Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki magyarázza már el...

Valaki magyarázza már el nekem, hogy Áder János hogy küldhet újra megfontolásra egy törvényt ha az korábban elbukott?

Figyelt kérdés

erre gondolok ez nekem túl magas légyszíves segítsetek megérteni!


[link]



2017. jún. 15. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
A cikk alapján írom a válaszom, nem láttam konkrétan a törvényt. Ennek a törvénynek voltak olyan részei amelyek egyszerű többséggel mmegszavazható dolgok, az nem derül ki hogy pontosan mire, valamire a plakátokkal kapcsolatban. Amihez kétharmad kell az a pártok finanszírozását érinti, azokat a részeket nem szavazták meg. Én akár azt is elképzelhetőnek tartom, hogy direkt így csinálták, hogy még egyszer tudjanak majd róla szavazni ősszel.
2017. jún. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ott van a cikkben, az is hogy hogyan és az is hogy miért.


" ... több rendelkezésének elfogadásához kétharmados többségre volt szükség. Kétharmados támogatás azonban egyik rendelkezés sem kapott, így az Országgyűlés csak a törvény egyszerű többséget igénylő rendelkezéseit fogadta el."

" a sarkalatos törvényi részek el nem fogadása miatt értelmetlen betűhalmaz lett a megszavazott törvény"

2017. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A törvény egyik részéhez 2/3 volt szükséges, másik részéhez viszont elég volt az egyszerű többség. A fidesz 2 ember híján 2/3-al rendelkezik, de az ellenzéki pártok nem támogatták a módosítást, így az a része nem lett elfogadva, amihez a 2/3 kellett volna. Ellenben az a része, amihez elég volt a többség ( ami megvan a Fidesznek ), el lett fogadva. Ezt dobta vissza Áder a felsoroltakra hivatkozva.
2017. jún. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Nekem inkább azt magyarázza el valaki, hogy hogyan lehet államfő az, aki korábban már elbukott. (Költői kérdés.)
2017. jún. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Ez a legkönnyebb kérdés: fideszes többség, fideszes jelölt. Nekem az a sokkal jobb kérdésem van, hogy miért nem mi, a nép választjuk a köztársasági elnököt a pártok jelöltjei közül? Csak mert így a köztársasági elnök a legtöbb esetben csak báb ( Áder még mérsékelt fideszes, nem olyan mint Orbán, Rogán vagy éppen Kósa. Ő még szembe megy a pártjával ha oltári nagy baromságot csinálnak, pont emiatt volt kérdőjel eleve az újraválasztása. De a nemzetközi vélemény viszonylag jó volt Áderről, pont azért mert szembe megy szükség esetén akár Orbánnal is, így a fidesz marasztalta ).

2017. jún. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Azért igen nagy ritkaság számba megy, hogy Áder szembe menjen a Fidesszel, ha baromságról is van szó. Lásd lex CEU vagy taigetosz-törvényt, hogy csak a két legújabb vitatottat említsem.
2017. jún. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!