Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy 2018-ban nincs realitása Orbánék leváltásának?

Figyelt kérdés

2017. jún. 7. 08:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
Mert ki lenne alkalmas helyette? Na ugye, hogy a jelenlegi felhozatalban ilyen nincs.
2017. jún. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%
A jobb kérdés inkább az, hogy egyesek miért mondják azt, hogy van? :D
2017. jún. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%

# 1/2 Időpont ma 08:49


Miért, Orbán alkalmas? Na ugye, hogy nem...

2017. jún. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Baluba ***** válasza:
90%
Mert kb bármit csinálnak, 35-40% őket támogatja. Az egyéni választókörzetek nagy súlya miatt ma Magyarországon a legnagyobb párt simán, majd 2/3-al nyeri a választásokat. Tehát a leváltásához az kellene, hogy a többi 60-65% nagyrészt egy helyre szavazzon, de ennek nincs realitása, tekintve az MSZP és Jobbik önálló indulása önmagában jobban elosztja a szavazatokat, mint az megengedhető lenne a leváltásához.
2017. jún. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
18%

1-es, sajnos egyet kell értenem. Bármilyen szar is az Orbáni rezsim, és bármekkora f@$zkalapokból is áll a kormány (illetve bármennyire is megvetem a jobboldali eszméket), sajnos nincs ütőképes ellenzék. Nincs az országban egy igazi bal oldali párt. Nálunk a "bal oldalnak" nevezett valami az egy posztkommunista szar, közük nincs a tényleges baloldali eszmékhez. Sajnos ennek a hozadéka az is, hogy Vityáék hatalomra tudtak kerülni, mert az emberek sajnos helyesen "komcsizzák le" a magyar bal oldalt. De helyette van egy tekintélyelvű irányítást valló, önimádó, hataloméhes, kisebbségi komplexusokkal küzdő "kiskirályunk", akinek egy eredetileg demokratikus berendezkedésű országban az a legnagyobb vágya, hogy a várba költözve terelgethesse szűk 10 millió birkáját. Csodálatos jövőkép van itt kibontakozóban, csak kib@$zottul rá fogunk kefélni.

kedves 2-es válaszoló: ügyeletes Vitya-bérenceknek itt nem osztanak lapot. Ülj le hülyegyerek, karó!

2017. jún. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
64%

Én nem úgy mondanám, hogy a Fidesz alkalmas, de mindenképpen a legerősebb a többivel szemben.

Mondjuk alkalmasak is olyan téren, hogy szerintem a többi párt nem rendelkezik megfelelő szakembergárdával hozzájuk képest és egy kormányváltás esetén még mindig a Fidesz emberei ülnének minden fontosabb pozícióban és működésképtelenné tennék az országot.

Aztán ott van még, hogy a Jobbik büszkén hirdeti, hogy ők a legerősebb ellenzéki párt, közben meg egy olyan kommunista, gyermeteg baromság a vezérfonaluk, mint a bérunió, aminek a gazdasági realitását egy kicsit is gondolkodni tudó ember rögtön átlátja.

Az MSZP meg Botkával szintén felvett egy kommunista vonalat.


Nem tudom, hogy a Fidesz egyáltalán le lesz-e váltva, de szerintem még nagyon sokáig ők lesznek kormányon. És itt nem csak az ellenzék tehetetlenségére gondolok, hanem úgy en bloc az egész magyar társadalom nagyon hasonlít a Fideszre mentalitásban. Ezért is olyan erősek, mert azt adják a magyaroknak, amit szeretnek és ahogy ők maguk is elképzelik a világ működését.

Nem sok jövőt látok ebben a népben.

2017. jún. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
63%

"kedves 2-es válaszoló: ügyeletes Vitya-bérenceknek itt nem osztanak lapot. Ülj le hülyegyerek, karó!"


Nem értem, hogy miről beszélsz. Nem vagyok Vitya-bérenc, csak tényleg viccesnek tartom, ahogy egyesek teljesen reálisnak tartják, hogy jövőre bukik a Fidesz.

Akkor is csak lestem, amikor a 2014-es választások után a jobbikos ismerőseim rendesen tátott szájjal hüledeztek, mert nem értették, hogy nem győzött a Jobbik. Pedig a Kuruc.info heteken keresztül azt tolta az agyukba, hogy a Jobbik majd elsöpri a Fideszt. :D

2017. jún. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
40%
Mert a csaló választási törvényük, a média és a közpénzek elosztásának túlsúlya garantálja nekik a 2/3-ot. Ezt a rabló maffiabandát csak erőszakkal lehet eltávolítani.
2017. jún. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Alain Delon ***** válasza:
43%
Azért, mert az ún. ellenzék nem úgy néz ki, mintha bármit is akarna. Az az elvakult kisebbség meg úgyis megszavazza G. Orbán bandáját.
2017. jún. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
76%

Tudsz felmutatni olyan pártot, amelyik jelenleg rendelkezik legalább másfélmillió szavazóval, és emelkedik a támogatottsága? A Jobbik stagnál 800e-1M körül, az MSZP kb ugyanitt van, ha csak belengetik, hogy összefognak az összesen legalább félmilliós visszaesés lenne, tehát csökkenő támogatottság. Más nincs. A Fidesznek meg van jó kétmillió gyakorlatilag fix szavazója, akik akkor is Orbánra szavaznak, ha az fát vág a hátukon. Így belegondolva van realitása Orbánék leváltásának?


"Mert kb bármit csinálnak, 35-40% őket támogatja."


Én inkább a fix kétmilliót mondanám, mert a %-os arány nagyban függ a részvételi aránytól. Ha nagyon kevesen mennek el, akkor 45-50% is lehet, ha nagyon sokan, akkor lehet 30% is (amivel rossz eloszlás esetén az abszolút többség simán megvan).

2017. jún. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!