Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mivel általánosságban két...

Mivel általánosságban két nagy párt szokott lenni a politikai porondokon, és itt már más a helyzet melyik kettő lehet a következő?

Figyelt kérdés

Usa Republikánus és Demokrata

UK Konzervatív Párt Munkáspárt

Németo. CDU SPD (általában)

Tehát mindenhol kicsit kulturális dolog a két nagy párt, egy nagy bal és egy nagy jobboldali valóság. Magyarországon is gyorsan kialakult ez a rivalizálás, Fideszre és MSZP-re, de szerény véleményem szerint itt egy furcsa dolog történt. A két nagy párt közül az egyik ezt megnyerte. A Fidesz. Maradt egy légüres baloldali tér és egy párt sem tud belehelyeződni.

Kérdések:

Szerintetek ez negatívum vagy pozitívum? Mármint ez az általános felállás. Szerintetek egy kulturális dolog ez, vagy baj mert kissebb kezdemények nem tudnak feljönni?(szerintem kicsit)

Mi lett volna ha az MDF és az SZDSZ marad vagy alakul ki a két nagy pártnak?

Beléphet a baloldali pártok közül jelen valamelyik ebbe a térbe? Vagy újnak kell alakulnia?

És ha ez elmúlt, mert az is látszik hogy a Fidesz ezután nem marad egy kulturális dolog, melyik két párt fogja ezt a két nagyot alkotni? Vagy milyen két párt? Úgy minden jellemzővel együtt.



2017. jún. 21. 17:06
 1/5 A kérdező kommentje:
A Fidesznek szerintem az is baja, hogy nagyon arcra csinálódott.
2017. jún. 21. 17:07
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja és úgy effektíve jó a meglátás szerintetek?
2017. jún. 21. 17:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eleve ez a kétpólusú gondolkodás negatívum. Miért csak a nagy baloldali meg a nagy jobboldali pártra lehetne szavazni? A kis pártoknak sokszor jobb ötleteik vannak mint a nagyoknak, csak nem jutnak el nagy tömegekhez. LMP-nek is vannak jó ötleteik, de hiába van bent a parlamentben a maga 5%-ával kitörölheti. Fel tudnál sorolni 5 LMP-s javaslatot most fejből? Az emberek 99%-a nem.

Persze az se jó, ha 7-8 párt van bent a parlamentben és a kormánypárt se rendelkezik többséggel, mert akkor viszont nem lehet irányítani. De ez a két pólusú gondolkodás egyértelműen negatívum. Emiatt hiszik nálunk is azt az emberek, hogy nem lehet leváltani a Fideszt, emiatt hiszik hogy nincs alternatíva.

2017. jún. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
78% ez teljesen igaz. Viszont azt nem írtam a kétpólusú dologról hogy én személy szerint nem tartom teljesen negatívumnak csak részben. és írtam is hogy emiatt a kissebb kezdemények nem tudnak sokra jutni és ez baj. DE! Bár nehezen de szerintem működhetne hogy eza kétpólus időnként váltogassa magát. Ha érted. Tehát mindig más lenne a két nagy párt. Ezt még alkotmányosan is meg lehetne oldani bár hülyén, ezért nem írtam.
2017. jún. 21. 17:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A "kétpártrendszer" a területi alapú szavazás eredménye. Az embereknek muszáj tömörülnie, különben a szavazatuk elveszik. Szerintem ez egy elég rossz rendszer. A jó rendszer az, hogy csak listás választás van. Általában egyik pártnak se lesz 50%-a, ezért koalíciós kormányzás szükséges. Ez a rendszer nem az embereket kényszeríti kompromisszumokra, hanem a pártokat. És ha szükség van koalícióra, az csökkenti a politika kiélezettségét, és egyik párt se viselkedhet teljesen vállalhatatlanul, ha egyszer majd koalíciós partnereket kell keresnie.


"Persze az se jó, ha 7-8 párt van bent a parlamentben és a kormánypárt se rendelkezik többséggel, mert akkor viszont nem lehet irányítani."


Ez egy istentelenül hatalmas baromság. A Fidesz meg hasonló elmebeteg hatalommániás gyökerek találták ki és terjesztik. "Ha kompromisszumokat kell kötni, akkor nem lehet irányítani". Ez egy mániákus őrült agyának a szüleménye és semmilyen köze nincs a valósághoz. Az egyik legkárosabb ötlet a magyar politikában. Bocsánat, kicsit felhúztam magamat. Hollandiában a legnépszerűbb pártnak 21%-a van. 33 helyük van a 150-ből. És mégse fulladt anarchiába az ország. Koalíció, kompromisszumok. Obama 6 évig kormányzott úgy, hogy Republikánus volt a Szenátus és a döntései felét visszadobták. Mégis valahogy kormányzott. Ez a politika. Magyarországon meg az a politika, hogy egy hasonlóan népszerű pártnak alkotmányozó hatalma van egymagában. És az emberek azt hiszik, hogy ha egy univerzálisan gyűlölt párt nem kap abszolút teljhatalmat, akkor jön az anarchia. Mindenki maradjon abban a paradigmában, hogy a Fidesz teljhatalom és az MSZP teljhatalom között lehet csakis választani. A világ egyik legnagyobb baromsága.

2017. jún. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!