más a bérezés, egy dán orvos kezdőként kap 9-10 ezer eurónyi koronát, aztán szépen feltornázza közel 25 ezer euróig ( [link] ). Nálunk meg az orvosok átlagbére 240 ezer forint, meg a hálapénz, ami ki tudja mennyi ( persze azért lehet számolgatni, ha hetente 3 műtétje van az adott orvosnak, a valóságban persze ennél jóval több, és mindenkitől csak 50 ezret kap, ami átlag megfelel, akkor az havi 600-700 ezer forint pluszt jelent ).

Félreértés ne essék, én nem az orvosoktól sajnálom a pénzt, hogy van aki havonta több mint 1 milliót megkeres. Pont ellenkezőleg, minden orvosnak meg kéne ennyit keresnie. Nekem magával a hálapénz rendszerrel van a bajom.

Miért van hálapénz? Miért nem normális bért kapnak az orvosok?


2017. máj. 26. 22:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező, például szerintem ott kezdődnek a gondok, hogy szerinted csak az számít orvosnak, aki műt! Elárulom, nem csak az. Az a sebész. Tény, hogy ők kapják a "zsebpénz" 80%-át a többi orvos meg dögöljön meg, gyerekorvos, mentőorvos, szemész, vagy egy patológus, akit nem is lát a beteg, az nem érdemel egy buznyák vasat se, de a sebész doktor urak, hát olyan a kezük, hogy meg kell csókolni. Igaz, hogy egy jó anesztes nélkül a sebész el se tudja kezdni a munkáját, de ugye aneszteziológus szakrendelésen nem dolgozik, a beteg csak a műtét előtt beszél vele, kb. ugyanúgy lenézi mint a beteghordót, mert ugye sebészdoktorúr az kapja a 100 ezret borítékba, az ápolók meg például essenek hasra ha kapnak egy zacskó tesco-s kávét.


Tehát pontosítsunk a sebészek kapnak hálapénzt, és jóformán senki más...

2017. máj. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

1# tisztában vagyok ezzel. Egy válaszban nemrég kiemeltem, itt viszont elfelejtettem írni, igazad van. Én a laboránsokat és a szülészeket emeltem ki. Előzőt még nem láttam hálapénzt kapni, utóbbi pedig több százezer forintot kap.

De én is pont ezen vagyok felháborodva. Mindegyiknek ugyanúgy tisztességes, jó magas bér járna. Ehhez képest kiszúrják a szemüket 240 ezer forinttal meg "majd az emberek úgyis adnak hálapénzt".

2017. máj. 26. 23:17
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik kérdésed a válasz a másikra. Azért van hálapénz alapvetően, mert nincs normális bérezés. Pontosan ugyanolyan korrupció ez is, mint mikor a tender nyertese "visszaoszt" az abban segédkező politikusoknak.


Viszont az is tény, hogy a befizetésekből ennyire telik. Itt 1000 milliárdos nagyságrendben kellene évente többet fordítani egészségügyre ahhoz, hogy változás álljon be. Addig meg marad ez, a folyamatos rohadás.

2017. máj. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
35%
Na azèrt pl az egyetemi professzor-orvosok megvannak fizetve, mègis vàrjàk a hàlapènzt 40-50 ezret a műtètek utàn....
2017. máj. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Miert csak az orvosok?
2017. máj. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért a dániai viszonyokat az itthoniakkal összevetni, értelmetlen és nem csak az orvosi fizetések terén.
2017. máj. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok évtizeddel ezelőtt a szocializmus megkötötte az orvosokkal azt a kimondatlan alkut, hogy ugyan kicsi lesz a fizetés, de a rendszer nem szól bele a hálapénzbe. Ez tart a mai napig és jópár orvossal qurvára elszaladt a ló, de mivel a kamara is a jómódú orvosok gittegylete, így sok változás nem várható. A megoldás egyszerre a bérek rendezések és a lakosság hálapénz megtagadása lenne.
2017. máj. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
A problema ott kezdodik hogy a betegek kezdik nyujtani a penzt, majd az orvos rakap. A halapenz egy olyan problema amit az emberek maguknak krealtak, es csak toegesen tudnak leallitani.
2017. máj. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mert így alakult ki hosszú idő alatt. Mert itt a társadalom mindig olyan vezetőket választott, akik elvontak az egészségügyből, és nem fejlesztettek. Viszont az élete és egészsége mindenkinek egyszeres, nem cserélhető, ezért hajlandó fizetni egy elrontott szakma képviselőinek. Ha vakbeled van és várni kell két hetet, úgy fogsz fizetni, mint a katonatiszt. Olyan sokat, amennyiért vállalják az azonnali műtétet. Mert azt se feledd, a sor azért van, az abnormális körülmények azért vannak, mert tönkretették azt. És ha mondjuk nincs ágy, vagy műtős, fizetsz, hogy legyen. Mert a rossz intézményben a szervezés is rossz, és ha van motiváció, meg lehet találni az éppen elfekvő "készletet".
2017. máj. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Engem inkább az érdekel, hogy miért várja el egyre pofátlanabbul egyre több egészségügyi dolgozó a hálapénzt (tisztelet a kevés kivételnek)? Ellenkező esetben szinte kidobnak a rendelőből...
2017. máj. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!