Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most őszintén, a politika...

Most őszintén, a politika botrányokat valójában kreálják? Te észrevetted volna, hogy bezárják a CEU-t, ha nem is hallottál volna róla?

Figyelt kérdés

Hát ha a fenti kérdésre a szívedre teszed a kezed és őszintén válaszolsz, akkor valszeg te is benne vagy az emberek 99,99999999999%-ban és az a válaszod, hogy nem.

De ha egy hétköznapi ember számára jelentéktelen egyetem bezáratásából ekkora botrányt lehetett csinálni, mekkora botrányt lehetne vajon, ha pl. az osztrák és magyar bérkülönbségeket nyilvánossá tennék, és ez lenne a téma a TV-ben éjjel-nappal? Akkor mennyire állna a bál? Mert hogy ez valóban befolyásolja az emberek életét...

Szóval ha akarnának, akkor bármilyen nagy politika botrányt ki lehetne robbantani, akár forradalmi szintűt is?


2017. jún. 15. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Igen kilehet forradalmi szintű botranyt robbantani Ukrajna erre nagyon jo pelda. Csak hat az orszagot ha destabilizálod lehet valaki nyerne rajta de a nép rácseszne
2017. jún. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
82%

Nekem például nem azzal van a bajom, hogy esetleg bezár a CEU. Tulajdonképpen le is sz**om azt az egyetemet. A bajom azzal a pofátlansággal, pökhendiséggel, és erőfitogtatással van, amivel ezt megteszik. Nem is konkrétan ezt az esetet, hanem az, hogy úgy gondolják, hogy ők BÁRMIT megtehetnek. Márpedig a kormányzásnak nem úgy kellene kinézni, hogy kitalálok valamit akkor az úgy lesz (egy rakás olyan törvényt hoztak, ami a gyakorlatban csak rosszul tud működni), ha valaki nem tetszik, akkor az ellen hozunk néhány törvényt és ellehetetlenítjük, aztán majd a helyét átadjuk valami jobb havernak. Ez a kormányzás egyáltalán nem értünk, emberekért van. Na nekem ez a bajom a lex CEU-val (is).


Az meg, hogy tudok róla vagy sem - persze, be lehetne tiltani minden hírt, de az milyen ország lenne? Te olyan országban szívesen élnél? Élnél egy olyan országban, ahol pofalapos van? Persze sokszor csinálnak bolhából elefántot, de ez most pont nem az.

2017. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

egy tisztességes megalapozott törvényjavaslatból nem lehet botrányt csinálni, de ezzel az üggyel nem a ceu a lényeg


a lényeg az ha valaki keresztbe tesz a fidesznek azt megtorolják amíg soros pénzén tanult a viktátor nem volt gond a ceuval aztán nem értett egyet a fűrer sorossal és így próbált bosszút állni, de ismerős ez a mehanizmus, mondjuk nem a valódi demokráciákból


"ha a nép fél az országvezetéstől az diktatúra, ha az országvezetés fél a néptől az demokrácia"

2017. jún. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Persze, a zsidókat sem egyből kezdték el irtani. Először csak megtiltották nekik, hogy egyetemre járjanak és tisztviselők legyenek.
2017. jún. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Te logikád szerint:


Ha az 50-es években élünk, feltűnne neked, ha pár szomszédodat elviszi éjszaka a fekete autó? Nem, és még szerencse hogy nem mondják be a hírekben, mert csak felesleges botrányt kreálnának.

2017. jún. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5


Hát. Nem kell ilyenekkel fárasztani a szegény, keminyen dógozó, magyar kisembert.

2017. jún. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ige, időről időre, kell dobni valami gumicsontot a népnek, amin elrágódhat és addig sem az "urakkal" foglalkozik.
2017. jún. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Számomra még mindig rejtély, hogy emberek még mindig azt hiszik, hogy bármit be akarnak zárni.

Inkább azon kéne gondolkodni, hogy ahol a Sorosék megvetik a lábukat, ott csak a balhé, anarchia, erőszak van.

2017. jún. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a botrány előtt nem nagyon hallottam a CEU-ról, csak a neve volt ismerős. Ettől függetlenül felháborít, hogy így megtámadták.


A bene krisztián áldozatáról, Erikáról se hallottam, mielőtt a média felkapta az ügyét, ettől függetlenül elítélem, ami vele történt, és együttérzek vele.


Az osztrák és magyar bérkülönbségeket ha titoknak tartod, hát nem valami jól őrzött titok, mindenki tisztában van vele. De mit tudsz csinálni azzal, ha tüntetni kezdesz ellene?

2017. jún. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, hallottam róla, a kevés normális felsőoktatási intézmények egyikének tartom/tartottam. Egyetemista nem vagyok, de jó pár egyetemista ismerősöm van, akiktől tudom milyen állapotok uralkodnak idehaza a felsőoktatásban. A normális felsőoktatás meg ugyanúgy befolyásolja az átlagember életét, mint a fizetése. Lehet téged nem befolyásol, de a gyerekedet befolyásolja majd, hogy itthon talál-e normális felsőoktatási intézményt vagy nem.
2017. jún. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!