Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mi magyar családunk miért...

A mi magyar családunk miért számít ma hátrányos helyzetűnek egy roma családéval szemben? Mintha mi lennénk a kisebbség nem ők!

Figyelt kérdés
Egy utcában lakunk (cigánysoron sajnos) magyar emberek vagyunk. Mivel egy utcában élünk nővünk fel az ő szülei is és a mi szüleink is ( ne menjünk vissza azért az ök nagyanyáig hogy őket akkor érte hátrány), szóval úgy gondolom semmivel hátrányosabb helyzet nem éri/érte a cigányfiút mint engem, hogy ő most kapjon mindenféle ösztöndíjat meg ingyen tankonyvet csak azért mert KÖZÉPISKOLÁBA jár. Egyedüli gyerek, van két testvére de már nem élnek ott, mi vagyunk hárman testvérek mindhárman iskolába járunk. Fura egy kicsit hogy saját hazámban én vagyok az elnyomott?
2017. jún. 14. 13:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Szokjad csak.
2017. jún. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Pozitív diszkrimináció. Nem feltétlenül igazságos minden esetben de ez kell a többséghez való felzárkóztatáshoz.


Apád, anyád dolgozik? A cigánysoron a többiek hogy állnak ezzel? Milyen bevételeik vannak nekik és milyenek nektek? Ha mondjuk létezne a te apád cigányban vajon ugyanott és ugyanannyiért tudna elhelyezkedni?

2017. jún. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Édesapám postás. Még nem láttam cigány postást, úgyhogy szerintem nem.
2017. jún. 14. 13:45
 4/15 A kérdező kommentje:
Édesanyámnak nincs szakmája.
2017. jún. 14. 13:47
 5/15 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Milyen jogcímen kap a gyerek ingyen tankönyvet?

Nem, azért mert valaki középiskolába jár, még nem jár támogatás. Mi a támogatás neve, mi a alapján jár? A legjobb lenne, ha valami hivatalos forrásból mutatnád a feltételeit is..

2017. jún. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Ezek olyan bullshitek, csak azért, mert valaki cigány, nem kap több támogatást, ez elterjedt ezelőtt 10-15 évvel, és azóta tartja magát. Vagy ha tényleg lenne ilyen, akkor te is nyugodtan cigánynak vallhatnád magadat.
2017. jún. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

[link]


"Újra meghirdeti ösztöndíjpályázatát a Roma Oktatási Alap. Az ösztöndíjra a felsőoktatásban részt vevő, és középiskolás diákok pályázhatnak."

2017. jún. 14. 14:20
 8/15 A kérdező kommentje:
Ezt csak googlen kerestem ki, ők nem biztos hogy ugyanezt kapják, mert nem fog egyetemre menni, nem tudok róla.
2017. jún. 14. 14:22
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

# 7


Mondd, hogy roma vagy, és máris pályázhatsz.

2017. jún. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

6.

Az 5. kerületben keményen támogatják a cigányokat. Nyaranta cigánytábor Balatoni szállodában. Anno 10 éve az összes kapott önkormányzati lakást, havonta most is kapnak valami pénzt, ünnepekre is pénzt, kaját.

2017. jún. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!