Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Felcsút egy pénznyelő? - A...

Felcsút egy pénznyelő? - A felcsúti U17-sek megverték a világ legjobb csapatának, a Bayern Münchennek az utánpótlását, amiből olyan játékosok jöttek ki, mint Toni Kroos, Bastian Schweinsteiger, Phillip Lahm, vagy akár Thomas Müller.

Figyelt kérdés

2017. jún. 2. 20:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
95%
És ettől most el kellene ájulni? Inkáb majd akkor, ha felnőtt korukban is állják velük a versenyt, de gyanítható, hogy nem fogják. Az utánpótlás csapatok sikerei szart sem érnek, ha később, nincs folytatás.
2017. jún. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom inkább politikai töltetű válaszra vársz, de én futballal foglalkozom napi szinten, ezért inkább innen közelíteném meg a dolgot.


A magyar fiatalok 16-17 éves korukig a világ élvonalába tartoznak. Elég megnézni hányan játszottak az elmúlt pár évben Liverpool-ban, a Real Madrid-ban, különböző Premier League csapatokban, satöbbi. Az ifi foci és a profi futball között viszont van egy óriási szakadék amit rengeteg játékos nem tud átugrani. Ez nemzetközi szinten is így van. Rengeteg játékost lehetne sorolni az elmúlt évekből akik 17-18 évesen sz...ták a világot, felnőtt szinten meg nagy nulla lett amit elértek. Gael Kakuta, Gai Assulin, Kerlon, Javier Portillo, csak hogy pár nevet mondjak. Tehát ez egy nemzetközi szinten létező jelenség. Az viszont tagadhatatlan hogy Magyarországon egy ideig jól működik az utánpótlásképzés, viszont 16-18 éves kor között nagyon lemaradnak a magyar fiatalok, akár itthon maradnak akár külföldre mennek, szerintem ennek a mentális felkészítés elhanyagolása az oka. Egyszerűen úgy tűnik hogy nem tudnak mit kezdeni a fiatalok azzal a helyzettel hogy kimennek xy klubba ahol a világ legjobb fiatal játékosai vannak és a csapattársaid gyakorlatilag az ellenségeid.


A másik dolog meg hogy gyenge érv behozni Lahm-ot meg Schweini-t. Minden klubnjál előfordul hogy van egy olyan korszak az akadémián amikor özönlenek a jó játékosok. Schweini 33, Lahm 34, Müller 28, Kroos pedig 27, jó pár éve volt már hogy ezek a játékosok felkerültek a nagyokhoz. Azóta rengeteg fiatal jött és hullott ki a Bayernnél. Gaudino, Hojbjerg, Weiser, satöbbi. Évek óta nem került fel fiatal játékos a Bayernhez. De mondhatnánk a Barcát is. Fábregas, Iniesta, Messi, Busquets meg Piqué nagyjából egy évfolyam, együtt lettek egy korszakos Barca gerince. Mostanában viszont minden játékos akivel próbálkoztak a Barcánál a La Masiáról bukás lett. Sandro Ramirez, Deulofeu, El Haddadi, Denis Suarez..

2017. jún. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
96%
Petryék 1984- ben, megnyerték az U-18-as EB-t. Felnőtt szinten mire jutottak? Gulácsiék 2009- ben bronzérmet szereztek az U-20-as vb-n(pedig az még az "elmúlt nyolc évben" volt), de felnőtt szinten, ők is lemaradtak. Talán még Gulácsi futja beközülük a legkomolyabb karriert.
2017. jún. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
#12 Weiser a Hertha védelmének motorja,nemhiába akarja visszavásárolni a Bayern,de azért OK :D
2017. jún. 3. 08:58
 15/23 anonim ***** válasza:
95%

Minek ennyi focista? Hol tudnak majd elhelyezkedni?

Elképzelem hogy összeesik valaki az utcán.

Valaki elkiáltja magát:

Orvost,orvost.

Gyorsan odasereglenek az emberek.

