Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek tudna működni egy...

Szerintetek tudna működni egy biciklitolvaj-felkutató lakossági szervezet, ami az egykori Tolvajkergetőktől független, új szerveződés lenne?

Figyelt kérdés
Szerintem jó volt, amit csináltak, csak egy kicsit más megközelìtést kellene alkalmazni, pl feltételezett elkövetőhöz csak rendőrrel menni, és általában, minél jobban együttműködni a Rendőrséggel. Nem lehetne ezt új alapokra helyezve újraindítani? A probléma nem szűnt meg, továbbra is lopják a bicikliket.
2017. jún. 12. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Nincs szükség ilyenre, a rendőrség nem fog együtt működni egy kupac önbíráskodó majommal.
2017. jún. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi azon az önbíráskodás, hogy saját költségemre beszerzek egy kamerát meg egy jeladót, követem a tolvajt, és a bizonyítékokat meg átadom a Rendőrségnek? Én ennyiről beszélek, és nem többről. Ha csak ennyit csinálnánk, abba nem lehetne belekötni, segítenénk a nyomozók munkáját. Én már beszélgettem erről rendőrrel, azt mondták, ezzel nincs semmi probléma.
2017. jún. 12. 14:11
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Utcai rendőrnek nincs is vele gondja, ők örülnek minden segítségnek. A főnökeik fejére van ezzel borítva a sz_rosbödön, ők küzdenek foggal-körömmel ellene. Meg persze az 1. válaszolóhoz hasonló szolgalelkűek, akik bármilyen kezdeményezésre azonnal önbíráskodást üvöltenek meg feljelentgetnek.
2017. jún. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A főnökségnek mi baja van ezzel?
2017. jún. 12. 18:33
 5/7 anonim ***** válasza:
A rendőrség minden olyan civil kezdeményezést, ami az ő segítésükre irányulva jön létre, vagy teljesen maga alá akar gyűrni és gyakorlatilag ellehetetleníteni (mint ahogy pl. a Polgárőrséget, ami csak kirakatszervezet már évek óta, vagy az Autóvadászok, akiket ugyanúgy támadtak, mint a TK-t, amíg be nem hódoltak nekik), vagy szétverik és koncepciós perekkel megpróbálják börtönbe csukatni a vezetőket (mint a Szebb Jövőt Polgárőrség vagy a Tolvajkergetők). Magyarországon az ilyesmit csak papíron szabad. És persze jönnek a vadliberális stréberek is rögtön azzal, hogy "önbíráskodás, erőszak". Akkor is, ha egyik sem volt.
2017. jún. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A hatóságoknak azért kellemetlenek ezek a szervezkedések, mert eredményesek és ezzel azonnal párhuzamot vonnak az emberek a hatóság munkája és az ilyen tolvajkergetők munkája között. Ebből pedig azonnal látszik a rendőrség hanyagul és érdektelenül végzi a munkáját az adófizetők pénzéből ráadásul. És nagyon sok ilyen terület van, a biciklitolvajlás csak egy csepp a tengerben. Még ezer más bűncselekményre alakulhatnának civil csoportok akik azonnal hatékonynak bizonyulnának a naplopó hatóságokkal ellentétben.
2017. júl. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

két hét alatt rend.avi: [link]


Az emútnyócév alatt meghízott

2017. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!