Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mi magyar családunk miért...

A mi magyar családunk miért számít ma hátrányos helyzetűnek egy roma családéval szemben? Mintha mi lennénk a kisebbség nem ők!

Figyelt kérdés
Egy utcában lakunk (cigánysoron sajnos) magyar emberek vagyunk. Mivel egy utcában élünk nővünk fel az ő szülei is és a mi szüleink is ( ne menjünk vissza azért az ök nagyanyáig hogy őket akkor érte hátrány), szóval úgy gondolom semmivel hátrányosabb helyzet nem éri/érte a cigányfiút mint engem, hogy ő most kapjon mindenféle ösztöndíjat meg ingyen tankonyvet csak azért mert KÖZÉPISKOLÁBA jár. Egyedüli gyerek, van két testvére de már nem élnek ott, mi vagyunk hárman testvérek mindhárman iskolába járunk. Fura egy kicsit hogy saját hazámban én vagyok az elnyomott?
2017. jún. 14. 13:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
23%
Ne itt járjon a szád, menjél be szépen az önkormányzathoz és lobogtasd a papírokat meg a vagyonigazolásotokat. Bármennyire is szeretik nyomni ezt a cigánygyűlölő dumát ma a romák egyáltalán nincsenek pozitívan diszkriminálva, és nem utolsó sorban ők is ugyanúgy a hazájukban élnek!
2017. jún. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

# 10


Ha annyira szeretnél cigánytáborban részt venni, meg egyéb támogatásokhoz jutni, akkor menj be az önkormányzathoz, és kérd ezeket! Nyugodtan valld magad cigánynak, mi akadályoz meg ebben?

2017. jún. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok az és nem szeretnék velük nyaralni. És ami zavar, hogy nem így kéne szavazatokat venni, mert minden egyes ilyen támogatásnál szóban elhangzott, hogy na kire is fognak szavazni. És minden tiszteletem az egyik cigány dolgozó anyáé, aki visszautasított pénzt.
2017. jún. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A probléma az, hogy te egyből általánosítasz. Még százból sem lehet.

Gondold el: Itt vagy te, meg az utcabeli család. Véletlenül megtudtad, talán kap valamiféle segélyt. Következtetés: mivel te nem kapsz, elnyomott vagy.

Na most, van egy másik falu, ahol ez fordítva van. Van egy magyar, aki kap (mondjuk állást), meg van egy cigány, aki nem kap (mondjuk azonos képességekkel). És ekkor mondjuk ki azt, hogy a cigány sose kap állást?

Nem, ezt sem mondhatjuk ki.


Elfogadom, hogy nehéz érteni. De ez bizony nem tegnap kezdődött, és nem olyan egyszerű, hogy egyik kap valamit, másik nem. Mindegy ki. Ez egy bonyolult társadalmi kérdés, ahol már azért sem lehet ezt megbeszélni, mert rég elszabadultak az indulatok. Indulatokkal egyszerű kérdést se lehet tisztázni, hát még ilyen sok embert érintőt. Amiben a te igazságod van, az az, hogy problémát még ilyen rosszul soha nem kezelt senki ebben az országban, mint a mai vezetés. És ebben te is, a cigány sorstársad is áldozat, és egyikőtök se tehet ellene semmit. Egyedül semmiképpen nem.

Mert ma tapasztalhatsz az utcátokban bármit, a cigány is, te is, és több millió sorstársad is el van nyomva, ki van zsákmányolva, meg van lopva. Aki a hatalom szekerét tolja, az viszont megdicsőül, akár magyar, akár cigány.

Mindenki tudja, Farkas Flórián cigány, fontos cigány szervezet főnöke és milliárdokat lopott el. De nem csukják le, és nem valamiféle cigány támogatás miatt. Nem, hanem azért maradhat büntetlen, mert a hatalom szekértolója. Segít nekik lopni.

2017. jún. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

igen hátrányos megkülönböztetés


nekem is anno 3 cig-ány osztálytársam volt 2es!!! átlagért ösztöndíjat kaptak holott nagyon nem voltak rászorulók

minket meg leszidott a cig-ány tanár hogy mi az hogy csak 4 es a dolgozat


igen a magyar van kisebbségbe lassan

mit vársz egy kisebbségi miniszterelnöktől?

2017. jún. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!