Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Másnak is feltűnt milyen...

Másnak is feltűnt milyen tiszteletlenek az állami egészségügyben az alkalmazottak?

Figyelt kérdés

Amikor állatorvoshoz viszem a kutyám, úrként bánnak velem. Tanácsol, javasol, megkérdezi a véleményem​, mit hogy csináljon. Érzem, hogy fizető "vendégként" bánnak velem.

Fogorvosnál szintén. Mosolyog, javasol, tanácsol, megdorgál vagy épp megdícsér, de érzem hogy nem feleslegesen fizetem ki az összeget.

Ehhez képest a kórházban vagy a háziorvosnál állatként bánnak velem. Vagy éppen úgy sem, elvégre az állatorvos normálisan bánik a kutyával. Nekem parancsolgatnak, lecsesznek, kiosztanak, számonkérnek, aztán elküldenek hogy menjek a francba. Egyáltalán nem érzem azt, hogy jól bánnak velem vagy hogy az én pénzemből ( is ) élnek. És legtöbbször​ nem is pontosak, lassúak, sokszor tévednek.

Más is érzi a tiszteletlenséget az állami egészségügyi alkalmazottaknál?


2017. jún. 7. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ehhez képest a kórházban vagy a háziorvosnál állatként bánnak velem."


Szerintem válts orvost, én itt Egerben még nem nagyon tapasztaltam ilyet.

2017. jún. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is ezt tapasztalom, 10-ből 2 ha alkalmas emberileg erre a pályára. Ráadásul nálunk a rossz fizetések és munkakörülmények még tovább erősítik az ilyen dolgozókban, orvosokban ezt a rossz hozzáállást. Ugyanezek az emberek ha kimennek dolgozni mondjuk Németországba hidd el visszavesznek az arcukból mert ott egy kettő mehet az ilyen orvos a levesbe.
2017. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem járok állami putrikba, csak ha nagyon muszáj. Diagnosztikai vizsgálatokat, háziorvosi rendelést mindent az egészségbiztosításom (ami nem állami), fedez, amit havonta fizetek. (havi 15000-et nekem megér, hogy szállodai szintű orvosi rendelőkbe járok, 2 napon belül van időpontom bármire, nem bánnak velem barbár módon)
2017. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem. Nekem korrekt háziorvosom van, ha nem olyan lenne, keresnék másikat. Viszont nagyon bunkó állatorvosunk (szociális problémákkal saját bevallása szerint), ellenben remek szakember, ezért eszem ágában sincs másikat keresni.
2017. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, azért ezt orvosa válogatja. Nekem ilyen szempontból nincsenek rossz tapasztalataim a háziorvosommal. Kórházi tapasztalataim már felemások, de azért még soha nem éreztem, hogy "állatként bánnának velem".
2017. jún. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyesek a tapasztalataim. Most nagyon korrekt, fiatal háziorvosunk van pl., de az előző öreg dokival majdnem üvöltözni kezdtem, annyira bunkó volt, pedig én aztán nagyon kerülöm a konfliktusokat.
2017. jún. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Embere válogatja, mindenhol van normális és bunkó is. Erre legjobb példa a bolt, de ott legalább válogathatsz, ha bunkó az eladó, akk legközelebb nem mész oda. Ismerek jófej orvosi asszisztenst, aki amúgy úgy néz ki, mint aki mogorva lenne, de odaérsz, köszönsz - visszaköszön és szerintem tök korrekt :D
2017. jún. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ugyan ez vonatkozik a rendőr, orvos, nővér, hivatali alkalmazott

lenéznek és nekik áll feljebb hogy megzavartad a körömlakkozásba, kávézásba, tegnapi szulejmán megvitatásába


az apróság hogy tulajdonképpen a te adódból fizetik őket tehát nagyon lesarkítva te a "főnöke" vagy hisz te adsz kenyeret a szájába

ez egy ilyen ország, elhiszem hogy kevés nekik a pénzük, elhiszem hogy szivatva vannak sokszor, de könyörgöm ha bemegy pl a rendőr egy étterembe és én vagyok a pincér 2 óra múlva óhajtok odamenni hozzá, 4 óra múlva kiviszem neki a kajáját és szó szerint lebaxom elé akkor az nem tetszik ugye?

2017. jún. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!