Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen buta a magyar ember?

Miért ilyen buta a magyar ember?

Figyelt kérdés

Nos, elég fiatal vagyok még, most kezdődik számomra még csak az élet. De ahogy nőttem, úgy követtem a politikát, mivel elkerülhetetlen volt erről hallani, hisz mindenki a politikáról beszélt (vagyis szidta mindenki). És számomra ez az érthetetlen. Akárki volt miniszterelnök senkinek se felelt meg. Most itt van Orbán, aki például Gyurcsányhoz képest jobb, kormányzása alatt nőtt a minimálbér, stadion építéssel akarja szponzorálni a focit a fiatalok körében, hogy megérje focistának menni, ha van benne tehetséged és munkát is ad jó pár embernek vele. A magyar ember mégis többet akar, úgy gondolja mindenki, hogy majd jön valaki és a szrbol egyből egy kivirágzó magyarországot formál, 300 000-es minimálbérrel. Hisz ezt mindenki tudja, hogy lehetetlen, nem így működik a világ, hogy hírtelen a szrbol arany lesz. Szidják az oktatást, mert Orbán bevezette, hogy egyetem elvégzése után kötelező xy évet a hazájában dolgoznia, ez sem tetszett az embereknek, de akkor miért panaszkodnak, hogy magyarország szrban van? Ha a jó mérnökök kimennek akkor hogy fejlődjön az ország? Ha nem elég az embereknek a havi 120 000 ft, akkor miért nem fognak össze és hagyják ott a munkahelyüket? Ha nincs munkaerő, nincs termelés, ha nincs termelés kötelező lesz a fizetést emelni. Miért ilyen buták az emberek, hogy folyton csak panaszkodnak ahelyett, hogy a családjukkal és az életükkel foglalkoznának? Ha valakinek nem tetszik valami miért nem tesz érte? A mérnököknek miért nem jó a havi 300 000 ft-os fizetés magyarországon? Hisz abból simán meg lehet itt az átlagnál jobban élni. Meg ami még számomra érthetetlen. Mindenki azt akarja, hogy az egészségügybe fektessen a múnüszterelnök. De ez miért is érné meg az országnak? Az egészségügy nem azért van, hogy kinyalja a seggét az embereknek luxusokkal (felújítás, jobb étel...stb). A korházak feladata, hogy ellátást kapj addig, amíg fel nem épülsz, ahhoz meg megvan minden. Most mindenki luxust akar mindenből? Egyszerre akarják az emberek a magyar foci fejlődését, modernebb korházakat és sokkal magasabb bért és több munkalehetőséget? Ez nem megy egyről a kettőre. Ehhez nem elegendő néhány év. Hogy fejlődjünk évtizedek kellenek.


18/f



2017. jún. 14. 23:58
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
95%

jobb oldali vagyok de ez blow my mind. Mi a... mi? tényleg ennyire naív vagy vagy ez valami fura szarkazmus...


egészségügyben nem luxus nincs hanem egészségügy. Konkrétan omlik a mennyezet nincs orvos nincsenek műtők ct meg a többi

what?? mi milyen luxus?

2017. jún. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
93%

18 éves vagy majd felnősz


nem bántásból de olvasd végig még1X és fuss neki újra

további szép estét

2017. jún. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Omlik a mennyezet? Én nem vettem volna ezt észre. Orvosok bérét emelhetnék ezt elismerem. A korházak münd elfügadható állapotban vannak. Akármelyik korházban voltam. Nem vagyük Orbán parti, sőt... Semmilyen. De számomra akkois érthetetlen, hogy az emberek milyen hüpyeségeket kitalálnak, minden párt propagandáját elhiszik, hűgy ez igy szr, ugy szr. Miközben nem veszik észre, hogy a fejlődés nem pár évbe telik. Akárki kerülne magyarország élére, nem tudna többet nyújtani.
2017. jún. 15. 00:14
 4/47 anonim ***** válasza:
95%

Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház ebbe menj

Mentem a folyosón konkrétan lyukas volt egy része. Az hogy festve kb húsz éve volt rénézésre... besárgult ajtók. Ötven órát várhatsz mire sorrakerülsz a totál leharcolt túlóráztatott nővérek meg orvosok kezei közé.

2017. jún. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
84%
Nem gondolkodtál, hogy belépsz a fidelitasba? Ennyi ésszel nem lógnál ki. A miniszterelnök nem fektet semmit, sehova. Max. az állam fektet be pénzt, amit az a pár hülye dob össze, aki még itt van és hajlandó is csinálni valamit... De ez csak egy a sok hülyeség közül amit összehordtál. Az meg, hogy a foci és az egészségügy egy lapon van emlegetve, tipikusan az torz-proli gondolkodás ami ennek a kormánynak az esszenciája.
2017. jún. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
95%

Kíváncsi volnék, ez valami reflex, hogy minden fidesznyaló elmondja, hogy ő aztán nem is Orbán párti? Mert eddig akárhány fideszessel találkoztam, az mindig elmondta, hogy ő aztán annyira, de annyira nem fideszes, hogy csuda, de amúgy minden jó, amit a kormány csinál, ha lopnak, hát belefér, Orbán meg egy igazi államférfi, de ők aztán nem fideszesek.


Ezt most miért? Lassan az van, mint a Kádár-érában, ott is mindenki szidta a rendszert, de volt egymillió párttag a végén már. Utána meg kiderült, hogy ő belső ellenálló volt, aki belülről bomlasztott...

2017. jún. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Utolsó. Látod a magadfajta pesszimista gondolkodó embereket tekintem sötétnek. Ha ennyire nem tetszik amit kapsz, akkor miért nem húzod el a csíkot ki külföldre? Megtanulsz egy nyelvet és találsz munkát. Jobban élsz... Mégis ittmaradsz és szidod a kormányt, illetve azokat az embereket, akik próbáonak optimistán hozzá álni a dülgokhoz. Írd le akkor, hogy mit vársz el a kormánytol? Mit csinál a fidesz? Nem vagyok fidesz párti, politizálni se szeretek, de ha már mindenki azt csinálja, akkor nyilván foglalkoztat engem is, mert hogy az emberek idegeskednek, ahelyett, hogy tennének akkor valamit ennek érdekébe, vagy családjukkal, saját magukkal foglalkoznának. Akárki lenne miniszterelnök szidná az ország és hülyének nézik azt az embert, aki nem foglalkozik velük vagy bizonyos dolgokkal egyetért vele.
2017. jún. 15. 00:30
 8/47 anonim ***** válasza:
97%

A magyar egészségügy, mint jó? :DDDDDDD április elseje már rég elmúlt!

Kérdező, majd ha leáll valamelyik veséd egyszer, és közlik veled, hogy úgy cirka 15 év múlva gyere vissza, addigra lesz talán beültethető példány, akkor is tapsikolni fogsz a rendszernek?

Ja, és a veseelégtelenség 1 éven belül megöl. Ha szerencséd van, másfél évig kihúzhatod, de tovább nem.

Ha magánkórháza mész, akkor persze tárgytalan, csak épp az utolsó féknyomos alsógatyád is rámegy...

2017. jún. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
8-as szervkereskedelemben Amerika vagy akármelyik állam ugyan ott jár, mint mi. Ebben aztán sokat tud segíteni a kormány... :DD
2017. jún. 15. 00:46
 10/47 anonim ***** válasza:
96%

"stadion építéssel akarja szponzorálni a focit a fiatalok körében, hogy megérje focistának menni, ha van benne tehetséged és munkát is ad jó pár embernek vele"


Itt hagytam abba az olvasást. Ezt te sem gondolhatod komolyan.

2017. jún. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!