Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a piaci...

Miért van az, hogy a piaci reál értelmiség inkább fideszes, míg a humán és állami alkalmazottak inkább baloldaliak?

Figyelt kérdés
2017. máj. 31. 21:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Pont az állami alkalmazottak között sok a fideszes,tele van protekcióssal,akiknek van valami fideszes ismerősük és úgy kerültek oda.
2017. máj. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
hát pedig akárhány ilyen helyre belépek már hallom is az orbán pocskondiázást
2017. jún. 1. 01:26
 13/17 anonim ***** válasza:

Vicces, nagyon vicces.

Mikor én mondom, hogy nem kellene a nyugdíjasokat fideszesnek beállítani, illetve ellenük uszítani, mert pár embernek ez a tapasztalata, hogy már pedig ők fideszesek, akkor valahogy senkit nem érdekel a megbízható forrás, a nyugdíjasok akkor is fideszesek.

2017. jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ez nincs így.


Kezdjük ott, hogy a Fidesz szavazók már csak kevesebb mint 10%-a diplomás. Ez 4 éve még 20% volt.

40%-nak középsikolai végzettsége, másik 50%-nak pedig 8 általánosa van.

Szóval a Fideszre pont, hogy nem az értelmiségiek, pláne nem a "piaci reál értelmiség" (bármi is legyen ez) hanem a tanulatlan prolik szavaznak. Tanult ember nem szavaz a Fideszre.

2017. jún. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"személyes tapasztalat" - én is erre gondoltam kérdező, hogy ezért mondod. Csakhogy nincs az a bármilyen kedvező személyes tapasztalat, amely megegyezik a valósággal. Hacsak nem véletlenül.


A fideszességnek és a baloldaliságnak (ha még van értelme) is egészen mások az okai.

2017. jún. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
és súlyozottan hány diplomás szavazó fideszes? tehát szerintem kb a 70%-a a szavazóknak alapból nem diplomás és így a 10% akár még sok is lehet
2017. jún. 1. 13:34
 17/17 anonim ***** válasza:

És hogy azok a diplomások, vállalkozók "fideszesek", vagy "baloldaliak", erre tudnál forrást mutatni, vagy alátámasztani valamivel?

És te hogyan "tapasztaltad meg"?

Körbejártad az összes létező céget, és kérdezted az ottaniakat, hogy "Te Fideszes vagy? Te meg baloldali?"

Vagy hogy gondolod te ezt?

Már nem azért kérdező, de olyan unalmas már, hogy itt Magyarországon "csak fideszes és baloldali" alkalmazottak volnának...

Mert vannak olyanok is biztosan, akik teljesen távol állnak a politikától!

2017. jún. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!