Elsősegélyt nyújtó megkérdezi a körülötte állókat:

Maga orvos? "Nem,én focista vagyok."

megkérdezi a másodikat- "Na és maga orvos? Nem,focista vagyok."

Harmadik embertől is megkérdezik: Maga orvos? Én is focista vagyok.

2017. jún. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Minek ennyi focista? Hol tudnak majd elhelyezkedni? "


Ez legalább akkora idióta hozzáállás, mint elájulni egy győzelemtől. Szerintem nem fogod felfogni, megpróbálom azért elmagyarázni. Rövidtávon semmi hatása nincs - mint sok másnak sincs. Hosszútávon sokan képtelenek gondolkodni, de érthető, hiszen Magyarországon jelenleg az is probléma sokaknak, hogy a jövőhéten miből fognak kenyeret venni. Szóval hosszútávon LEHET (gyk: nem biztos, hogy lesz) hatása annak, ha több sportban is magas szinten áll egy ország. Ugyanis egy jó sportoló példakép a gyerekeknek. A megfelelő példakép ha többet nem is, legalább a mozgást előhozza a gyerekből. Azt pedig talán még te is tudod, hogy a rendszeres mozgás a legtöbb embernél egészségesebb életet jelent (tudom: pont te vagy az egyetlen, akinél ez nem így van). Ha meg egészségesebbek az emberek, akkor kevesebb orvos kell, mert kevesebben esnek össze az utcán.

Persze nem mondom, hogy a mostani rendszer jó, sőt... Igazából a problémám az, hogy a kicsi, helyi csapatokhoz a pénzekből gyakorlatilag semmi nem jut el. Egy gyerek normális felszerelésén túl sokszor még a csapatba is pénzt kell befizetnie a szülőknek, hogy a gyerek játszhasson. A felszerelés és a csapat díja tízezres nagyságrend is lehet, amit egy szerényebb jövedelmű szülő egyáltalán nem engedhet meg magának, ami tehetséges sportolók elkallódásához vezethet. De ez nem csak focira igaz, minden más sportra.


Igaza van annak aki azt írja, hogy ilyen U... korosztályokban a felnőttekhez képest jól szereplünk fociban. Legalább nem 40 évente jutunk ki versenyre, holott sokkal kevesebb a csapat. Csak a felnőtté válással valahogy eltűnik ez a tehetség.


Ha meg már a PFLA-val példálózol, a most feljutó PFLA keretben hány saját nevelésű fiatal játékos van, aki a válogatott meghatározó játékosává válhat? Ugye, hogy nem sokan vannak? Sőt... Pedig a Puskás kapja talán a legtöbb TAO pénzt. Na ezt jelenti az, hogy pénznyelő.

2017. jún. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%

Éljen! Elbsztunk párszázmilliárdot arra, hogy egy nevenincs névtolvaj nyomorék banda fiataljai megvertek egy sehol nem jegyzet semmilyen mérkőzésen egy neves csapat fiataljait.


Közben meg bezár egy korházban az orvoshiány miatt a fél belgyógyászat... :-)

2017. jún. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nemtudom miről beszélsz,utsó de én már csomó korházban voltam, Körmend,Szombathely stb. és sehol sem láttam omladozó falakat,patkányokat vagy ételhiányt.. 444 huszár
2017. jún. 3. 13:40
 19/23 anonim ***** válasza:
61%

# 18/18 Időpont ma 13:40


[link]


De gondolom az MNO is mocskos ballipsi :-D


Ételhiány meg 20 éve van kb. a kórházakban. Ami ott van, az nem étel.

2017. jún. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Weiser a Hertha védelmének motorja,nemhiába akarja visszavásárolni a Bayern,de azért OK :D"


És most ezzel megcáfoltad a mondanivalómat? A Bayern elengedte Weiser-t ingyen, most meg visszavennék súlyos eurómilliókért. Ez nem meríti ki a "pénznyelő" fogalmat? Weiser nem fért be anno a Bayern-be mert voltak más profi, jól megfizetett játékosok akik magasabb szinten játszottak. Most mégis kéne nekik az egyértelmű anyagi veszteség mellett is.

2017. jún. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!