Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatal korosztályt mikor...

A fiatal korosztályt mikor haragítja meg eléggé a kormány ha ezzel nem?

Figyelt kérdés

[link]



"Hiába az érintettek tiltakozása, a kormány mégiscsak lenyomta 30.000 szakgimnazista torkán az előkészítetlen érettségit. Az eredmények sajnos a félelmeket igazolták: hibás feladatsorok a gépészeti szakérettségin, nyelvi hibák a kéttannyelvűek írásbelijében, elmaradt könnyítések a tanulási nehézségekkel küzdőknek – hogy csak néhány példát említsünk. Bővebben a linken"


Ezt nem igazán lehet kimagyarázni. Elvileg a fiatalok a legfontosabb réteg, és csak az a szerencséje a mai magyar politikai palettának, hogy ezek a leginkább passzív réteg. De a legfontosabbak mert egyszerre a jövő fogyasztói, és munkaerői, és a következő politikai generációt mindig magukban rejtik. Szóval: ha beléjük rúg a kormány csak lesz következménye, nem? Ez nem volt elég? A taigetosszal együtt? Mikor lesz állj?



#fiatal #pofon #arcon csapás
2017. jún. 26. 12:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
24%

akkor nézzük egy kicsit másik oldalról:


baba: anyuka gyesen van 2 évig (kérlek írj példát hogy a világon ez hol van még így)


kicsi: ingyenes általános suli


tini: ingyenes középsuli


20 körül: ingyenes fősuli ingyenes egyetem. Ja igen: tanulni kell. Ha nem tanulsz nyilván nem ingyenes.


Aki azt mondja, hogy jogi, műszaki (mérnök), vagy bármely más piacképes diploma után 120 ezret keres, az hazudik. 300-400 a pénzed 5-6 év gyakorlattal ha jó papírod van és nem vagy léhűtő.


Nem kell itt az embereket becsapni, nem itt kapod a legtöbb pénzt, de tanulni itt a legolcsóbb...szted mér van tele az orvosi arabbal meg külföldivel? Mert itt megtanulja aztán megy tovább...

2017. jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Valamelyik hozzászóló jól írta,hogy ha a kormány megharagítja a fiatalokat azok elhúznak bizony ez igaz ! Már megharagudtam az egész rendszerre így 21 évesen tervezem,hogy lelépjek . 3 hónap múlva én is migráns leszek papírom,hogy ha kimegyek ,de haza már nem akarok jönni. Ez a magyar társadalom lefogadom,hogy újra meg fogja őket választani . Éljen a narancs fehér:(
2017. jún. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
23%
12 vagyok előző baromságokat ír a 11 es mert nekem általánosban is fizetni kellett és középiskolában is főleg az érettségiért,hogy érettségizhessek. El van ez az ember tévedve ő nem Magyarországon él. Felsőoktatásért is fizetni kell kérem szépen.Baromságokat irkál biztos fideszes.
2017. jún. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"fizetni kellett és középiskolában is főleg az érettségiért,hogy érettségizhessek. El van ez az ember tévedve ő nem Magyarországon él. Felsőoktatásért is fizetni kell kérem szépen.Baromságokat irkál biztos fideszes."

Áruld már el mit fizettél. Én sem érettségiért, sem az egyetemért nem fizetek, szóval vmit te csináltál rosszul.

2017. jún. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Tantárgyanként kellett mindenkinek az egész osztályban fizetnie. 1 tantárgy 5 ezer forint volt . Nem én csináltam rosszul a dolgokat mert meglett az érettségim nem buktam meg ,de érettségi díj vagy mi volt ez. Szóval a 25 ezret be kellett fizetnem így is úgyis és a többi 17 embernek is .Ha nem fizetted be nem érettségizhettél.
2017. jún. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ez 2016-ban volt !
2017. jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
"Tantárgyanként kellett mindenkinek az egész osztályban fizetnie. 1 tantárgy 5 ezer forint volt . Nem én csináltam rosszul a dolgokat mert meglett az érettségim nem buktam meg ,de érettségi díj vagy mi volt ez. Szóval a 25 ezret be kellett fizetnem így is úgyis és a többi 17 embernek is .Ha nem fizetted be nem érettségizhettél." Szerintem te egy magániskolában lehettél, az én húgom idén éretségizett, nem kellett fizetnie semmiértsem
2017. jún. 27. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Huh, nem szoktam ilyen témához hozzászólni, de most mégis megteszem. Az lehetséges, hogy Magyarországon 2 évig otthon van az anyuka a gyerekkel, de más országban viszont vannak olyan jövedelmek, hogy vagy nevelőre bízzák a gyereket vagy egy olyan szintű bölcsődébe viszik, ahol nem kell aggódni. Az állami fenntartású általános- és középiskolákban tényleg nem kell fizetni, de ez más országokban is így van. A magániskolákban mindig is volt és lesz is tandíj. Azért magániskola. A felsőoktatás az már egy összetettebb dolog. Ott évről évre csökkentik az államilag támogatott képzések számát. Akármennyire jól tanul valaki, de művészi pályára készül annak muszáj fizetnie, mert az állam a művészeti képzéseket nem támogatja. A sportot bezzeg annál inkább. Meg abba is gondoljunk bele, hogy nem mindenki azért választja az önköltséges képzést, mert hülye lenne. már csak azért sem mert nagyon sok helyen az önköltséges képzés felvételi pontszáma megegyezik az államilag támogatottéval. Van egy bizonyos hallgatói szerződés amiben benne foglaltatik, hogy államilag támogatott képzésben eltöltött tanulmányi időnek megfelelő időt kötelező az országban dolgozni, különben szerződésszegés történik és a képzést ki kell fizetni kamatokkal együtt. Szóval ennyit az ingyenes felsőoktatásunkról. Ausztriában, Finnországban ingyenes minden felsőoktatási intézmény, ők az önköltséges képzés fogalmát nem is ismerik.


Az eredeti kérdésre meg csak annyit tudok mondani, hogy a fiatalok tisztában vannak azzal, hogy bármit csinálnának itt nem lenne változás és ezért mennek külföldre. Amúgy most gondoljunk bele, hogy melyik a jobb? Itthon rengeteg munkanélkülit eltartani, vagy hagyni a fiatalokat, hogy elmenjenek külföldre pénzt keresni?


Azoknak meg akik azt mondják, hogy a fiatalok nem lesznek képesek megállni és vezetőknek alkalmatlanok, azok csak gondoljanak bele, hogy ők is voltak fiatalok és az akkori "öregek" róluk mondták pont ugyanezt.

2017. aug. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A fiatalokkal kapcsolatos kérdésekhez ,mért szólnak hozzá a fideszes kádár nyugdíjasok?
2018. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!