Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet, hogy állítólag...

Hogy lehet, hogy állítólag ebben az országban nem lehet megélni, mi mégis rendszeresen járunk külföldre pihenni?

Figyelt kérdés

Borsodiak vagyunk, diploma nélkül, mindketten alkalmazottak.

Párok a Boschban dolgozik, én meg klímaszerelő vagyok.

30 évesek se vagyunk és önerő nélkül már saját lakásunk is van.


2017. jún. 7. 18:20
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%
Klímaszerelő vagyok én is azt mondom,hogy inkább nyugdíjra tegyetek félre szerintem nem jó mindig nyaralgatni . Még annyit,hogy feltetted a kérdést,hogy állítólag nem lehet megélni az országba. Nos én ismerek olyan iskolatitkárt aki 90 ezret visz haza havonta középiskolában dolgozik. Na ezt éld túl. Mire elég 90 ezer ? Semmire.
2017. jún. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
100%

"Már bocs, de számolj utána, hogy a Boschban is nettó 150 simán megvan.

Ez 400 nettó.

Egy albérlet 80 ezerből kijön mindennel együtt. A kaja legyen 60-70 ezer

Ez 150 ezer eddig.

250 nettó még marad. Pár év alatt simán összejön egy 5 milliós lakás, ami nem garzon."


A "rendszeres külföldi nyaralást" kihagytad.


Meg azért a 80ezerért albérlet rezsivel együtt is elég kétséges...

2017. jún. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
nincs akkor szegénység , csak az igényszint magasabb (értsd kaja szgép , stb .mellett vágnának más dolgokra is sokan)
2017. jún. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
98%

"Egy albérlet 80 ezerből kijön mindennel együtt."


Kinek hogy. Nekünk csak maga az albérlet 80 ezer és megjegyezném, hogy a minimálbér bruttó 127 ezer (a nettó, meg már 100 ezer alatti)


Szóval igen, eléggé jól éltek, mert eléggé jók a körülmények is. Legalább is, aki nettó 150 ezerre azt mondja, hogy "simán megvan", az nem hiszem, hogy az átlag rosszabbik oldalát képviseli.

2017. jún. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
50%

Egyetértek, aki nagyon akar, az talál jól fizető melót. Ha nem itthon, akkor külföldön. Pl. szabolcsi rokonaim többen is Németországban végeznek kemény fizikai munkát sok éve, de nekik is van kocsijuk, házuk stb.


Haza beszélek, természetesen nem lehet mindenki kamionos, de az én cégemhez is van folyamatos felvétel, havi 2500 eurót meg lehet keresni - és még sincs elég ember. Nehéz élet? Az.


Én pl. 30 évesen vettem az első új autómat, 5 millióért. Voltunk Skóciában, a Török - Riviérán, a Krímen, Horvátországban, Görögországban, a belföldi programokat nem is sorolom, hosszú lenne. Idén már be van fizetve az út Madeirára, tervezek pár éven belül egy amerikai utat is.


Aki nagyon akar az jól megél.

2017. jún. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát ha nektek jó, akkor nyilván mindenkinek jó. :D
2017. jún. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most képzeld el, hogy mennyi pénzed lenne, ha Orbánék, sem pedig másék, nem nyúlnák le és nem költenék baromságokra, mint az állat.

Na, megvan?

2017. jún. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról van szó, hogy senki nem tud megélni az országban. Te szerencsés vagy, örülj neki.
2017. jún. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként egy gyermektelen pár, könnyebb helyzetben van, mint akár egy egyedülálló, akár egy gyermekes, pláne több gyermekes pár, dacára az adókedvezményeknek, stb. És azért azt se gondold, hogy minden pár haza visz havi 400 000ft-ot.
2017. jún. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%
Ja és lakást sem kapsz mindenhol 5 millióért. Borsodban igen, mert ott sokan örülnek, ha megszabadulnak az ingatlanjuktól és át tudnak jönni a nyugati határszél mellé. Ezt tapasztalatból mondom, mert én itt élek és egyre több borsodi, kelet- magyarországi kollégám van. És nem csak dolgozni jönnek, áttelepülnek.
2017. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!